na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {CD30,DVD70} radio, problem ze słabym sygnałem stacji radiowych ondrasz 4 3 110 2017-Lis-24, 22:43
Ostatni post: zoniec30
  {A} Wymiana oryginalnego radia na inne radio niefabryczne Kaliope 58 40 324 2017-Paż-21, 19:25
Ostatni post: pietras8787
  Radio z Aliexpress (pytanie) Zmudziak 11 2 501 2017-Cze-06, 20:29
Ostatni post: Zdzich
Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 2.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Słabo albo wogóle nie łapie fal radiowych radio
Dzięki za zdjęcie.

Myślałem, że ten bolec powinien być dłuższy. Taki wtyk mam i chyba z bolcem, aczkolwiek na zewnątrz jest plastikowy, lecz to nie ma znaczenia.

Jak już przyjdzie wiosna, to ponownie wykręcę schowek i zobaczę ten wtyk.

A tak na marginesie, to np. jak jestem w jakimś mieście, to łapie lokalne stacje radiowe, dopiero nie łapie jak wyjadę około 5km z miasta . Natomiast na trasie nie łapie ani Z-etki, ani RMF, a w wcześniej nie było problemu.
Jak dotknę bat anteny ręką, to stacja radiowa jest lepiej słyszalna, ale niestety również szumi.
Może jakiś wzmacniacz sygnału mają Zafiry?
Odpowiedz
Rafii, generalnie wszystkie ople mają anteny ze wzmacniaczem. Trzeba byłoby sprawdzić czy wzmacniacz dostaje prąd (jest to któryś pin w kablu, trzeba byłoby poszukać rozpiski na forum, zdaje się że ten sam co idzie do MIDa).
Odpowiedz
Zasilanie wzmacniacza antenowego to kolor bialo czerwony w wiązce idacej do radia,przynajmniej tak jest u mnie...mozna rowniez po zdjeciu schowka zobaczyc jaki kolor kabla jest owiniety z kablem antenowym bo tamtedy idzie.
Odpowiedz
Włącz radio i wykręć/wkręć antene na dachu. Jak będzie różnica w odbiorze to chyba wtedy problemu trzeba by szukać w wzmacniaczu? Ja jestem właśnie na takim etapie smile Chociaż jeszcze nie wyciągałem radia - na razie zaopatrzyłem sie w wyjmaki i czekam na wiosne smile
Odpowiedz
Dzięki za podpowiedzi, tak jak pisałem wcześniej, jak dotknę ręką bata anteny, wtedy jest odrobinę lepszy odbiór, ale nie zadowalający.

Co za głąby projektowali takie rozwiązanie, że aby dostać się do wiązki kabli od radia, to trzeba najlepiej cały kokpit demontować. Jak mi przyjdą wyjmaki, to może od strony radia dostanę się do tej wiązki, ale chyba najlepiej zrobię, jak podjadę do mechanika, tylko muszę się od razu pytać, czy się na tym zna smile

Najgorsze, że było wcześniej ok, a po zmianie przez serwis tej "cholernej" żaróweczki zegarów, to się stało.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
krzysiul, z tym że kolega ma chyba ZA i chociaż są pewne analogie, ale technicznie są to różne rozwiązania
Odpowiedz
Zgadza sie - natomiast sama idea pozostaje ta sama.
Odpowiedz

Wreszcie wyjaśniło się co było przyczyną smile
Dziś przyszły wyjmaki i wyjąłem radio, ale zostawiłem kieszeń. We wtyku antenowym radia, tak proforma, nagiąłem delikatnie blaszki, włożyłem radio i zadziałało.
Widocznie albo radio źle wcisnęli w serwisie albo te blaszki wygięły się im przy wyjmowaniu.

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za cenne rady i wskazówki smile

P.S. No i nauczyłem się m.in. jak demontować schowek  17
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości