na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc z kupnem LPG Zafira 1,8 1999.r. waluspl 26 4 491 2017-Sty-11, 16:17
Ostatni post: tomek909
  Szarpanie na lpg foxie 6 1 271 2016-Lis-03, 20:31
Ostatni post: firek
  {A} 1.6 99' LPG - Czy warto? Opłacalność tej operacji DanJ93 2 1 146 2015-Lis-03, 10:02
Ostatni post: Jacek2308
Ocena wątku:
  • 28 głosów - średnia: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{LPG ZA} ZA 1.8 LPG - problem z obrotami
Witam was wszystkich serdecznie , jeżdżę zafirką 1.8 z lpg ta 85 kw . Mam poważny problem który nie został rozwiązany  w kilku warsztatach ani w firmie która zakładała instalację , wszędzie słyszę że jest to samochód zagadka . Chodzi o falowanie obrotów po wymianie przepustnicy i sondy lambdy ( na oryginalne części ) . Samochód zapala na zimnym bez większych problemów , wskazówka podskakuje na 1100 ob  po nagrzaniu się i jeździe na gazie nie mogę go już w ogóle zapalić bez ostrego przegazowania silnika , a jak zapala to strasznie się dławi . W trakcie jazdy jak odpuszczam gaz wachlują mi obroty prawie za każdym razem ( bo czasem opadają dobrze na 800)  od 400/500-1100/1200 też dławiąc się i czasem przy niskich obrotach też gaśnie mi samochód w trakcie jazdy , także szarpie czasem samochodem jak jadę szybciej na większym biegu . Zwiedziłem już kilka warsztatów i nikt mi nie jest w stanie pomóc , nie wyskakują żadne błędy na oryginalnym oprogramowaniu pompa paliwowa , erg działają dobrze  ( przepustnica i sonda nowe orygi) przepływomierz sprawdzony . Prosiłbym o pomoc może to wina instalacji nie wiem ,  temat jest pilny
Odpowiedz
(2013-Lut-26, 10:45)marjur link napisał(a): , także szarpie czasem samochodem jak jadę szybciej na większym biegu
szarpanie może być spowodowane jak i np.regulacją instalacji lub przerwami w zapłonie.Były zmieniane świece i przewody?Może również złe odczyty podawać czujnik temperatury który nie koniecznie wyjdzie na kompie.Przepustnica przy wymianie miała zrobioną adaptację?bo czasami po włączeniu zapłonu się sama zaadoptuje a czasami tzreba jej zrobić adaptację.
Odpowiedz
Miałem kiedyś podobny przypadek, przy jeżdzie na gazie dławił się ,przy zejściu z obrotów nieraz gasł , jak zgasł nie można było odpalić..Okazało się że wtryski od benzyny przepuszczały benzynę i wzbogacały nadmiernie mieszankę .Na próbę odłączyłem pompę paliwa i wszystko wróciło do normy.Spróbuj po nagrzaniu silnika przełączyć na gaz i odłączyć pompę paliwa.
Odpowiedz
marjur czy próbowałes jeżdzic na samej PBHuh?
Z jakiego powodu wymieniana była przepustnica i sonda??
CZy ktokolwiek próbował sie podłączyc i sprawdzac parametry silnika gdy jest ciepły..??
Odpowiedz
Problem może dotyczyć również cewki. (kabli tam nie ma wink)
Musiałbyś się z kimś podmienić na chwilę i zobaczyć czy coś się poprawiło.

Ale próbuj również rozłączyć instalację i tak jak wspomniał firek spróbuj jazdy na samym PB.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości