na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 41 268 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} Hałas przy włączonej klimatyzacji kanwa1987 2 301 2018-Sie-02, 12:45
Ostatni post: kanwa1987
  {B} Uszkodzony skraplacz klimatyzacji, brak wentylatora [?] kanwa1987 5 307 2018-Lip-19, 21:34
Ostatni post: rafael
Ocena wątku:
  • 63 głosów - średnia: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} regeneracja sprezarki do klimatyzacji
witam czy ktos sie orientuje  gdzie w łodzi lub okolicach mozna zregenerowac a raczej uszczelnic sprezarke do klimy opel zafira b 2006r  i ile takie cos kosztuje pozdrawiam  wszsystkich 22 22 22 22 13 13 13 13 piszcie jak cos wiecie

edit: dodany prefix w temacie /Grisza
Odpowiedz
Diagnozowałeś wycieki z układu ?
Odpowiedz
A ja spytam tak. Czy jak sprezarka srrasznie rzezi, jeczy ale klima dziala to powodem jest mala ilosc czynnika i oleju smarujacego pompe czy mam sie juz rozgladac za nowa/naprawa sprezarki?

Teraz klime mam wylaczona by sprezarki nie maczyc
Odpowiedz
Szymon78, jak jęczy to znak, ze jeszcze żyje. Podjechać, zdiagnozowac wycieki z układu i czy brak opiłkow, nabić i pojeździć. Mozesz zdjąć grill i obejrzeć w jakim stanie jest chłodnica klimy, szczególnie czy jej dół nie zgnił lub jakas większa dziura od kamienia. 

+ oczywiscie do sprawdzenie interfejsem diagnostycznym jakie ciśnienie w układzie...
Odpowiedz
(2013-Lut-03, 19:23)Szymon78 link napisał(a):A ja spytam tak. Czy jak sprezarka srrasznie rzezi, jeczy ale klima dziala to powodem jest mala ilosc czynnika i oleju smarujacego pompe czy mam sie juz rozgladac za nowa/naprawa sprezarki?

Teraz klime mam wylaczona by sprezarki nie maczyc

W moim przypadku rzęziła tak:

http://www.fotosik.pl/video/e4f0c607cb4bb427.html

Problem rozwiązałem i teraz śmiga.
Odpowiedz
agent bylem na serwisie przegladzie klimy i stwierdzili wyciek na sprezarce  i do uszczelnienia jest neutral

Odpowiedz
W poprzednim roku męczyłem się ze swoją sprężarką. Myślę że koszt samego uszczelnienia może się wahać w granicach 300-500zł plus oczywiście  ponowne nabicie klimy.
Odpowiedz
eee.. moja tak nie rzęzi.. smile ufff... jak się cieplej zrobi pojadę na nabicie i przegląd klimy -dzięki koledzy
Odpowiedz
u mnie w zeszłym sezonie trochę wyła sprężarka - jak byłem na nabiciu to majster zalecił dodać większej ilości oleju - twierdził że jak czasem dłuzej sprężarka nie pracuje to na na jakimś elemencie ale już nie pamiętam jakim coś się odgniata/wyrabia i powoduje głośniejszą pracę sprężarki, mówił że można to wymieniać czyli bawić sie w rozbieranie jej ale jak działa ok to można narazie doraźnie tak pomóc- po większej dawce oleju słychać ją tylko czasem króciutko po uruchomieniu.... przy poprzednim serwisie w ASO dawki były standardowe i tak wyła a panowei z ASO stwierdzili standardowo że ten typ tak ma wink
Odpowiedz
dzwonilem do goscia i tak : koszt 700 uszczelnienie wymontowanie zamontowanie i ponowne nabicie  mysle ze taka cena jest przystepna bo jak dzwoniłem po innych  to tez tak mowili jutro odbieram autko smile pozdrawiam wszystkich

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości