na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ZESTAW CK-7W NOKIA w ZA!! Jak to podłączyć??? qbas 5 1 557 2013-Sie-07, 15:19
Ostatni post: rafi.zafi
Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 3.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{REJ} Rejestratory jazdy - co macie zamontowane i jak
Żeby nie było, że zacząłem dyskusję i zwiałem smile Tak jak wcześniej pisałem i co potwierdził kolega Woytek, według naszego fantastycznego "prawa" nie ma co się rzucać z motyką na księżyc. Ale istnieje możliwość, że trafimy na normalne osoby i uznają naszą szkodę.
Odrazu także nadmieniam, że zaczynając wątek prawny w tym poście, nie chciałem nikogo zrazić do kupna takiego urządzenia (sam takowe posiadam), jedynie chciałem nadmienić, że taki "proceder" u nas istniej, niestety.
Także... Co złego to nie ja smile
Odpowiedz
Troszku wiedzy mi przybyło (dzięki Wojtku za aspekt prawny) i troszeczkę poszperałem po internecie (min. zwizytowałem forum mondeo o podobnym wątku) i tam ludzie polecają prestigio. Z uwagi na to, że nie uśmiecha mi się wydawać kupy kasy na takie cudo więc przyjrzałem się modelowi 300 (około 240 zł). Nie jest to co prawda full hd, ale jak popatrzyłem na nagrania, to wyglądają obiecująco. I tutaj moje pytanie, czy któryś/aś z kolegów / koleżanek posiada coś takowego i może się w tej kwestii wypowiedzieć?
Odpowiedz
(2013-Kwi-06, 15:30)Groszek link napisał(a): Wg postanowienia Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 24.07.2009 roku
Woytas, czy i gdzie to postanowienie było publikowane? Przeszukałem bazę orzeczeń sądów administracyjnych po wyrażeniach 'video', 'wideo', ale nie znalazłem nic satysfakcjonujacego  26

Pytam, bo ciekawi mnie, dlaczego NSA zajmował się sprawą dowodzenia w postępowaniu mandatowym(?) prowadzonym na podstawie kodeksu wykroczeń(kpow?), bo przecież postępowanie administracyjne nie zajmuje się nakładaniem mandatów. Poza tym jedna z naczelnych zasad pa stanowi, iż jako dowód w postępowaniu administracyjnym należy dopuścić wszystko, co może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy, a nie jest sprzeczne z prawem.
Co więcej, art. 308 kpc z kolei stanowi, iż
§ 1. Sąd może dopuścić dowód z filmu, telewizji, fotokopii, fotografii, planów, rysunków oraz płyt lub taśm dźwiękowych i innych przyrządów utrwalających albo przenoszących obrazy lub dźwięki.
§ 2. Dowody, o których mowa w paragrafie poprzedzającym, sąd przeprowadza, stosując odpowiednio przepisy o dowodzie z oględzin oraz o dowodzie z dokumentów.

To oczywiście postępowanie cywilne, gdzie jak widać dowód z materiału utrwalonego na odpowiednim urządzeniu może być dowodem (po spełnieniu określonych warunków, ale nie miejsce na rozwijanie tematu).
Biorąc pod uwagę kwestię spójności prawa ciekawi mnie, dlaczego NSA opowiedział się przeciw nagraniu video.
Odpowiedz
Marku postaram się zorganizować to o co prosisz, czyli sygnature akt.
Z tego co udało mi się dowiedzieć przez telefon od wyżej podpisanego.
Wyrok dotyczy sprawy z udziałem inspektorów ITD, gdzie po odmowie przyjęcia mandatu został wystawiony tytuł wykonawczy i następnie jego unieważnienie z powodów braku odpowiednich zapisów. Stąd taka procedura odwoławcza - WSA, który podtrzymał tytuł, później NSA.
Co do zapisów z kpc. Tu podałeś to co widzimy (w postępowaniu cywilnym) - jak wiemy w takim postępowaniu można dużo ale  długo, kosztownie.
To nie mój wymysł z tak chorymi i niespójnymi przepisami, gdzie w postępowaniu cywilnym tak, mandatowym tak, administracyjnym tak. wink
Ale oczywiście jak tylko dostanę sygn akt prześlę Ci to wszystko.
pozdr
Odpowiedz
(2013-Kwi-06, 15:30)Groszek link napisał(a): materiał ten nie jest brany pod uwagę gdyż według polskiego prawa nie jest dowodem w postępowaniu sądowym. Stanowi jedynie materiał dowodowy w postępowaniu dowodowym.

Dzięki za ten wers, do tego dążyłem tylko nie wiedziałem jak to napisać.
Dlatego też Sąd po zapoznaniu się z materiałem, nie może na jego podstawie osądzić oskarżonego, ale na podstawie zeznać kierujących pojazdami tak, a po zobaczeniu takiego materiału jego wątpliwości znikną i siłą rzeczy i tak zostanie ukarana właściwa osoba smile

Prosty przykład, po zobaczeniu takiego materiału wyobrażasz sobie że osoba prowadząca pojazd z wideo rejestratorem otrzymuje mandat i jest winna całego zdarzenia ? smile Bo ja Nie smile

(2013-Kwi-02, 09:47)WhiteBoy link napisał(a):Ponieważ teraz mam dostęp do kompa to poprawię link:
http://www.sadistic.pl/soczyste-j**niecie-vt185467.htm

Ponieważ cenzura mi ucina, więc piszę co następuje:
skopiujcie link do paska i zamieńcie gwiazdki (**) na litery EB.
Odpowiedz
Z całą stanowczością twierdzę, że w Polsce nie istnieje zakaz dowodowy, czyli nie można przed sądem zakazać użyć jakiegoś dowodu(w tym oczywiście nagrania z wideo-rejestratora) Najmniej istotna jest kwestia techniczna - zarówno dla nagrania cyfrowego jak i analogowego istnieje możliwość fałszerstwa - w razie podniesienia tego zarzutu może być powołany (przez sąd) biegły (jest to robione jednak dość rzadko taka expretyza jest długotrwałą, żmudna i w efekcie droga, a polega z grubsza na analizie spójności danych).Jednakże pomijając aspekt techniczny - nie ma jednolitej linii orzecznictwa w sprawie dopuszczenia tego typu dowodu. Krótko mówiąc, "niezbadane są wyroki sądów Boskich i rejonowych).
Odpowiedz
i można jeszcze zapoznać się z tym materiałem smile uważnie słuchając

- no i znowu nie działa ;/
[br]Dodano: [time]1365448230[/time]
(2013-Kwi-06, 15:30)Groszek link napisał(a): Na razie  kończę temat, bo przepychanki nie mają sensu.

Wojtas, tu nie chodzi o żadne przepychani, bynajmniej mi, miałem co innego na myśli, a problem był z ich opisaniem. co już wyjaśniłem smile rzucił mi się teraz tak w oczy ten twój tekst że musiałem to skomentować.
Odpowiedz
(2013-Kwi-07, 21:24)tycik link napisał(a): Biorąc pod uwagę kwestię spójności prawa ciekawi mnie, dlaczego NSA opowiedział się przeciw nagraniu video.

Marko,
Czy coś wiadomo Tobie, ws. ww.?
Nie ukrywam, że sam jestem ciekaw, jak to się skończyło, masz wiedzę już?
Odpowiedz
Woytas wciąż szuka, albo przytłoczył go ciężar spraw innych, bardziej istotnych. Nie posiadam sygnatury ww. rozstrzygnięcia.
Odpowiedz
Ponieważ czasu mam naprawdę niewiele - nie kopię po sygnaturach smile  Poprosiłem autora tego co wcześniej zacytowałem o numery sygnatur...i czekam, czekam, czekam. Pewnie ma to samo co ja w pracy - miks i bajobongo smile , ale nie odpuszczę.
Poza tym wysłałem osobno zapytanie prawne do WRD KSP, niby to podległe BRD w KGP ale z doświadczenia wiem, że tam się dokładniej wywiemy wszystkiego...więc czekam - no i Wy musicie poczekać. Jak tylko dostanę pismo (bo odpowiadają tylko przez Pocztę - listownie) to wrzucę skan.
pozdr
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości