na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LPG do ZB 2.0 240 KM MarvinK 12 10 028 2017-Gru-03, 10:40
Ostatni post: Korando1245
  {LPG} Zafira B 1.6 a LPG-jakie problemy szymgor 13 16 408 2017-Lis-18, 22:06
Ostatni post: Bartolommeo
  Butla LPG o średnicy 650 mm w Zafirze B ??? progeno 2 1 653 2017-Maj-12, 22:29
Ostatni post: firek
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{LPG} Zafira B Z18XER - czy warto zakładać instalację LPG?
(2014-Sty-15, 12:06)tamburyn link napisał(a): Witam

Jadę dzisiaj po odbiór mojej Zafiry B,z takim właśnie silnikiem.

W najbliższym czasie będę ją gazował, ale nie wiem do będzie dla mnie korzystniejsze:

W Abart Wrocław proponują mi :
Brc Sequent 24 na wtryskiwaczach BrcIN03, [size=1em]Reduktor [color=rgb(51, 51, 51)]BRC Genius Max lub BRC Genius MB,[/color][/size]

W V-tech Wilczyce k. Wrocławia
Stag 4 na wtryskiwaczach hana 2000 . Reduktor  Acr01 , KME Silver lub Zavoli Zeta

Cena zbliżona około 3000 zł. Drugi warsztat wydaje mi się bardziej wiarygodny.

Abart chce mi Założyć instalację w jeden dzień i posłać do domu.  W V-tech radzą zostawić auto na 2-3 dni celem dokładnej regulacji.

Co tu zrobić?
Wierzysz w to że warsztat pracujący w warunkach rynkowej konkurencji będzie spędzał nad twoim autem 3 dni ? Bardziej bym się spodziewał że zrobią troche i odstawią żeby zająć się innym. Później znowu trochę i znowu odstawią. I tak "na raty" w końcu zamontują.
Oczywiście mogę się mylić, a tego warsztatu nie znam i byc może to super fachowcy.

A co do instalacji to Staga obsłuży każdy kowal. BRC już nie. Obie dobre, ale ja bym wybrał BRC. Miałem Staga i mam BRC zarzucić im nic nie mogę jednak BRC wydaje się być bardziej (nie wiem jak to nazwać) przyjazne dla samochodu i mniej jest odczuwalne.

Inna sprawa że BRC jest droższe (części) po gwarancji, a zamontowane Stagi często zapalają Check Engine (nie wiem czy ludzie nie potrafią ich montować i stroić czy ta instalacja faktycznie tak bardzo gryzie się z ECU). Np wtryski BRC są dużo droższe ale dużo rzadziej padają.

I tak 90% sukcesu to monter.

P.S. Reduktor Acr01 to bym sobie odpuścił, bo różnie tam bywa z ciśnieniem.
Odpowiedz
cns80, Ja odwrotnie miałem BRC teraz STAGA , BRC było z 2006r. (kupiłem ZA już z tą inst.) i pewnie bym zamontował też BRC i do ZB ale zakład mam co robi STAGA dosłownie o pieszo 15 min od siebie i fachury sią ok. i tylko dla tego STAGA zamontowałem....jednakże w BRC bardziej czułem przełączanie na gaz,  a i też kilka razy w zimie zawsze się kontrolka sondy pojawiała, choć niby temp. przełączania miałem na ok 40C to i tak przy mrozie poniżej -10C generalnie przełączało aż silnik był na 85C i to bardziej jak ciepło zaczeło z zew. silnika ogrzewać reduktor......choć czujnik temp. przełączania w reduktorze był ok. aaaa i reduktor wytrzymał 80tyskm. i wymieniłem na nowy. 

Teraz na Stagu mam już ponad 7tyskm i owszem mrozów praktycznie jeszcze nie było i też przełączanie mam ustawione ok 40C jednakże przełącza dużo szybciej niż było w ZA przy BRC , kontrolka sondy z błędem mieszanki fakt już się raz nie dawno pojawiła ale ja to uważam za normę przy zimowym gazie. wtryski mam hany i tu powiem faktycznie są szybkie. Ale to wiadomo i tak przebieg jest nie duży na instalację i bardziej będę mógł coś powiedzieć o różnicach i trwałości jak przejadę z 70tkm.
Odpowiedz
Krótko Stag jest polską myślą techniczną a BRC zachodnią i Oni mają dużo większe doświadczenia w LPG. Montują ludzie Staga bo jest tańszy jeśli ma wybór, chyba że tak jak Jacek ma akurat pod nosem mechaniora co robi Staga i do tego znają się. Co do przełączania na LPG to Zafka pikuś gorzej było w BMW silnik 6 garnków i płynu koło 7-98 litrów ale zmieniło się w kompie na 30 st i nawet przy mrozach przełączała mi się po jakiś 2 km.
Ostatnio dokształcałem się u mojego instalatora w temacie instalek do silników z bezpośrednim wtryskiem. Instalacje są mało tego że pod konkretny model silnika to i jeszcze po model auta. Nie ma czegoś takiego że se instalator włoży jakikolwiek element gdzie mu wygodnie. Każdy element instalacji ma przypisane konkretne miejsce i koniec, przewody są sztywne metalowe. Najwięcej na razie jest ich pod modele aut VW, Audi, Skoda, Seat, generalnie pod silniki TSI i TFSI. Koszt 4 cyl. kolo 7 tyś natomiast Stag na swojej stronie podaje cenę już od 4 tyś ciekawe co to jest  26 26 26
Odpowiedz
Podstawą dobrego działania instalacji jest dobranie dobrego osprzętu jak i odpowiednie jej ustawienie. I jeden piernik czy to będzie Stag czy BRC jak będzie dobrze ustawiona to musi działać. Ustawienia map to nie tylko autokalibracja i fru autko oddane klientowi. A tak niestety działa większość gazowników.
Odpowiedz
Nikt nie pisze że Stag nie będzie działać, i Panda i Mercedes jedzie.
Odpowiedz
Bamber, działać = będzie pracować tak samo, że nawet swoim najbystrzejszym okiem nie zauważysz różnicy ;-) pomiędzy Stagiem a BRC.

Odpowiedz
Zauważysz jak przyjdzie do naprawy gwarancyjnej Marek, sam byłem świadkiem, padła listwa czas reklamacji 14 dni, i powiedz to facetowi co 40 km do roboty jeździ. Tyle że założył inną bo miał w zapasie.
Odpowiedz
Naprawa gwarancyjna to całkowicie odrębny temat i nijak ma się do działania. To już raczej indywidualna sprawa instalatora jakie ma układy z sklepem w którym zaopatrza się w części. No i oczywiście zależy od instalatora. 

Weź przykład z swojego doświadczenia. Padł Ci wtrysk, jak by Wojtek nie był twoim znajomym to również by go reklamował i nie sądzę abyś go otrzymał od ręki. Pewnie okres reklamacji wydłużył się o kilka dni jak i może tygodni.
Odpowiedz
No widzisz nie tak było, padł na mrozie komp. (trzeci przypadek w historii przedstawiciela), telefon bo czekał na zestawy z Mysłowic, przywiózł, podmienił bez pytań i zabrał stary przedstawiciel. Ale nieistotne się przekomarzać. Ja miałem BRC w 4 samochodach, najstarsze z nich jeżdżą 6 i 8 rok na instalce i innej dla oszczędności 3-4- stówek nie założę. A studiując temat instalek Prins i nie z Wojtkiem dowiedziałem się że są na poziomie BRC tyle że marka tak renomowana że są nieporównywalnie droższe.
Odpowiedz
No miało być komp wyszło wtrysk wink

Ale to tylko przez znajomość z instalatorem. Każdy inny olałby sprawę i kazał czekać.

Dobra koniec tematu bo off-top się robi.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości