na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {LPG} Zafira B 1.6 a LPG-jakie problemy szymgor 13 16 544 2017-Lis-18, 22:06
Ostatni post: Bartolommeo
  Butla LPG o średnicy 650 mm w Zafirze B ??? progeno 2 1 710 2017-Maj-12, 22:29
Ostatni post: firek
  LPG do silnika A18XEL tumor 14 2 458 2017-Lut-17, 22:59
Ostatni post: tumor
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPG do ZB 2.0 240 KM
Witam.

Zaznaczę że jestem na forum nowy tzn od dzisiaj. Chcę zakupić Zafirę B  2.0 benzyna 240 KM. Potrzebuję informacji czy istnieje możliwość założenia instalacji LPG i oczywiście szacowany koszt takiej instalacji.

Jezeli temat był już podjęty to proszę o podanie linku.

Pozdrawiam
Odpowiedz
witaj,

Pokaż się może z Zafką, każdy z nas na dzień dobry się wita...a potem...
...jest możliwość, bardzo górna półka.
Odpowiedz
możesz coś wiecej napisać mi na ten temat. Jaki koszt takiej instalacji? Ucieszyły by mnie również informacje dotyczące tego silnika (chodzi o awaryjność).
Odpowiedz
Na pewno będzie latać na BRC,koszt 4 cyl. koło 2800.
Odpowiedz
kolega racool będzie zakładać do swojej 2.0 turbo,także napisz do niego PW (prywatną wiadomość),może jakiś rabat dostaniecie.
Odpowiedz
(2013-Sty-27, 22:14)MarvinK link napisał(a): moĹźesz coś wiecej napisać mi na ten temat. Jaki koszt takiej instalacji? Ucieszyły by mnie rĂłwnieĹź informacje dotyczące tego silnika (chodzi o awaryjność).

Kończąc poprzednio, uzupełnij swój profil, będzie bardziej elegancko.
Silnik? U Ciebie? No cóż, uturbiony następca Z20LET (Ty masz OPC czy nie?)
Awaryjność? Jak zawsze turbina, zintegrowana z kolektorem, toteż kosztowna sprawa, jeśli nie wystygnie po intensywnej jeździe.
Reszta w granicach średniej krajowej, zależy co padnie lub co zacznie padać.
Co do instalacji, sam nie mam, toteż nie będę się mądrzył ale jest paru użytkowników, którzy mają gaz na pokładzie.
Odpowiedz
jak znajdziesz odpowiedni egzemplarz to kupuj i wprowadĹş tzw. LPG Power...

ktoś straszy, że turbina zintegrowana z kolektorem to droga sprawa... nie musisz kupować nowej - dobry warsztat z regeneracją i będzie w lepszym stanie jak oryginalna i na pewno ponad 50% taniej wyjdzie....  ale dbanie o turbo jak najbardziej wskazane

240 konna Zafirka ma silnik o kodzie Z20LEH - możesz poszukać na forach o Astrze jak coś takiego sie spisuje z gazem lub bez...

Ponoć jest dobrze skonfigurować sobie instalację z "górką"... do Z20LET (200qcy) proponowali reduktory do 300 koni mech...

Do Z20LET polecali najwyższego STAGa.... w Z20LEH też powinno sie znaleźć coć podobnego... nie warto oszczędzać...

Odpowiedz
Jak już pisałem do 2,0T 240KM można założyć gaz jak butla będzie w bagażniku, podwieszanego nie można złożyć bo ma dwa kominy z tyłu. Dlatego właśnie kupiłem wersję 200konną bo ma jeden tłumik końcowy i jest miejsce na nietypowy 46litrowy zbiornik podwieszany.

Czyli albo flacha do bagaşnika i Zocha 5 osobowa, albo 200KM czyli 2.0LER !!!  17

Instalacja Stag 4+ wtryski hana, parownik kt gold do 350km ( musi być dużo wiekszy bo przy 3500tyś/obr ma duże zapotrzebowanie na gaz), wlew pod klapką, przewody faro...... 2800zł brutto
Odpowiedz
dziwny ten kompromis, auto 5osobowe albo ler

a nie pomyślałeś o przespawaniu prawej końcówki wink
wtedy masz opc i 7 osobowy samochĂłd

pozdrawiam
Odpowiedz
W  wersji 200 kucy i tak wchodzi mała butla bo 36 litrów gazu (wodna ok 46 litrów) z powodu większego ostatniego tłumika niż np w 1,8 czy 1,6 - w tych autach wchodzi butla gdzie wlejesz 42 lub 44 litry LPG.
Gdzieś czytałem że przespawają prawą rurę żeby butla lpg weszła, ale nie wiem czy wówczas nie będzie za blisko zderzaka na jego długości i z tego powodu nie będzie się odkształcał !!!

Mój gazownik zakładał butle pod Insygnią 2,8turbo V6 ale z tego co mówił cały wydech był wywalany i robiony z kwasu na zamówienie  - tak też można, ale........ koszta.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości