na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} [TUT] Jak wymienić filtr kabinowy - Opel Zafira B Kaliope 0 6 616 2016-Paż-01, 22:20
Ostatni post: Kaliope
  {B} osłona chłodnicy (domowym sposobem) Kaliope 13 4 699 2015-Gru-01, 16:00
Ostatni post: racool
Ocena wątku:
  • 31 głosów - średnia: 2.87
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Filtr kabinowy np. z węglem aktywnym sposobem na czyste powietrze !
Dobra, a ktoś jest w stanie podać konkretny powód, dla którego wkłady węglowe nie powinny być stosowane w samochodach z klimatyzacją?

Swoją drogą konia z rzędem temu, co kupi teraz samochód bez klimy...
Odpowiedz
Więc opiszę swoje doświadczenie . Kiedyś zakupiłem to cudo węglowe zachwalane przez sprzedającego . Po ok 2 miesiącach użytkowania pojawił się problem w dni deszczowe nie mogłem za cholerę odparować samochodu . Zaczęło mnie to bardzo irytować , wcześniej nie miałem takiego problemu nigdy .... postawiłem na niesprawny obieg zamknięty. Podjechałem do serwisu klimy i od słowa do słowa napomniałem mu o filtrze węglowym jaki sobie sprawiłem. A tu Pan mi mówi no to że sam rozwiązałem sobie problem . I musiałem przeprosić sie z papierowym filtrem . Gościu powiedział , ze jest to spowodowane naszym klimatem za dużo wilgoci w powietrzu i takie ustrojstwa nadaja sie do klimy do  domu gdzie jest suche powietrze lub do itali, a nie do nas . Powiedział mi ze wymieniać sobie papierowe  na zimę i na wiosnę i tak robię od tamtej pory 2 razy do roku . A coś musi w tym być bo serwisy nie wsadzają węglowych tylko papierowe  i od kiedy stosuję te wskazówki problemów brak . Pozdrawiam.
Odpowiedz
rafi.zafi, -- ok.każdy swoje doświadczenia ma smile .
Ja do zeszłego roku używałem papierowe zwykłe filtry ale w zeszłym roku jakoś tak trafiło i przy zamawianiu tarcz klocków itd.u tradeluxa . min. i zamówiłem filtr nie pamiętam tylko jakiej był firmy ale właśnie był z węglem.
I powiem, że ja czuję znaczącą różnicę w jakości powietrza jadąc w np.  warszawskich korkach i nie tylko korkach  na  zdecydowanie + dla węglowego, odnośnie wilgoci po użytkowaniu klimy faktycznie jest zauważalne większe zawilgocenie ale wystarczy włączyć szybciej nawiew na krótki czas i jest po sprawie ( przynajmniej u mnie przy klimatroniku tak jest), przez zimę nie zauważyłem żadnego zamarzania itp. ( śniegu przecież i mrozu było znacznie w tym sezonie ) wiec teraz też na ten sezon będzie filtr z węgieleeem smile
Ale to tylko moje zdanie i moje osobiste doświadczenia.
Odpowiedz
cały rok przejeździłem na węglowym - nie było problemu z parowaniem, ale auto jest garażowane. w zimie zdarzało się ze po odpaleniu gdy auto stało pod pracą, pojawiała się para na przedniej szybie - ale tragedii nie byłosmile

co do jakości powietrza - nie zauważyłem jakiejś większej poprawy, ale ten z węglem (Air Top Italia) kosztował u tradeluxa 2zl więcej niż zwykły mann, wiec się skusiłem.
Odpowiedz
rafi.zafi.  serwisy nie wkładają filtrów węglowych bo są droższe od normalnych - jak nie wiadomo o co chodzi chodzi o kasę.

Co do używania klimy, problem z parą na oknach itp.... mają Ci którzy ją  zaszraniają  35

Jak wszystko działa prawidłowo, parownik ( tzn chłodnica przy nagrzewnicy, która chłodzi powietrze) nie zaszrania się albo co gorsza lodzi jeżeli po pierwsze dostarczymy mu odpowiedni przepływ powietrza ( jak mamy biegi nawiewu broń boże nie ustawiamy na bieg pierwszy ) po drugie mamy odpowiednią ilość czynnika i jak mamy klimatronik nie nastawiamy temperatury niżej niż 10 stopni mniej niż jest na zewnątrz tzn jak mamy 35 na dworze to w aucie ustawiamy 25-26 stopni, taką deltę jest w stanie spokojnie obsłużyć  układ chłodniczy i sprężarka może dobić do zadanej temperatury wyłączyć się na chwilę, a parownik może osiec z wykroplonego na nim kondensatu do tacy i na zewnątrz.

We wszystkich autach mam klimę, używam filtrów węglowych i nigdy nie miałem problemu z parą ani z zamarznięciem filtra zimą.

Filtr kabinowy, pyłkowy czy jak tam inni go nazywają, należy wymieniać nie rzadziej niż co 10 tysięcy km lub przynajmniej raz do roku. Jeżeli ktoś użytkuje auto w szczególny sposób tzn np taxi, które dużo jeździ po zapylonym mieście, lub auta które często jeżdżą po szutrówkach nawet co 6 tysięcy.
Odpowiedz
(2013-Kwi-24, 14:52)racool link napisał(a): jak mamy biegi nawiewu broń boĹźe nie ustawiamy na bieg pierwszy

hm... czyli przy manuału żeby szybciej schłodzić auto to lepiej ostawić bieg 2 i dać wyższa temperaturę?

a czy włączenie obiegu zamkniętego ma jakiś wpływ na wydajność/żywotność klimy?
Odpowiedz
Generalnie przy klimie w ZB należy ustawiać nawiew na 2 lub 3.
Obieg zamknięty nie ma żadnego negatywnego skutku z punktu widzenia klimy, na pewno łatwiej jest jej wychłodzić auto jeżeli długo stało np na słońcu, ponieważ wychładza tylko powietrze w aucie, a jak wiemy szybkość chłodzenia jest tym szybsza im mniej wilgoci, a przy obiegu zamkniętym w moment osuszy powietrze w kabinie i szybciej wychłodzi.

Tylko przy niskiej wilgotności rzędu 20 -30% człowiekowi zasycha w gardle  27 ......... i później musi  drunk  .......... 
Odpowiedz
witam wszystkich. moje pytanie dotyczy wymiany filtra kabinowego. czy montaż filtra jest obojętny która strona filtra w która strone tej "kieszonki" na filtr? dzięki za odp.
Odpowiedz
Na filtrze jest przeważnie strzałka w którą stronę powietrze ma przepływać.
Odpowiedz
dzięki za odp. tylko jeszcze jedno pytanie; od której str. do której plynie powietrze? żeby było zgodnie ze strzalka?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości