na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  LPG do ZB 2.0 240 KM MarvinK 12 10 130 2017-Gru-03, 10:40
Ostatni post: Korando1245
  {LPG} Zafira B 1.6 a LPG-jakie problemy szymgor 13 16 615 2017-Lis-18, 22:06
Ostatni post: Bartolommeo
  Butla LPG o średnicy 650 mm w Zafirze B ??? progeno 2 1 734 2017-Maj-12, 22:29
Ostatni post: firek
Ocena wątku:
  • 35 głosów - średnia: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{LPG} Zafira B Z18XER - czy warto zakładać instalację LPG?
No to mam mętlik w głowie. W zasadzie jeden i drugi warsztat dużo dobrych i parę złych opinii.

Jednak zastanawia mnie, bo mówicie, że BRC ogólnie droższy, a ci od Stagu zawołali mi tyle samo ( 3000zł) . 

Chyba, że się mylę, bo zakład ten montuje jeszcze LPG-tech i źle zrozumiałem co mi tam chcą wsadzić.

Napiszę jutro do jednych i drugich o wykaz podstawowych części.

Odpowiedz
(2014-Sty-16, 18:04)tamburyn link napisał(a): a ci od Stagu zawołali mi tyle samo ( 3000zł)
jak klient z drogi mogą cię chcieć skroić, u nas normalnie bez znajomości BRC koło 2800 Stag koło 2500. napisz PW do Jurka, Speedy mieszka koło Bierutowa da ci namiary co i gdzie On z LPG robi.
Odpowiedz
Poprawnie założone od nowości BRC przez GM w moim samochodzie daje takie rezultaty:
- Przebieg 177 tys km i nigdy nie robione KZFR (prawdopodobnie dzięki temu że niemiec stosował cały czas te wyższe filtry oleju) aczkolwiek chyba już je słychać (do sprawdzenia).
- W instalacji gazowej nigdy nic nie było robione (tylko wymiany filtrów).
- Luz zaworowy niemiec sprawdził raz chyba przy ok 120 tys km i nie było przy tym żadnej naprawy.
- Ja sprawdziłem luz przy 160 tys km i też był ok.
- Silnik ma w zasadzie nominalną i równą kompresję.
- Przy 175 tys km wymieniłem świece i cewkę (też była od nowości ta sama).

Właściwe serwisowanie i odpowiednia kalibracja oraz montaż takiej instalki daje takie efekty smile
Pali mi 12.5 l/100 km w mieście przy ciężkiej nodze oraz tyle samo na tempomacie w trasie ze stała prędkością 150 km/h. Mam ochotę trochę przestawić mu mapy żeby palił ciut więcej, bo jakoś wydaje mi się że to za mało jak na taki opór powietrza. Zobaczymy co powiedzą gazownicy na wiosnę.
Odpowiedz
Tamburyn. Jeżeli LPG jeszcze aktualne to daj znać na PW. Mam dla Ciebie fajną ofertę LPG ( tak mi się zdaję)
Odpowiedz
A czy może ktoś polecić gdzie zamontować gaz do tegoż silniczka w okolicach Krakowa? Będę wdzięczny smile
Odpowiedz
Zobacz i popyta tutaj
http://lpg-forum.pl/malopolskie-t17781.html
Odpowiedz
(2013-Paż-01, 12:49)cns80 link napisał(a): Te silniki nie mają problemu z gazowaniem.
Jedyny problem to mają fachowcy od montażu. I to nawet fachowcy z wieloletnim doświadczeniem się na tym silniku wykładają jeśli całe życie montowali w silnikach z klasycznym rozrządem.
Tu należy tylko i wyłącznie zamontować wszystko prawidłowo oraz tak ustawić parametry żeby nie niszczyło silnika. Oba sterowniki (BRC i Stag) są autoadaptacyjne czyli "uczą się" kierowcy i samochodu. I większość fachowców na tym poprzestaje podczas gdy w obu (w BRC trudniej bo tylko warsztaty od BRC to potrafią) można ręcznie korygować mapy wtrysku gazu i należy to zrobić tak aby w zadnym momencie mieszanka nie była zbyt uboga, bo własnie ona prowadzi do zniszczenia gniazd.
Będzie palił więcej, trudno. Ale będzie prawidłowo ustawiony i odpłaci się długowiecznością. A jak się komus wydaje że X18ER może palić 6 litrów gazu po mieście to w niedługim czasie będzie miał głowice do wywalenia. Tak własnie działo się to u taksówkarzy, którzy jeżdża teraz na CDTi, bo poprzednie silniki zajeździli regulując gaz "byle jak najmniej palił".

Ja mam 170 tys km zrobione na gazie (montowany przez podwykonawcę w fabryce w Gliwicach przed wysyłką auta do Niemiec). Luzy zaworowe miał sprawdzane przy 90 i 160 tys km i nic się nie działo. Pali 12,5 litra w mieście. Instalacja BRC z 2007 roku
Odpowiedz
Aktualizacja.
Stan na dziś to 196 tys. km. Za 4 tys robimy rozrząd, sprawdzamy luzy zaworowe, sprawdzamy KZFR i solenoidy oraz wymieniamy filtry i olej w silniku i skrzyni. Potem może do gazownika na sprawdzenie stanu wtryskiwaczy i ewentualną kalibrację smile
Odpowiedz
cns80 a rozrząd w Twojej ZB to łańcuch? I kiedy ostatnio wymieniałeś?
Odpowiedz
(2015-Kwi-14, 08:27)DD link napisał(a): cns80 a rozrząd w Twojej ZB to łańcuch? I kiedy ostatnio wymieniałeś?
Darku w 1.8 xer to pasek i o ile dobrze pamiętam to w GM zaleca wymianę 150tkm ale zazwyczaj wymienia się go częściej.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości