na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Jak sprawdzić czy termostat działa poprawnie -1.9 cdti Kaliope 3 823 2018-Maj-13, 11:33
Ostatni post: Motor84
  {B} [TUT] Jak zdemontować/wymienić pompę wody - 1.9 cdti Kaliope 0 596 2017-Sie-20, 15:44
Ostatni post: Kaliope
  {B} Jak wymienić rezystor silnika dmuchawy Kaliope 1 906 2016-Paż-03, 10:02
Ostatni post: syska
Ocena wątku:
  • 47 głosów - średnia: 2.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Elektryczna nagrzewnica dodatkowa QH - Quickheat czyli co, gdzie, jak
(2012-Gru-29, 17:58)kasztelan link napisał(a): [quote author=Grisza link=topic=3202.msg36314#msg36314 date=1356771127]Cytat: kasztelan, Dzisiaj o 01:25
Nie wiem nie znam sie, ale jak dla mnie po co montowac dwie rzeczy razem, jak jedno spełni swoje zadanie.Mam QH a wolałbym webasto.Pozdrawiam

po to, że jak zapomnisz / nie masz możliwości odpalenia wcześniej webasto, to przynajmniej byś miał szybciej ciepło w samochodzie

Jak dla mnie, nawet jak zapomnisz to przeciez mozesz właczyc webasto a nie QH i tez bedziesz miał szybciej ciepło.
[/quote]

"szybciej" - tak, ale nie tak szybko jak z QH. Zanim Webasto się rozbuja, to jednak kilka minut trwa.
[br]Dodano: [time]1356800740[/time]
(2012-Gru-29, 18:01)Przemcio link napisał(a): [quote author=Grisza link=topic=3202.msg36360#msg36360 date=1356800227]obawiam się Ĺźe do jego odpalenia niezbędny jest prąd płynący z alternatora...
Klimę też można  włączyć na jakiś czas bez uruchamiania silnika, jest to w instrukcji razz
[/quote]

mylisz pojęcia smile
możesz włączyć chłodzenie resztkowe, a to co innego.
Odpowiedz
jesli myslisz ze z QH leci zaraz ciepło po właczeniu silnika to sie mylisz nigdy tego nie miezyłem ale srednio  po przejechaniu ok 2-3km mozna odczuc wyraznie ciepłe powietrze QH jak kazdy diesel jest dobry ale na trasy przewidziane jest ze jesli kupujesz przeciez diesla to nie robisz przebiegow po 5km tylko wiecej. Powiem tak jesli jest wysoki mroz załacze QH na fol czyli HI to na altku ładowanie 14,00-14,2 pokazuje mi sie dopiero po 25km
Odpowiedz
też nie mierzyłem po przejechaniu jakiego dystansu zaczyna być odczuwalne działanie Webasto, ale biorąc pod uwagę "technologię" ogrzewania kabiny w obydwu tych rozwiązaniach, to obstawiam, że w aucie z QH ciepełko pojawi się wcześniej wink
Odpowiedz
A właśnie...Ja zawsze mam ustawione 21st.C i może,temu nie działa jak należy? chytry
Odpowiedz
Widziałem dzisiaj na Allegro ten sam element od Quickheata. Najprawdopodobniej koleś nie sprzedał tego od grudnia 2012.
I tak zastanawiam się czy jest możliwość tak po prostu dołożenia tej grzałki do nawiewu (moje auto nie jest wyposażone w Quickheat), czy jest to operacja wymagająca wymiany jeszcze jakiś innych elementów?? Jeżeli nie jest to problematyczne to chętnie bym sobie dołożył takową grzałkę.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie lub wiedzę w tym temacie.
Odpowiedz
Mocniejszy alternator i aku szły w parze z QH
Odpowiedz
Tak zdaje sobie sprawę z tego.
Aku już mam mocniejszy a altek w niedługim czasie bedzie do wymiany, Bardziej chodzi mi o samo założenie danego elementu QH. Czy w istniejącej już w samochodzie bez QH instalacji elektrycznej oraz elementów nawiewu montaż QH będzie prosty (w sensie tylko dołożyć grzałkę i podłączyć kable) czy trzeba coś modyfikować?.
Odpowiedz
Witam

A czy ktoś wie jak na stałe wyłączyć quickeat'a?
Jest możliwość wyłączenia tego op-comem?
Odpowiedz
(2014-Mar-30, 21:41)jatza link napisał(a): Witam

Quickeat nie można włączyć na stałe.
Jest to dodatkowa grzałka, która dogrzewa kabinę, ale też silnik.Do tego jest specjalny przycisk, który załączy to cudo na określony czas ( działa tak samo jak ogrzewanie tylnej szyby). Do tego automatycznie włącza się nawiew na 5 bieg.
Odpowiedz
(2014-Maj-02, 16:47)jasterki link napisał(a): [quote author=jatza link=topic=3202.msg66340#msg66340 date=1396212078]
Witam

Quickeat nie można włączyć na stałe.
Jest to dodatkowa grzałka, która dogrzewa kabinę, ale też silnik.Do tego jest specjalny przycisk, który załączy to cudo na określony czas ( działa tak samo jak ogrzewanie tylnej szyby). Do tego automatycznie włącza się nawiew na 5 bieg.
[/quote]
Kolego Jasterki nie wiem czy czytałeś poprzednie posty,lub co bierzesz. Ale towar nie współgra z świadomością tematu
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości