na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Skrzynia biegĂłw wydaje dziwny dĹşwięk trykania. amikot 8 430 2018-Paż-20, 18:07
Ostatni post: amikot
  {A} Skrzynie biegĂłw F17 monterro 2 644 2018-Cze-14, 10:33
Ostatni post: bodek10
  {A} Pierwszy i drugi bieg nie wchodzą w trakcie jazdy andrew_pl 4 967 2017-Sie-04, 18:12
Ostatni post: andrew_pl
Ocena wątku:
  • 30 głosów - średnia: 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Lewarek biegów nie centruje się na "luzie".
Dziś wymieniłem tuleję w kasecie lewarka zmiany biegów, ponieważ "straciłem" jedynkę.
Niestety przed wymianą jak i po lewarek nie wraca do centralnego położenia na luzie.
Gdzie szukać przyczyny?
Cały układ w kasecie został wyczyszczony i nasmarowany, oringi na drążku i tulei wymienione.
W kasecie nie ma żadnej sprężyny, która odpowiadałaby za centrowanie. Czy powrót lewarka do centralnej pozycji wymusza cięgno ze skrzyni?
Odpowiedz
Tak cięgno skrzyni lej tam jaki,s penetrator widocznie jakaś siwa lub ruda tam sie nazbierała i sprawdź czy same linki luźno chodzą.Gdzieś na forum czytałem że zaciera sie tam tulejka gość to rozbierał i regenerował.
Odpowiedz
Tuleja już wymieniona, a lewarek dalej się nie centruje. Chyba, ze gdzieś jest jeszcze jedna którą trzeba wymienić?
Odpowiedz
A nie przesunęła ci sie regulacja linki i teraz jest w innej pozycji ?.Robiłeś to według instrukcji blokowałeś 
drążek biegów i linki.
[Obrazek: 34ew3k0.jpg]
Odpowiedz
Tak, wszytko jest jak było, biegi wchodzą idealnie.
Gdyby przed wymianą tulei lewarek się centrował, a po wymianie nie, wtedy szukałbym błędy po stronie swojej wymiany, ale naprawa nie zmieniła stanu rzeczy, poza powrotem pierwszego biegu.
Zastanawiam się, czy nie blokuję się cięgno gdzieś w komorze silnika?
Odpowiedz
a moze cala przyczyna leĹźy w wybieraku
Odpowiedz
Ja w mojej trójkę ledwo co wsadzałem a jadynki praktycznie nie szło nawet na siłę wsadzić,myśleliśmy że po kolizji cos się poprzesuwalo,jak koło skrzyni w mechanizm zaczęliśmy lać,sikać wszystko co tłuste biegi zaczęły chodzić jak ta lala.
Odpowiedz
Dzięki za podpowiedź, po weeknedzie zerknę w okolice skrzyni.
Odpowiedz
Problem rozwiązany. Pręt wchodzący w skrzynie (ramię wybieraka?) był lekko pokryty kropkami rdzy. "Hektolitr" penetratora, energiczne ruchy dźwignią, kolejny "hektolitr" białego smaru i zaczął dawać oznaki życia - tzn. z rana lewarek jest jeszcze trochę zastany, ale po paru ruchach normalnie centruje na luzie. Powtórzę jeszcze raz całą operację i mam nadzieję, że będzie już OK.

Dziękuję wszystkim za sugestie smile
Odpowiedz
(2013-Lut-21, 21:29)sQcha link napisał(a): Pręt wchodzący w skrzynie (ramię wybieraka?) był lekko pokryty kropkami rdzy.

Jest tak, jak mówisz. Też tam zaglądałem ostatnio, hektolitry, to mało powiedziane wink ale warto poświęcić chwilkę, jest lżej, robota wykonana i działa.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości