na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opony letnie, zimowe i całoroczne JaGoDkA 37 11 791 2018-Lip-24, 10:02
Ostatni post: fanrp
  {Info} Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 celius 16 1 391 2018-Sty-06, 18:43
Ostatni post: Mucha
  Gdzie warto kupować teraz opony? Kkrzysztof 10 690 2017-Lis-27, 11:53
Ostatni post: QRZOL
Ocena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[A,B,C] Opony zimowe - polecane typy, rodzaje, jakich firm
Zimą nie będę tak za...... szybko jeździł 5
Odpowiedz
(2013-Sty-11, 22:37)racool link napisał(a): Zimą nie będę tak za...... szybko jeĹşdził 5
To się tylko tak wydaje... przychodzą suche dni i sam nie wiesz kiedy,a na blacie 2złote... razz
Odpowiedz
W poprzednich samochodach używałem Dębcica  Frigo i złego słowna o nich nie powiem.
Obecnie przy przy Zosi mam Michelin Alpin A3, na mokrej nawierzchni niemiłosiernie głośne, ogólnie oceniam 4+
Odpowiedz
Od jakiegoś czasu mam założone Continental ContiWinterContact TS850 i jestem bardzo zadowolony.
Przyczepność w każdych warunkach jest bardzo dobra, opona jest cicha i wg mnie bardziej komfortowa od poprzednich Kleberów.
Zdecydwanie polecam i oceniam je na 5+
Odpowiedz
(2013-Sty-10, 14:23)Aston link napisał(a): W poprzednim aucie miałem GY UG7 i były super nawet w 4 sezonie ...
Potwierdzam, już drugi sezon na tych oponkach tylko troszkę nowszych GY UG7+. Polecam
Odpowiedz
Właśnie nagrywałem filmik dla Angoli bo jak wiemy od kilku dni UK sparaliżowane opadami śniegu, a oni zdziwieni, że u nas 95% ludzi jeździ na zimówkach. Ja jak mówiłem uwielbiam nasze Dębice.....bo nie ma śniegu żeby mi fura nie przejechała. Tutaj najpierw sie przebijam przez 25 cm zaspę a potem sobie jeżdżę po działce gdzie jest nienaruszona 13 cm warstwa śniegu...i do tego pod górkę...i nawet na wstecznym pod górkę.  Na peżocie mam jeszcze po starym włascicelu Barumy....i nie ma szans......najmniejszych szans żebym wjechał w tę działkę pugiem. Wniosek? Dębica rewelacja na śnieg 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0Kx_WRqNcQk[/youtube]
Odpowiedz
Na śniegu Dębica jest faktycznie dobra, ja jednak miałem problem z trwałością tej opony, mimo przechowywania opon na felgach i na stojaku zbrojenie opon się zniekształciło i na kolejny sezon niespodzianka i do kosza.
Druga sprawa to to że przez większość zimy jeździmy po błocie pośniegowym, bądź po mokrym asfalcie i tu Dębica nie jest najmocniejsza. Wg mnie lepiej dodać parę złotych i kupić ćoś bardziej uznanych producentów. Pozdro
Odpowiedz
(2013-Sty-22, 13:29)kaliope link napisał(a): Wniosek? Dębica rewelacja na śnieg 
Tu się zgodzę i właśnie teraz jak spadł śnieg to cofam  3  swoją poprzednią wypowiedź bo faktycznie teraz moje Dębice też spisują się bardzo dobrze i przyznam, że chyba wolę jak na mokrym asfalcie się słabiej trzymają od innych ale za to właśnie przy śniegu są o wiele lepsze od innych.
Ps. (wątek może lepiej zmienić by był nie tylko do ZB bo opony to jedna chwała czy ZA czy ZB. )
Odpowiedz
(2013-Sty-22, 13:29)kaliope link napisał(a): a oni zdziwieni, Ĺźe u nas 95% ludzi jeĹşdzi na zimĂłwkach.

No niestety, Angole muszą zmienić swoje przyzwyczajenia a raczej nauczyć się żyć razem ze śniegiem (o oponach zimowych, nawet nie wspominam).
A jeśli chodzi o jazdę, fakt, lepiej po takim śniegu niż ubitym i rozjeżdżonym, wtedy tylko rozsądek kierownika i przejechane km doświadczeń, swoje zrobią.
Odpowiedz
(2013-Sty-22, 14:02)kapiszon link napisał(a): A jeśli chodzi o jazdę, fakt, lepiej po takim śniegu niĹź ubitym i rozjeĹźdĹźonym, wtedy tylko rozsądek kierownika i przejechane km doświadczeń, swoje zrobią.
Dziś moja pierwsza jazda w takich warunkach właśnie. Opony mam jakieś TIGAR - na świeżym jako tako ale na takim ubitym i  rozjeżdżonym niesie .. wink  No i kontrolka TC cały czas miga wink
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości