na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Opony letnie, zimowe i całoroczne JaGoDkA 37 12 138 2018-Lip-24, 10:02
Ostatni post: fanrp
  {Info} Opony Zimowe 205/55R16 91T NOKIAN WR D3 celius 16 1 582 2018-Sty-06, 18:43
Ostatni post: Mucha
  Gdzie warto kupować teraz opony? Kkrzysztof 10 801 2017-Lis-27, 11:53
Ostatni post: QRZOL
Ocena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[A,B,C] Opony zimowe - polecane typy, rodzaje, jakich firm
A moje Pirellki sprawdzają się w każdych warunkach zimowych. 17
Odpowiedz
Ja załozyłem poleone przez krasnala Dębice HP. Trochę mnie wkurzają bo lubię się czasem trochę poślizgać i pojeździć boczkiem a tu zonk. Żeby wprowadzić auto w poślig trzeba dość mocno trzepnąć rękawem i mieć troszkę na budziku.Tył trzyma moim zdaniem wyśmienicie. Co do przodu i co do TC to kwestia jak agresywnie wciska się pedał gazu. Ja czasem lubie jak rzeczy zamontowane w aucie pokazują że są 27 a czasem je zupełnie wyłączam (wtedy frajda jeszcze fajniejsza). Moim skromnym zdaniem gumy BDB jak na cenę za jaką je kupiłem
Odpowiedz
Ciekawe porĂłwnanie. Auta maja ten sam silnik i ten sam rozmiar opon, ale

Granatowa Yeti jest 4x4 na letnich gumach

Szara Yeti ma napęd tylko na przód, ale jest na zimówkach

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7l2cMlNRX_A[/youtube]
Odpowiedz
Mam dokładnie ten sam model Hankooka co racool.
Tylko w rozmiarze 195/65 R15 91T
Samochód idzie jak po szynach, bardzo dobrze spisują się szczególnie na błocie pośniegowym.
Odpowiedz
Potwierdzam wszystkie pozytywy o Hankookach smile
Odpowiedz
A ja mam zimowe regenerowane w zeszłym roku nowe bo po co przepłacać ;-) Normalne nowe opony nieużywane kupuje tylko na sezon letni. I nie narzekam

Wysłane z mojego GT-I9100
Odpowiedz
Nie zgodzę się z Tobą hahorek. Opona jest jedynym elementem łączącym auto z nawierzchnią, w głównej mierze droga hamowania zależy nie od hamulców jak się wydaje lecz od opon, z przyczepnością na zakrętach sprawa wygląda podobnie. Wszystkie testy jakie udało mi się przeczytać pokazują jak duża różnica w przyczepności jest pomiędzy oponami nowymi a oponą regenerowaną czy chińską.
Oczywiście nie oceniam konkretnyh indywidualnyh decyzji, lecz sądzę że stwierdzenie "po co przepłacać" nie ma uzasadnienia.
Pozdro
Odpowiedz
Oczywiscie że się zgadzam.  Patrze jednak takimi kategoriami że kupuje też nowa oponę a nie używana bieżnik zatem też ma ok 9mm chyba w nowych są gorsze warunki na drogach i jeżdżąc tylko po mieście nie rozwija się zwrotnych prędkości wiec taka mi w zupelnosci wystarcza.  Ale wszystko zależy od zasobności portfela bo z drogiej strony prawdę mówiąc wymieniając podzespoły w aucie nie patrze i nie myślę kategoriami najtańsze. W przypadku zimowej opony owszem wink nowa ale wcale nie musi kosztować nie wiadomo ile.
Jak ktoś w ogóle nie myśli o bezpieczeństwie swoim i bliskich,  pasażerów to przez cały rok jeździ na letnich.  Znam kilka takich osób smile

Wysłane z mojego GT-I9100
Odpowiedz
a ktoś słyszał coś o GY UltraGrip 8? bo ponoc gorsze od 7+
Ostatnio miałem UltraGrip 7+, ale troche sie zużyły i sprzedałemsmile najwyższy czas cos zakupic
Odpowiedz
Dla mnie pięknie ryły w śniegu Frigo 2 i Uniroyale.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości