na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka {A} Sprzęgło pravyy 1 340 2018-Paż-16, 10:10
Ostatni post: bartf
  {A} Skrzynia biegĂłw , problem z jedynką arekiceman 13 6 147 2017-Sty-06, 17:25
Ostatni post: makks
Pytanie {A} Drgania z okolicy skrzyni biegĂłw/sprzęgła. Redzias 0 1 028 2016-Wrz-02, 08:37
Ostatni post: Redzias
Ocena wątku:
  • 20 głosów - średnia: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Problem z pedałem sprzęgła
Witam.

Niestety dopadł mnie problem. Mianowicie postawiłem samochód na parkingu (wszystko było ok) i po kilku godzinach chciałem jechać i niestety pedał od sprzęgła luźno zaczął chodzić. Nie wpadł w podłogę, ale jest bardzo luźny i wraca w górne położenie. Biegi wchodzą tylko "na sucho" przy wyłączonym silniku, przy włączonym, na siłę nie będę próbował. Mogę wrzucić luz.

Jutro będę chciał zaprowadzić Zafirę do mechanika, tylko chciałbym się dowiedzieć orientacyjnie, co to może być i jaki może być koszt naprawy ?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Odpowiedz
z tego co piszesz ....to urwała się linka, pękło / wygiente cięgło sprzęgła .....mechanik prawdę powie
Odpowiedz
Jak sprzęgło opada, to chyba hydraulika sprzęgła, wężyk łączący z łożyskiem oporowym, tak bynajmniej dzieje się w ZB po nieprawidłowym zapięciu wężyka do łożyska oporowego, czekamy na diagnozę, pozdrawiam
Odpowiedz
Dziękuję za podpowiedzi.

A w tej wersji Zafiry, chyba nie występuje linka, tylko płyn hydrauliczny (hamulcowy) i pompa sprzęgła?

Tak na marginesie powiem, że rok temu (15 marca 2012r.) miałem wymieniane m.in. wysprzęglik (za 543zł), sprzęgło - komplet (za 368zł), płyn hamulcowy / sprzęgła DOT4 (17 zł), więc mam nadziej, że nie padła żadna z tych części. Zrobiłem przez ten rok około 15 tys. km, więc bardzo mało.
Serwis, który wykonywał mi naprawę to MiJ w Łodzi, więc wiem, że bardzo dobrze znają się na robocie i specjalizują się w Oplach i dają gwarancję (nie wiem jak długo jest na części).

W tej chwili auto stoi około 50km od w/w serwisu, więc zaprowadzę do mechanika na lokalnym rynku (Łowicz).

Oczywiście napiszę, co było przyczyną.
Odpowiedz
Jak miałeś wymieniane to raczej będzie ok. Trzeba szukać nieszczelności układu. Z tego co pamiętam to jest wspólny układ chyba z hamplami.
Odpowiedz

W lokalnym serwisie Fiata powiedzieli, że to będzie wysprzęglik, bo leci również olej między skrzynią a silnikiem. Sprawdzili również inne możliwości i powiedzieli, abym reklamował w serwisie gdzie mi wymieniali wysprzęglik i sprzęgło. Załatwiłem sobie lawetę (gratis z PZU Autocasco) i zawiozłem auto do tego samego serwisu, gdzie rok wcześniej wymieniali części o których wspomniałem we wcześniejszym poście.
Po wyjęciu i rozebraniu okazało się, że faktycznie uszkodzony jest WYSPRZĘGLIK (!!!), który był rok wcześniej wymieniany. Wcześniej oczywiście powiadomili mnie, że jak będzie coś innego (np. wężyk), to będę normalnie płacił.
Prawdopodobnie wysprzęglik mógł być wadliwy lub nastąpiło zmęczenie materiału (taka opinia).
Duży plus dla tego serwisu (MiJ w Łodzi), bo nie próbowali się wykręcać i wymienili w ramach gwarancji.
Przy okazji okazało się, że poci się uszczelka pod głowicą zaworów i poprosiłem o wymianę (uszczelka: 36,57zł, wymiana: 140,22zł - nie wiem czy to dużo, czy normalnie).
Również poprosiłem o wymianę spalonej żarówki w zegarach od podświetlania przebiegu (wymiana: 61,30zł, żarówka: 10,60zł).
Z tym, że przy okazji tej wymiany, dopiero w połowie trasy do domu, okazało się, że jakoś radio słabo lub wogóle nie łapie fali radiowych. Czy może być to wina źle podłączonej anteny (wcześniej było ok)? Nie będę jechał w dwie strony około 150km, aby to naprawili.
Odpowiedz
No to ładnie sobie za robociznę liczą wink
Odpowiedz
Zafira, którą kupiłem była serwisowana w tym serwisie, więc chciałem dalej kontynuować, choć najbliżej nie mam. Wszystkie naprawy mają wbite w komputer, dają paragon albo fakturę, gwarancję i można płacić również kartą. To mi odpowiada.
Sugerujesz chyba, że jednak są trochę drodzy?

Tak przy okazji, za komplet klocków i tarcz hamulcowych tylnych chcą z wymianą 420 zł, to dużo, czy mało?
Odpowiedz
Witam, czyli dobrze przypuszczałem hydraulika sprzęgła, łożysko oporowe wysprzęglik, pozdrawiam

Ps. co do ceny to trudno niekiedy zrozumieć , ja naprawiam skrzynie np. dla Serwisu Opel a oni dokładają od 1 do 2 tys za gwarancję którą dają klientowi !
Odpowiedz
(2013-Kwi-04, 21:40)Rafii link napisał(a):Sugerujesz chyba, Ĺźe jednak są trochę drodzy?

Tak przy okazji, za komplet klocków i tarcz hamulcowych tylnych chcą z wymianą 420 zł, to dużo, czy mało?
Porównując do mojego mechanika to drogo. Tarcze + klocki 200zł kosztują (patrząc po cenach allegro) - z wymianą nie ma wiele roboty. Do takiego wniosku doszedłem głównie dlatego że za wymianę żarówki od podświetlenia przebiegu wzięli 60zł, no ale skoro dają gwarancję na to co robią i robią to dobrze to ok. W końcu za coś się płaci wink
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości