na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Jak sprawdzić czy termostat działa poprawnie -1.9 cdti Kaliope 3 823 2018-Maj-13, 11:33
Ostatni post: Motor84
  {B} [TUT] Jak zdemontować/wymienić pompę wody - 1.9 cdti Kaliope 0 597 2017-Sie-20, 15:44
Ostatni post: Kaliope
  {B} Jak wymienić rezystor silnika dmuchawy Kaliope 1 907 2016-Paż-03, 10:02
Ostatni post: syska
Ocena wątku:
  • 47 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Elektryczna nagrzewnica dodatkowa QH - Quickheat czyli co, gdzie, jak
(2012-Gru-29, 11:38)Grisza link napisał(a): bo jest cała masa Z19DTH z QH
no właśnie
(2012-Gru-29, 11:38)Grisza link napisał(a): Myślę, Ĺźe chodziło raczej o to, Ĺźe Webasto moĹźe być opcją tylko w dieslach, a QH moĹźe być zarĂłwno w benzynie jak i w dieslu
i tak to trzeba rozumieć.
Natomiast cała reszta skutecznie mnie zniechęciła do dodania tego gadżetu...
(2012-Gru-29, 11:43)kubik_CDTi link napisał(a): Aku i Alternator są większe
...żeby to było tylko to. wink

No nic, a tak z ciekawości kubik_CDTi, jakie masz napięcie jak QH hula?

Odpowiedz
(2012-Gru-29, 11:59)Woytas link napisał(a): No nic, a tak z ciekawości kubik_CDTi, jakie masz napięcie jak QH hula?

ta informacja raczej nic Ci nie powie, bo napięcie zależne jest od stopnia naładowania akumulatora
Odpowiedz
(2012-Gru-29, 11:43)kubik_CDTi link napisał(a): Ja mam QH fabrycznie i webasto dokładane biggrin

A jednak mogą współgrać czyli opcja dodatkowa wchodzi w grę.

(2012-Gru-29, 12:08)Grisza link napisał(a): ta informacja raczej nic Ci nie powie, bo napięcie zaleĹźne jest od stopnia naładowania akumulatora

Ale można zobaczyć różnicę pomiędzy zużyciem prądu przed i po włączeniu QH, podobnie, jak z zużyciem paliwa przy włączeniu klimy, poprawcie mnie, jeśli nie tak myślę.
Odpowiedz
Tylko określić kiedy działa ciężko...
Odpowiedz
(2012-Gru-29, 14:27)kapiszon link napisał(a): [quote author=kubik_CDTi link=topic=3202.msg36326#msg36326 date=1356777806]Ja mam QH fabrycznie i webasto dokładane biggrin

A jednak mogą współgrać czyli opcja dodatkowa wchodzi w grę.
[/quote]
... ale jest to opcja dostępna jedynie dla entuzjastów marki wink - fabryka nie przewiduje takiego połączenia

(2012-Gru-29, 14:27)kapiszon link napisał(a): [quote author=Grisza link=topic=3202.msg36328#msg36328 date=1356779298]ta informacja raczej nic Ci nie powie, bo napięcie zaleĹźne jest od stopnia naładowania akumulatora

Ale można zobaczyć różnicę pomiędzy zużyciem prądu przed i po włączeniu QH, podobnie, jak z zużyciem paliwa przy włączeniu klimy, poprawcie mnie, jeśli nie tak myślę.
[/quote]

trzeba raczej zmierzyć natężenie. Jasne, że jakiś tam skok napięcia w momencie włączania się pojawi, ale alternator za chwilę nadgoni i biorąc pod uwagę fakt, że QH startuje praktycznie "od razu" z silnikiem, to może się zdarzyć, że nie wyłapiesz tego momentu.
Odpowiedz
(2012-Gru-29, 17:38)Grisza link napisał(a): dla entuzjastĂłw
Ciepła smile
To zrobię inaczej na rozgrzanym podepnę fejsa i zrobię test wykonawczy smile
I popatrzę na napięcia
Odpowiedz
Wystarczy na wyłączonym silniku włączyć nawiew zimnego powietrza ( minimum ) włączyć test mode, podkręcić do 20C i obserwować napięcie. Może się mylę ale sprawdzę.
Odpowiedz
(2012-Gru-29, 17:54)Przemcio link napisał(a): Wystarczy na wyłączonym silniku włączyć nawiew zimnego powietrza ( minimum ) włączyć test mode, podkręcić do 20C i obserwować napięcie. MoĹźe się mylę ale sprawdzę.

sprawdź, ale biorąc pod uwagę fakt, iż QH to niezła grzałka, to obawiam się że do jego odpalenia niezbędny jest prąd płynący z alternatora...
Odpowiedz
(2012-Gru-29, 09:52)Grisza link napisał(a): Cytat: kasztelan, Dzisiaj o 01:25
Nie wiem nie znam sie, ale jak dla mnie po co montowac dwie rzeczy razem, jak jedno spełni swoje zadanie.Mam QH a wolałbym webasto.Pozdrawiam

po to, że jak zapomnisz / nie masz możliwości odpalenia wcześniej webasto, to przynajmniej byś miał szybciej ciepło w samochodzie

Jak dla mnie, nawet jak zapomnisz to przeciez mozesz właczyc webasto a nie QH i tez bedziesz miał szybciej ciepło.Jesli chodzi o pobor to nie wiem ile ale jest napewno duzy,tez gdzies czytałem ze 1kw.Qh włacza sie jak mu na to pozwolisz,jesli bedziesz miał dmuchawe na zero QH nie pobiera nic pradu jezeli bedziesz miał dmuchawe na LO tez nie bedzie pobierało. W test mode na altkumozna to łatwo zaobserwowac,pod jednym warunkiem jezeli jest zimny silnik. Mi wczoraj przy -6 w test mode spadło do 12,2v nawiew miałem na HI wyłaczyłem dmuchawe na zero i na altku zaraz podckoczyło do 13,8
Odpowiedz
(2012-Gru-29, 17:57)Grisza link napisał(a): obawiam się Ĺźe do jego odpalenia niezbędny jest prąd płynący z alternatora...
Klimę też można  włączyć na jakiś czas bez uruchamiania silnika, jest to w instrukcji razz
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości