na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Zerwany przycisk otwierania szyby Kaliope 10 618 2018-Paż-10, 14:02
Ostatni post: syska
  {B} Nie zamykają się lewe tylne drzwi pablomaxim 44 19 315 2018-Lip-11, 17:53
Ostatni post: michal82
  {B} Lusterko wewnętrzne fotochromatyczne nie działa celius 20 1 555 2017-Gru-01, 20:38
Ostatni post: Pszczyna
Ocena wątku:
  • 9 głosów - średnia: 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Spryskiwacz tylnej szyby nie trafia w szybę
Witam,

Odkąd kupiłem moją Zafirę borykam się z pewnym problemem, którego nie wiem jak rozwiązać. Otóż spryskiwacz tylnej szyby podczas spryskiwania nie trafia w szybę. I tylko to co trafi w pracującą wycieraczkę jest kierowane na szybę i dzięki temu wycieraczka nie trze suchej szyby. Dokładniej mówiąc strumień płynu jest prawie równoległy do szyby tylnej (przez co nie ma szansy w nią trafić jak należy).
Przyjrzałem się dyszy i niestety nie posiada ona żadnej regulacji. Czy ktoś z Was ma podobny problem? A może to kolejna z przypadłości naszych ukochanych Zofii:-) Może jakieś wskazówki jak się do tego zabrać? A może komuś z Was udało się zastosować podobne rozwiązanie jak z przednimi dyszami z Insigni?
Odpowiedz
Nie wiem jak w B ale u mnie w A dysza dawała za samochód smile Wziąłem kawałek szpileczki , włożyłem w dziurkę i wyregulowałem smile
Odpowiedz
W ZA ja podobnie zrobiłem tak jak to opisał Celius i było po problemie, w ZB nie bawiłem się w to jeszcze ale myślę że w tym wypadku Opel niewiele zmienił..
Odpowiedz
W ZB też można wyregulować spryska tylnej szyby bo jak kupiłem Zośkę to też płyn leciał po za szybę ale nie pamiętam czy szpilką czy spinaczem biurowym ale wyregulowałem bez problemu . 31 31
Odpowiedz
(2013-Lut-20, 19:45)Marko link napisał(a):szpilką czy spinaczem biurowym ale wyregulowałem bez problemu

Czyli względem ZA tutaj nic się nie zmieniło smile
Odpowiedz
Próbowałem właśnie tak jak piszecie i jakoś nie bardzo mi to wyszło... no ale może spróbuję jeszcze raz i zobaczymy...
Odpowiedz
Może przymarzło .....
Odpowiedz
[Obrazek: 20130221_171645_1.jpg]

Tak u mnie wygląda dysza spryskiwacza szyby tylnej... Nie ma jak jej regulować... Mam coś uszkodzone? Może dacie radę wrzucić fotkę jak to wygląda u Was?
Odpowiedz
Nie wiem jak w ZB ale w ZA, daje się cały spryskiwacz zdemontować (pewnie w ZB, także). Trzeba rozebrać "podsufitkę" klapy. Spryskiwacz "siedzi" wciśnięty i zablokowany na dwóch sprężynowych plastykach. Ściskasz i wysuwasz, może tak będzie szybciej (zakup innego, reanimacja w domu).
Odpowiedz
kolego trzeba grubszą igiełką przestawić tez tak miałem może okazać się że jest trochę zaśniedziałe uży siły powinno być ok
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości