na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} Skrzynia biegĂłw , problem z jedynką arekiceman 13 6 111 2017-Sty-06, 17:25
Ostatni post: makks
  {A} Problem z redukcją biegu z 4 na 3 opel zafira 2.2 dti adamos9009 1 1 071 2014-Mar-23, 22:00
Ostatni post: Dziadek13
  {A} Skrzynia biegĂłw, problem z wymianą linek zmiany biegĂłw albkis1 4 4 863 2013-Wrz-04, 20:20
Ostatni post: albkis1
Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 2.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Problem z układem przeniesienia napędu
[color=rgb(40, 40, 40)]Witam[/color]
[color=rgb(40, 40, 40)]Potrzebuję porady:[/color][color=rgb(40, 40, 40)]
A więc, podczas jazdy z lewej strony pojazdu, ewidentnie z okolicy koła słychać grzechotanie. Dźwięk ten ustępuje w momencie wciśnięcia sprzęgła. Po ponownym włączeniu biegu i rozpędzaniu samochodu ponownie go słychać. Zdjąłem koło i okazało się, że osłona przegubu (tego bliżej skrzyni) jest pęknięta i tak jakby to z niego dochodziły te dźwięki. Dziwi mnie tylko to, że podczas jazdy na luzie tego tak nie słychać.
[/color][color=rgb(40, 40, 40)]Proszę o potwierdzenie moich przypuszczeń o uszkodzeniu tego przegubu lub naprowadzenie, co może być grane.[/color][color=rgb(40, 40, 40)]Jest też pytanie, czym grozi dalsza jazda i czy trzeba wymienić całą półoś, czy tylko przegub.Bardzo proszę o opinię znawców tematu. Kurde jutro muszę wyjechać rano do pracy. [/color]
[br]Dodano: [time]Śro, 27 Lut 2013, 13:42[/time]
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.....człowiek by umarł i by się nie doczekał. buhaha
Odpowiedz
Dokładnie  25

Forum ostatnio trochę przymarło, albo kompetentne osoby, znawcy tematu akurat wzięli wolne  26

Ale na logikę skoro przegub masz do wymiany, to bez pytań cza go było wymienić i sam byś zobaczył czy dalej to słychać czy problem się rozwiązał  17
Odpowiedz
(2013-Mar-16, 12:00)hahorek link napisał(a): Forum ostatnio trochę przymarło
Ot prosta odpowiedź opel sie nie psuje a jak już to na własne życzenie, o czym tu dyskutować to co masz uszkodzone należy wymienić i tyle bo inaczej za chwile będzie co sie stało ze skrzynią biegów ?,lub opel to szrot.A jak już wymienisz i dalej będzie to samo to wtedy pytaj.Przegub jak jest uszkodzony to go słychać najwięcej po skręcie kół w lewo lub w prawo.Ale mnie sie tak cosik zdaje ale tyko zdaje no może tak troszeczke że mechanizm różnicowy już sie kończy jak z olejem w skrzyni biegów.Daj znać jak usuniesz tą awarie.
Odpowiedz
Trochę w imieniu Piolo .......sprawa dawno wyjaśniona. Więc teraz nie ma po co kruszyć kopii.
Odpowiedz
Dzięki wszystkim, tak jak Jacek napisał, sprawa załatwiona przegub wymieniony. Temat do zamknięcia.

Dzięki Jacek za reakcję w moim imieniu, ostatnio trochę mało czasu.
Odpowiedz
Piolo mógłbyś troszku rozwinąć bardziej lub ktoś koto już to  robił ? (różnic pewnie czy benzin. czy diesel niema ) ? tzn. czy potrzebne jakieś specjalne klucze, narzędzia itd.?
Wzeszłym roku była pęknięta guma w lewym i nie maiłem czasu i robili mi w warsztacie ale teraz to przegub niby nie jest luźny ale przy skręconych kołach w prawo i głównie cofaniu to już chrobocze sad nie wiem czy jeszcze bawić się w dokładanie smaru bo tylko pewnie szkoda roboty, lepiej dać spokój i wymienić na nowy  a czas zrobić coś samemu smile więc dlatego dopytuję czy skomplikowana ta operacja ? 
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości