na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZB] demontaĹź/wymiana anteny dachowej krzysiul 6 10 569 2017-Lis-19, 12:02
Ostatni post: krzysiul
  {B} [TUT ZB] DemontaĹź plastikowej rączki hamulca ręcznego WhiteBoy 1 865 2017-Lis-17, 23:02
Ostatni post: WhiteBoy
  [TUT ZB] DemontaĹź konsoli radia - krok po kroku waldekww 1 6 764 2017-Paż-29, 12:36
Ostatni post: avatarek
Ocena wątku:
  • 30 głosów - średnia: 2.97
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[B] DemontaĹź CIM
Co prawda z Vectry i niestety nie w ojczystym języku, ale myślę, że gość ładnie pokazuje demontaż CIM'a, a przy okazji airbag'a i kierownicy, czy też manetki kierunków

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GaLa6s_ASjY[/youtube]
Odpowiedz
Oto słynna spinka dodawana podczas akcji serwisowej

[Obrazek: d01095850b8be874m.jpg]
Odpowiedz
I jaki jest jej cel? No i jak działa?
Odpowiedz
cel jest taki, że dzięki tej klamrze obudowa CIM'u się nie rozjeżdża a więc wszystko kontaktuje wink
Działać działa. Choć czasami zdarza się, że CIM zdążył się na tyle rozjechać, że klamra nie pomaga i trzeba wymienić cały moduł - Tak było u mnie, profilaktycznie na nowym CIM'ie też mam klamrę wink choć podobno wtedy już jest nie potrzebna
Odpowiedz
Groszek,

wymienili Ci w gratisie?
Odpowiedz
tak
Odpowiedz
No i się pos*ało.
Klakson zaczął mi działać jak chce, więc zadzwoniłem do serwisu.
Pan mi ładnie powiedział, że akcja na CIM się skończyła, ale ma jeszcze spinki i jak przyjadę dzisiaj, to mi to za darmo zamontuje.
Przyjechałem i okazało się, że spinka już jest i że Cim raczej nadaje się do wymiany bądź ewentualnej naprawy (poza serwisem).
Koszt jaki mi podano w ASO to 550 zł CIM + 240 zł robocizna.

Pytanko,
Za co tak naprawdę jest odpowiedzialny CIM i co złego może się stać autku, jak CIM wysiądzie.
Pytam, bo szykuje się urlop i wolałbym ewentualną wymianę odłożyć na potem (kasa na urlop się przyda), a nie wiem co może mi grozić gdyby posypał się całkowicie na trasie.
Odpowiedz
CIM to płytka z układami elektronicznymi pod kierownicą. Do niej dochodzą manetki. Ten układ jest odpowiedzialny za wiele rzeczy, nie tylko kierunki, czy wycieraczki....ale też immobiliser, wspomaganie i pewnie jeszcze kilka innych. Jak się wysypie, to na 99.99% nie zapalisz auta bo on sie komunikuje ze sterownikiem. Na pocieszenie, u nas padają niezmiernie rzadko....za to w vectrach bardzo często....i do wersji poliftowej kosztuje 1800zł

[Obrazek: 2b171cd8145213adm.jpg] [Obrazek: a78c96a034d15bf2m.jpg]
Odpowiedz
Dzięki kaliope
Już o nic nie pytam i nie kombinuję, tylko umawiam wizytę w ASO  22

Za dużo tych odpowiedzialności
Odpowiedz
będziesz jechał do ASO na wymianę, weź ze sobą zapasowy kluczyk (programowanie immo )
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości