na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LPG do ZB 2.0 240 KM MarvinK 12 9 957 2017-Gru-03, 10:40
Ostatni post: Korando1245
  {LPG} Zafira B 1.6 a LPG-jakie problemy szymgor 13 16 299 2017-Lis-18, 22:06
Ostatni post: Bartolommeo
  Butla LPG o średnicy 650 mm w Zafirze B ??? progeno 2 1 616 2017-Maj-12, 22:29
Ostatni post: firek
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{LPG} Zafira B Z18XER - czy warto zakładać instalację LPG?
To sam musisz sobie przeliczyć i odpowiedzieć.

Wszystko zaleĹźy ile robisz km itp.

Odpowiedz
Moim zdaniem zdecydowanie tak.

Pod warunkiem, że nie będziesz chciał pozbyć się samochodu w najbliższej przyszlości.

Przy założeniu, że benzyny spali Ci 8 litrów masz 44 zł za 100 kilometrów czyli 4400 zł na 10000 kilometrów
Przy założeniu, że gazu spali Ci 10-11 litrów masz 26 zł za 100 kilometrów czyli 2600 zł za 10000 kilometrów.
Plus benzyna którą tankujesz na rozruch u mnie około 20-30 zł na miesiąc  25

Bajką jest to, że w zagazowane auto więcej inwestujesz.
Większy jest jedynie koszt przeglądu o niecałe 100 zł.
Olej, filtry, świece zmieniasz tak samo jak na benzynie.

Koszt dobrej sekwencji zwróci Ci się po około 15000 kilometrów.

Później jest juş tylko lepiej  17
Odpowiedz
Zgadzam się z Grafi, jest jeszcze jedno jak mieszkasz w dużym mieście i poruszasz się po nim w godzinach szczytu, jeszcze szybciej zwróci się instalka, ponieważ niestety ale spalanie będzie jeszcze wyższe.
Odpowiedz
Coraz bardziej mnie ciekawi temat lpg w XER. Niby silnik miało być niezagazowywalny a ludzie śmigają, tłuką kilometry i sobie chwalą. Mam jednak wrażenie, że więcej osób poleca i zakłada raczej STAG3000 premium do XER  niż BRC seq24.

1. W czym właściwie może być lepsza jedna od drugiej dla XER? 
2. Która potem będzie tańsza w serwisowaniu?
3. Która będzie miała bardziej dostępny serwis jak auto gdzieś nawali w szczerym polu? 

Odpowiedz
Co do LPG dużo ludzi zakłada STAG-a bo jest tańszy po prostu.Co do serwisowania chyba u każdego kumatego gazownika podłączysz obydwie.Ja miałem BRC w 4 samochodach i złego słowa nie powiem.Na pytanie do mojego gazownika dlaczego zakłada STAG-a tylko na życzenie klienta powiedział mi że polityka ich reklamacji gwarancyjnych jest taka,jak założył klientowi STAG-a i padła mu listwa zastrzegli sobie 2 tyg okres reklamacji.I weź powiedz klientowi co jeździ 50km do pracy że 2 tyg. będzie bez gazu,tyle że miał swoją zapasową i mu załozył a BRC wymienia wszystko od ręki w razie czego.Według oficjalnych cen róznica między tymi instalacjami sekwencyjnymi na 4 cyl. wynosi ok 400-500zł.
Odpowiedz
kaliope,
Ja założyłem do ZB STAGA 4 a nie BRC (do którego nie miałem, żadnych zastrzeżeń w ZA) głównie dlatego, że dobry gazownik przeniósł warsztat niedaleko mnie, a nie instaluje  BRC i u mnie różnica w Cenie ok 500zł i więcej co oczywiście też ma znaczenie. Ma otwarte również w soboty co także dla mnie jest dużym + a nie jak poprzedni mój warsztat, który owszem wszystko robił ok. ale właśnie pracował do 17tej i Pn.-Pt. a to dla mnie zawsze był pewien problem nawet ten raz w roku do serwisowania.
[size=1em]Bamber
Co do szybkości dostępności części to Stag ma dłużej bo właśnie więcej ludzi go posiada i więcej instalek idzie w porównaniu do BRC. Przynajmniej taką teorię słyszałem.
[/size]
[size=1em]
Co do porównania BRC do Staga to obecnie nie mogę nic za dużo powiedzieć ze względu na krótki okres użytkowania Staga jak i również moje BRC też jest z 2006 r. Więc to też duża różnica w oprogramowaniu jednakże - np. BRC nie ma (tzn. moje nie miało bo wiem, że teraz mają) ciepłego startu jak w Stagu, którego można dowolnie ustawiać, brc nie przełącza się też na gaz sam na wolnych obrotach tak jak  Stag.
Wtryski pracują dużo ciszej niż w BRC.
A jak będzie po dłuższym okresie użytkowania.....to się okaże iii mam nadzieję, że będzie dobrze smile
[/size]
Odpowiedz
Nie pisałem o dostępności części bo wiadomo Stag jest polski ale o naprawie gwarancyjnej podzespołu.Fakt BRC nie ma zimnego startu tylko nie wiem po co to komu.Jak pytałem o instalki w silnikach BMW dużo osób kręciło głowami na temat tańszej instalki.Jest jeszcze wyższa półka od BRC choć pytałem gazownika i mówił że tam już typowo płaci się za markę a jakościowo nie jest lepsza od BRC otóż mówię o instalacjach PRINS.
Odpowiedz
Jacek2308,

a czemu wsadziłeś SATG 4 a nie 300 premium? To jakaś nowsza generacja? czy lepsza? Czy jakiś inny powód? Jakie wtryski? Hana? Chwalą w sieci też Baracudy. I jaki masz reduktor?
Odpowiedz
Też mnie męczy temat XER w gazie. Mój gazownik (zakładami mi gaz w dwóch poprzednich autach) kategorycznie odmówił instalacji BRC w tym silniku, tłumacząc to wypalaniem gniazd zaworowych.

Podobno BRC nie pozwala na montaĹź ich instalacji w tych silnikach.

Nie wiem co o tym myśleć. Opel też twierdzi, że te silniki nie trawią gazu, a jednocześnie ładuje je do Chevroleta z fabryczną instalacją LPG.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4
Odpowiedz
(2013-Sie-25, 19:27)marwisn link napisał(a): kategorycznie odmĂłwił instalacji BRC w tym silniku, tłumacząc to wypalaniem gniazd zaworowych.

Podobno BRC nie pozwala na montaĹź ich instalacji w tych silnikach.
Marcin jesteś nie z pierwszej łapanki co do mechaniki,jakie znaczenie ma rodzaj instalki co podaje gaz czy wypali gniazda czy nie?Na logikę żadne.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości