na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Skrzynia biegĂłw wydaje dziwny dĹşwięk trykania. amikot 8 431 2018-Paż-20, 18:07
Ostatni post: amikot
  {A} Skrzynia biegĂłw , problem z jedynką arekiceman 13 6 119 2017-Sty-06, 17:25
Ostatni post: makks
  {A} Skrzynia biegĂłw rafaljereczek 2 979 2016-Lis-20, 19:41
Ostatni post: rafaljereczek
Ocena wątku:
  • 23 głosów - średnia: 3.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} skrzynia i zagubione elementy
Witam od dwóch lat kiedy zapaliłem zośkę to stukało w  skrzyni biegów w końcu ją wziąłem na warsztat 14 zużyte łożysko na 5 biegu i brak dwóch  (pół księżyców) z trzech na 5  i wstecznym przy synchronizatorach
pytanko gdzie są, 26 mogła je skrzynia zmielić bo jak rok temu wymieniałem olej to było pełno opiłków
Odpowiedz
To są elementy z mosiądzu i mogły ich metalowe zęby zmielić do postaci opiłków..
Odpowiedz
Witaj, to co piszesz to jakiś horror ? Masz najprawdopodobniej skrzynie F35 ? na naszej giełdzie "Kupie skrzynie F35" masz podane linki do skrzyni F35 z allegro . Proponuję zakup używanej !

http://klubzafira.pl/forum/index.php/topic,3322.0.html
Odpowiedz
Donald , będziesz naprawiał czy kupujesz używkę..?
Odpowiedz
Nastawiłem się na remont skrzyni
  mechanik rozebrał ją na czynniki pierwsze wymienił łożysko na które czekałem nie cały tydzień nie pomogło choć łożysko był trochę zjechane
  następnie grono ludzi radziło nad nią i w końcu odnaleźli brak tych blaszek przy synchronizatorze
dzisiaj w serwisie zamówiłem czas oczekiwania 10 dni bo w Polsce niema
mam nadzieje że już po tym będzie sprawna
Odpowiedz
Czy biegi wchodziły bez żadnych zgrzytów na tych zużytych synchronizatorach..?
Odpowiedz
objaw był tylko taki że jak zapaliłem słychać było klepanie jak wycisnąłem sprzęgło to przestawało
i zraz po przejechaniu paru kilometrów też była cisza więc tego nie robiłem
jeśli chodzi o synchronizatory i resztę  łożysk to podobno jest w dobrym stanie a brakowało tam takich jakby blaszek które blokują  trzymają ten synchronizator

Odpowiedz
panowie mam problem 22  biegi mi ciężko chodzą biegi a nawet czasem niemoge żadnego włączyć.Wymieniłem poduszki pod silnikiem i nic to niedało.Podpowie mi ktoś??Co to może być?
Odpowiedz
Być może masz zatarte linki  łączące lewarek zmiany biegów z skrzynią biegów. To tylko domysły ale może jakiś  olej pomoże
Odpowiedz
Biegi przy wyłączonym silniku chodzą jak w masełku,a jak odpale to się wtedy zaczyna.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości