na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Termostat Z16XEP, Z16XER, Z18XER, A16XER, A18XER - dyskusja, problemy JacekZKL 25 12 470 2018-Cze-12, 22:32
Ostatni post: adkul84
  {B} Jak sprawdzić czy termostat działa poprawnie -1.9 cdti Kaliope 3 666 2018-Maj-13, 11:33
Ostatni post: Motor84
  [TUT ZB] Zafira - Wymiana termostatu 1.9 CDTi - Z19DT , Z19DTL tEREk 29 48 024 2018-Maj-01, 08:53
Ostatni post: Ari17
Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Termostat w 1.9 cdti - uwagi, problemy, dyskusja, wymiana
Tak, u mnie spada o 2stopnie, rośnie o 2 i znów spada o 2
Odpowiedz
Nie mniej jednak 80st.C to z jednej trochę za mało,a z drugiej czy warto robić awanturę o 7st.C chytry ?
Odpowiedz
Zimą te siedem stopni bardzo by się przydało.
Odpowiedz
Teraz to nie będzie przeszkadzać ale zimową porą może brakować ciepełka w samochodzie..
Odpowiedz
Witam,
Mam pytanko odnosnie dosc wysokiego spalania na postoju. Po trasie ok. 900km na postoje spalanie jest okolo 1l/h. To chyba dosc duzo. Zauwazylem rowniez ze temperatura chlodziwa ma 65 stopni. To natomiast chyba dosc malo. Czy powodem moze byc uszkodzony termostat czy moge byc jakies inne powody. Prosz eo wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Sprawdzenie termostatu polega na badaniu kiedy rura gruba idąca do chłodnicy - górnej części robi się gorąca. Powinna ona być zimna aż do otwarcia się termostatu. Można też dotknąć chłodnicy gdzieś obok wentylatora czy zimna. Rura i chłodnica nagrzeją się gdy termostat po osiągnięciu temperatury otwarcia otworzy duży obieg płynu chłodniczego. Jeśli on jest uszkodzony, zaciął się otwarty to może tak być że się nie będzie chciał zagrzać. Bo woda będzie od razu krążyć przez chłodnicę co utrudni rozgrzanie silnika. Ale podstawa to dotknąć tej rury i zobaczyć czy jest zimna czy ciepła.
Odpowiedz
Ja przeczyściłem przepustnice i spalanie jest w granicach 0,4 do 0,5 na godzinę. A z tą temperaturą do rzeczywiście w Zafirze jest słabo rozwiązane bo nie ma zegara temperatury. Trzeba grzebać w wyświetlaczu.
Odpowiedz
Ron a jaka masz temperature jak sie rozgrzeje Twoja Zoska?
Odpowiedz
Będę jechał to sprawdzę.
Odpowiedz
dzieki i czekam na info
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości