na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ZESTAW CK-7W NOKIA w ZA!! Jak to podłączyć??? qbas 5 1 552 2013-Sie-07, 15:19
Ostatni post: rafi.zafi
Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 3.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{REJ} Rejestratory jazdy - co macie zamontowane i jak
(2013-Kwi-30, 23:02)celius link napisał(a): A ja Lumię 710 z aplikacją. Tylko czekam na jakąś lepszą bo ta do końca się nie sprawdza.

Na andka pojawiła się nowa apka

https://play.google.com/store/apps/detai...se.autokam

Zobacz czy nie masz u siebie w markecie. wink

^^ phone msg *SGS II*

Odpowiedz
13thGhost, Tak tu wszyscy gadu gadu oo przepisach a Ty w ogóle kupiłeś coś już czy jeszcze nic ?
Odpowiedz
No i doczekaliśmy się odpowiedzi z WRD KS Warszawa.
Wynika z tego jasno,iż wzięcie pod uwagę dowodu w postaci zapisu z rejestratora jest przez sąd indywidualnie ważone. Czyli może ale nie musi, w uzasadnieniu zawsze natomiast musi podać informację, jeżeli odrzucił - to dlaczego?

Tak więc reasumując...rejestrator fajna i przydatna sprawa, również w sytuacjach "kryzysowych" ale należy być ostrożnym, ponieważ sąd może odrzucić taki zapis bo np. nie widzi potrzeby jego zaistnienia, gdyż jest sporządzona notatka policyjna lub z zupełnie innego dowodu smile
Tak więc, na pewno nie zaszkodzi mieć taki rejestrator, a może być pomocny. Liczyć się natomiast należy z tym, iż ewentualne powołanie biegłego do oceny wiarygodności materiału może być wykonane jeżeli sąd uzna, że taki dowód jest potrzebny lecz na koszt jednej ze stron.

[Obrazek: 8ab460a7ba3f92ddmed.jpg]
Odpowiedz
Działa to też na innego użytkownika kolizji. Jeżeli zobaczy, że taki zapis był dokonany, to zapędy do zeznawania nieprawdy tez osłabnąsmile
Odpowiedz
(2013-Maj-17, 15:02)Pawlik link napisał(a): Działa to też na innego użytkownika kolizji. Jeżeli zobaczy, że taki zapis był dokonany, to zapędy do zeznawania nieprawdy tez osłabnąsmile

Dokładnie, ale widziałem już nawet w TV jak koleś przy nagraniu z drogówki upierał się że to nie on że nie pamięta zdarzenia i chce sprawę do sądu wink także "debile" się zdarzają
Odpowiedz
Kolega na forum zafiry w UK złapał laseczkę w Aygo na gorącym uczynku dzięki kamerze. Rano wstał i coś mu zderzak nie leżał jak trzeba. Przeglądnął więc nagranie i wszystko jasne. Poszedł do ubezpieczyciela, żeby nie robić z własnego AC, a oni 'sorry gregory'. Od tego jest policja i sąd.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=SIvFWHYPJXs [/youtube]
Odpowiedz
W Polsce byłoby podobnie. Koledze na ulicy pod bankiem trzepnęli w auto. Przyjechała policja to na początek dostał mandat, za złe parkowanie, a nagranie z monitoringu banku bardzo ich nie interesowało, muszę dopytać się jak to się zakończyło.
Odpowiedz
Ja długo szukałem rejestratora trasy. Nie mogłem się zdecydować. W końcu znalazłem chyba taką kamerkę jaka mi najbardziej odpowiada. Co prawda "chińczyk", ale mały, dyskretny i potrafi.
Ewentualnie DR32 - ta ma wyświetlacz.
Kamerka to Mobius, a trafiłem na nią czytając autokącik.
http://forum.autokacik.pl/showflat.php?C...&fpart=all

Odpowiedz
(2013-Lis-08, 18:21)Shah link napisał(a): Kamerka to Mobius, a trafiłem na nią czytając autokącik.

Shah,
Już czas temu jakiś, Mietas wprowadził tą kamerkę do nas na forum razz na tyle skutecznie, że sam ją nabyłem, dzięki jego pomocy 32 O kamerce jest w "Pokaż swoją Zafirę", ZB Mietas...chyba dobrze pamiętam.
Odpowiedz
Cytat:Shah,
Już czas temu jakiś, Mietas wprowadził tą kamerkę do nas na forum razz na tyle skutecznie, że sam ją nabyłem, dzięki jego pomocy 32 O kamerce jest w "Pokaż swoją Zafirę", ZB Mietas...chyba dobrze pamiętam.
O proszę. Czyli znacie temat? Masz Mobiusa?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości