na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} [TUT] Jak wymienić filtr kabinowy - Opel Zafira B Kaliope 0 6 615 2016-Paż-01, 22:20
Ostatni post: Kaliope
  {B} osłona chłodnicy (domowym sposobem) Kaliope 13 4 697 2015-Gru-01, 16:00
Ostatni post: racool
Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.87
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Filtr kabinowy np. z węglem aktywnym sposobem na czyste powietrze !
[color=rgb(51, 51, 51)]Filtr kabinowy jak sama nazwa wskazuje czyści powietrze dostające się do kabiny, czyli dba o NAS! [/color]
[color=rgb(51, 51, 51)]      Zwłaszcza jak mamy klimę... I w przeciwieństwie do wielu, uważam,że najważniejszy z filtrów...[/color][color=rgb(51, 51, 51)] Jak nie chcemy się narazić na alergie, uczulenia (zwłaszcza przy klimie), to proponuje wymienić tylko na te z najwyżej półki. [/color]
[color=rgb(51, 51, 51)]        Ja dbam o siebie i rodzinę, więc zakładam Manna, albo Knechta - wiem że trochę kosztują, ale w kogo mam inwestować jak nie w swoje dzieci, odradzam zakładanie filtrów typu Hart, Hans Pries, Racer, bo to słaba chińszczyzna...[/color][color=rgb(51, 51, 51)]Tylko kasa wyrzucona w błoto.[/color]
[color=rgb(51, 51, 51)]    Jak ktoś ma klimę, to filtr przeciw pyłkowy (zresztą pozostałe też) wymieniamy raz na rok (ja tak robię - cały komplet idzie z Manna) a i przy okazji radzę zrobić odgrzybianie klimatyzacji, najlepiej przez ozonowanie (lepsze niż chemia, bo jak nie mamy sprawdzonego mechanika, to nie wiemy, co nam za syf tam napsika...[/color]

[color=rgb(51, 51, 51)]"Filtry kabinowe z węglem aktywnym sposobem na czyste powietrze ! [/color]

[color=rgb(51, 51, 51)]  Filtr kabinowy z węglem aktywnym dysponuje wszystkimi zaletami standardowego filtra kabinowego. W 100% usuwa zanieczyszczenia stałe, jak sadza, pył i cząstki brudu, pyłki roślin i bakterie.Dodatkowa warstwa zawierająca węgiel aktywny pochłania szkodliwe gazy takie jak ozon, węglowodory oraz związki siarki i azotu nie dopuszczając ich do kabiny kierowcy.Filtr kabinowy z węglem aktywnym np. Bosch ma przepustowość i zdolność absorpcji zanieczyszczeń umożliwiające bezproblemową pracę klimatyzacji i nawiewu nawet w tak ekstremalnych warunkach jak przejazd przez tunel lub jazda w korku. W takich sytuacjach poziom zanieczyszczeń wewnątrz samochodu niewyposażonego w filtr kabinowy, może być nawet sześciokrotnie wyższy niż na poboczu drogi (kabina samochodu działa jak osadnik, w którym odkładają się zanieczyszczenia)!"

Ps. " dmuchany na zimne" informacje zapoĹźyczone z innego forum, pozdrawiam

[/color]
edit: dodany prefix w temacie /Grisza
Odpowiedz
(2013-Mar-24, 08:13)Belfer link napisał(a): Dodatkowa warstwa zawierająca węgiel aktywny pochłania szkodliwe gazy takie jak ozon,

Co wynika z zaznaczonego tekstu: odgrzybianie układu ozonem w naszych zochach należy robić na innym filtrze niż węglowy ponieważ:
1. zużywamy sobie aktywny węgiel na filtrze,
2. po przejściu przez filtr zawartość ozonu jest na tyle mała, że nie zdezynfekuje reszty układu nawiewu w tym parownika (gdzie kondensuje się wilgoć i rosną pleśnie i grzybki wink )

Wynika to z nietypowej budowy układu :
wlot powietrza wentylator filtr nagrzewnica/parownik rozprowadzenie po kabinie
[dotyczy ZA. nie wiem jak wygląda kolejność w ZB może ktoś z kolegów dopisze]

Ja posiadam drugi filtr papierowy, który zakładam tylko na czas ozonowania.

ps: polecam jeszcze jedną modyfikację. Na wlot powietrza w podszybiu naciągamy pończochę i koniecznie zabezpieczamy obejmą (żeby jej w wentylator nie wciągnęło)- zapobiega przypadkowemu zassaniu liści itp w wentylator i dziwnym dźwiękom z niego.

pozdrawiam
Odpowiedz
Odgrzybianie z filtrem ? Jak mi odgrzybiają klimę to nie ma żadnego filtra. To źle Huh? Pytanie następne , czytałem gdzieś że węglowe filtry pochłaniają też wilgoć i potrafią zamarznąć zimą ?
Odpowiedz
A jak poznać że zamarznął filtr kabinowy?
Odpowiedz
Pisali że szybki będą zaparowane. 8
Odpowiedz
Tak Mundi zdarza się tak że zamarzają, ale nie słyszałem żeby w Zafirach B.
Często w mercedesach jak są zabrudzone. Generalnie największe prawdopodobieństwo zamarznięcia jest w autach które mają filtr w podszybiu.
Odpowiedz
(2013-Mar-24, 08:13)Belfer link napisał(a): Ps. " dmuchany na zimne" informacje zapoĹźyczone z innego forum, pozdrawiam
wypadałoby podać źródło a źródło to, to wypowiedź użytkownika kamyk na forum zafiraklub.pl zwanym cmentarzyskiem.

btw opinie są różne które lepsze węglowe czy zwykłe przeciwpyłkowe. Które Wy polecacie z doświadczenia? Zwłaszcza przy klimie manualnej.

Co mnie zastanawia też to różne wymiary filtrów mimo że niby pasujące do tego samego auta:
http://www.sklepmoto.pl/czesci-samochodo...kabiny/11/

ktoś może coś poradzić, które wymiary są prawidłowe? Czy pozostaje mi wyjęcie starego filtra i wymierzenie go?
Odpowiedz
Też miałem problem z wymiarami ale postawiłem na filtr mann z węglem i wchodzi jak w masło polecam w iPart z przesyłką 99 PLN.
Odpowiedz
doczytałem taką informację w "Sam naprawiam Zafira B": "w samochodach z urządzeniem klimatyzacyjnym jest stosowany zwykły wkład przeciwpyłowy, w samochodach bez tego urządzenia-wkład z warstwą węgla aktywnego (ciemna włóknina wkładu filtru)."

czyli już wiem że w moim przypadku jak i innych użytkowników pojazdów z klimą prawidłowy wkład to zwykły wkład przeciwpyłkowy a nie jak sugerował kolega Belfer wkład węglowy.

Pozostaje tylko kwestia wymiarów. Po wyciągnięciu mojego filtra niestety wymiarowo żaden z filtrów nie odpowiada jeśli chodzi o długość (mój ma 244 mm a np filtron k1055 ma 255mm zaś bosch 1 987 432 038 ma 258mm a knecht la74 ma270mm). No i nie wiem czy te dłuższe mi wejdą...
Odpowiedz
Darek mądrala ! Już ktoś to napisał pojawia się wówczas ? kiedy ? Jeśli wytykasz mi zapożyczenie posta z innego forum to ja nic nie sugeruję ! pozdrawiam
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości