na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LPG do ZB 2.0 240 KM MarvinK 12 9 957 2017-Gru-03, 10:40
Ostatni post: Korando1245
  {LPG} Zafira B 1.6 a LPG-jakie problemy szymgor 13 16 302 2017-Lis-18, 22:06
Ostatni post: Bartolommeo
  Butla LPG o średnicy 650 mm w Zafirze B ??? progeno 2 1 616 2017-Maj-12, 22:29
Ostatni post: firek
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{LPG} Zafira B Z18XER - czy warto zakładać instalację LPG?
polin, a co ile zamierzasz sprawdzać luzy zaworowe?

Jak byś mógł, to napisz jeszcze jakie masz wtryskiwacze i reduktor.
Odpowiedz
[color=rgb(68, 68, 6cool]wtryskiwacze HANA 2000 i reduktor AC R01, zbiornik 47 litrĂłw, wlew w klapce.[/color]
[color=rgb(68, 68, 6cool]Luzy sprawdzałem przed montażem (przy 118 tkm) i teraz niedawno przy wymianie rozrządu (przy 133 tkm). Następną kontrolę przewiduję przy ok. 150-155 tkm - to nie jest droga impreza a chyba lepiej "zapobiegać niż leczyć"[/color] 17 .
Odpowiedz
Mi gaziarz zaproponował bardzo podobny zestaw, tylko zamiast Staga 300 byłby LPGTECH 214 no i zbiornik większy (chyba 55 litrów).

A tak z czystej ciekawości, to ile płaciłeś za sprawdzenie luzów?
Odpowiedz
za pierwszym razem trochę mnie skubneli (240 pln) ale za drugim mój obecny mechanior sprawdził mi za przysłowiową flaszkę (+ koszt uszczelki 80 pln) - więc spox.
Odpowiedz
A czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć jak wygląda zabieg sprawdzenia luzów zaworowych w tym silniku i czy jest to bardzo skomplikowana operacja?
Nie to, że sam chcę to robić,ale dzisiaj mechanik coś mi wspominał o regulacji szklankami lub blaszkami i różnym stopniu trudności (który może się wiązać ze zrzuceniem rozrządu), więc ciekawi mnie o co tu chodzi.

Odpowiedz
(2013-Mar-12, 21:41)uyssy link napisał(a): ktĂłry moĹźe się wiązać ze zrzuceniem rozrządu)
to nie mechanik,jak zrzucisz rozrząd który napędza wałek zamykający i otwierający zawory to jak sprawdzisz luzy szczelinomierzem tzw.blaszkamiHuh???
spytaj się go ile wypił wcześniej.........
Odpowiedz
do sprawdzenia luzów wystarczy ściągnąć pokrywę zaworów, a mechanik dobrze mówił - aby wyregulować trzeba zrzucić rozrząd i wyjąć wałki - regulacja polega na wymianie szklanek na niższe lub na szlifowaniu każdej - aby luz nominalny uzyskać .
Odpowiedz
Koszty spalania rekompensują wszystko  35
Odpowiedz
Nie dawno byłem w warsztacie lpg i gościu powiedział, że ma auto z tym motorem co już 190tysi zrobiło na kuchence i luzy robi raz do roku (nie powiedział co ile to wypada km) i auto śmiga znakomicie na gaziku.
Odpowiedz
Mam pytanie nurtuje mnie problem gdyż zmieniłem silnik w ZA z 2.0 DTL na 1.8 benzynke i czy opłaca mi się jeszcze zakładać gaz ?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości