na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Pilot - kluczyk centralnego zamka - usterki, diagnoza, naprawa Michallot 38 11 131 2016-Lut-13, 15:32
Ostatni post: endzi
  Naprawa Sterownika ECU w Zafira 1.6 101KM Lucjan24Legnica 1 1 196 2014-Wrz-12, 13:12
Ostatni post: racool
  Naprawa ECU Bass00 2 891 2014-Mar-25, 12:54
Ostatni post: Bass00
Ocena wątku:
  • 81 głosów - średnia: 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[A] Naprawa silniczka obiegu wewnętrznego
Ostatnio miałem okazję się takim serwomechanizmem bawić też z objawem ze się zacina.
Po diagnozie okazało się że silniczek ten w środku nie daje rady sam ruszyć w pewnych pozycjach (wypalony komutator)
Te silniczki są przez cały czas pracy pod napięciem w skrajnych położeniach przez to popewnym czasie padają.
Zmiana położenia odbywa się poprzez zmianę biegunowości, dobieg do końca i mechanicznie jest blokowany a silniczek dalej stęka.
Pobór prądu przez taki silniczek to ok 0,3A fizycznie pasuje np z siłownika centralnego zamka ale mają inne parametry i tam pobór jest na zablokowaniu ok 2A
Odpowiedz
Ja po wklejeniu magnesu przezornie zamontowałem krańcówki wyłączające napięcie w skrajnych położeniach wg manuala z netu. Ponoć wieczny patent. Jak znajdę fotki to umieszczę (45 min. zabawy zestawem modelarskim) 26
Odpowiedz
Przy takiej modyfikacji to faktycznie znacząco wydłuża mu się żywotność bo  nie jest non stop pod napięciem i w dodatku zablokowany w skrajnej pozycji.
Swoją drogą to ciekawe czemu opel tak zrobił, grupa VW stosuje potencjiometry wbudowane które podają pozycje mechanizmu i sterownik już odpowiednio steruje siłownikiem.
U nas poszli chyba po kosztach na łatwiznę.
Można dorobić krańcówki i do tego dwie diody i będzie ładnie działać, kwestia pewnego i stabilnego ich zamontowania.
Odpowiedz
[Obrazek: kra_c_wki.gif]
[br]Dodano: [time]1369774857[/time]
Diody umieściłem wewnątrz obudowy Pozdrawiam.... 32
Odpowiedz
I pięknie, dobra robota. Siłownik przeżyje auto smile
Odpowiedz
(2013-Cze-01, 08:19)oki Darek napisał(a): I pięknie, dobra robota. Siłownik przeżyje auto smile

Witam wszystkich
A jak wymontować ten silniczek? Próbowałem i dwie śrubki się da odkręcić a do trzeciej nie ma podejścia.
Ktoś ma jakiś pomysł?
Pozdrawiam,
Grzegorz
Odpowiedz
(2013-Maj-05, 22:32)oki Darek napisał(a): Ostatnio miałem okazję się takim serwomechanizmem bawić też z objawem ze się zacina.
Po diagnozie okazało się że silniczek ten w środku nie daje rady sam ruszyć w pewnych pozycjach (wypalony komutator)
Te silniczki są przez cały czas pracy pod napięciem w skrajnych położeniach przez to popewnym czasie padają.
Zmiana położenia odbywa się poprzez zmianę biegunowości, dobieg do końca i mechanicznie jest blokowany a silniczek dalej stęka.
Pobór prądu przez taki silniczek to ok 0,3A fizycznie pasuje np z siłownika centralnego zamka ale mają inne parametry i tam pobór jest na zablokowaniu ok 2A
M
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości