na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opony letnie, zimowe i całoroczne JaGoDkA 37 11 791 2018-Lip-24, 10:02
Ostatni post: fanrp
  {Info} Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 celius 16 1 391 2018-Sty-06, 18:43
Ostatni post: Mucha
  Gdzie warto kupować teraz opony? Kkrzysztof 10 690 2017-Lis-27, 11:53
Ostatni post: QRZOL
Ocena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[A,B,C] Opony zimowe - polecane typy, rodzaje, jakich firm
A ja tam chwale sobie moje dębice frigo. Kupione po 250 zł, czyli średnio zostaje 400zł w kieszeni w stosunku do konkurencji....pewnie cichszej........ale czy głośność opony ma znaczenie przy moim traktorowatym dieslu? A  pod względem przyczepności debica wypada super według mnie. Do tego z większego śniegu wyjeżdzam bez zająknięcia.
Odpowiedz
(2013-Sty-09, 13:06)kaliope link napisał(a): A  pod względem przyczepności debica wypada super według mnie. Do tego z większego śniegu wyjeĹźdzam bez zająknięcia.

Dokładnie. Kiedyś w Auto Świat był test opon zimowych - Dębica Frigo2 w kategoriiach przyczepność na śniegu, rusznie z miejsca na śniegu czy hamowanie była bodajże w pierwszej czwórce.
Odpowiedz
I na PL zimę w górach itp jest OK, ale już taka różowa nie jest gdy ktoś ma użytek z auta głównie w trasach i dużych prędkościach, mokrym/błocie.

Wiem jak użytkuję auto i jak jeżdżę i wiem że u mnie by się nie sprawdziła, nie neguję jednak świetnych właściwości na śniegu wink
Odpowiedz
Ja w swojej mam Dębicę 2 kupiłem nowe w 2009r. i tak jak piszecie ruszanie hamowanie ok. ...było bo teraz pomimo, że dużo jeszcze bieżnika to już tak różowo nie jest w porównaniu do tego co było (chyba, że mi wymagania się podniosły wink ) miałem poprzednio w innym aucie Dębice 1 i tam moim zdaniem z wiekiem nie właściwości się nie pogarszały a tu niestety tak i za kolejnym razem Dębicy już raczej nie kupię.
Odpowiedz
Frigo 2 mam w miejskim aucie i tam się spisuje,bo auto nie przekracza 120km/h wink
Odpowiedz
(2013-Sty-09, 13:38)parker link napisał(a): A ja tam chwale sobie moje dębice frigo
Kaliope też miałem w Passacie Frigo 2 i złego słowa nie powiem poza tym że ryją w głebokim śniegu lepiej niż niektóre droższe markowe.
Odpowiedz
U mnie też Frigo 2 dają radę i to już trzeci sezon  17 .

Odpowiedz
Mam spore przebiegi miejski i w trasie zdecydowanie w segment premium poszedłem NOKIAN WR D3 i do tego wyższy nieco profil (mieszkam na wsi i czasami o 5 nie jest odśnieżone) opona już 2 sezon jeździ ze mną i mogę napisać o niej same superlatywy choć no właśnie ma jedną nieprzyjemną właściwość przy ruszaniu na mokrym potrafi zerwać się sad no ale to jedyny minus tej opony. następne oponki będą prawdopodobnie GY UG8 czy co tam wyjdzie. W poprzednim aucie miałem GY UG7 i były super nawet w 4 sezonie ...
Odpowiedz
Właśnie do mnie jadą Hankook i*cept RS W442 205/55R16 91 T    - 4szt.
Kumpel dał cynka o promocji i kupiłem za 265zł za szt. ( normalna cena ponad 320zł)
Kiedyś miałem takie oponki ale 14 cali i napewno inny model, mam nadzieję że dobrze się spiszą.

Dziękuję za wpisy i zachęcam do kontynuacji wątku niech słóży następnym biggrin
Odpowiedz
(2013-Sty-10, 14:51)racool link napisał(a): Hankook i*cept RS W442 205/55R16 91 T
Indeks T do Twojego motoruHuh? No to teraz musisz być powściągliwy...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości