na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ZESTAW CK-7W NOKIA w ZA!! Jak to podłączyć??? qbas 5 1 552 2013-Sie-07, 15:19
Ostatni post: rafi.zafi
Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 3.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{REJ} Rejestratory jazdy - co macie zamontowane i jak
Shah, ja takie dwie kamerki (jedna obraz do przodu, druga do tyłu) używam już od od ponad 1,5 roku, oczywiście obie są przerobione zgodnie z poradą z podanego linka, tzn. dołożone mają układ samostartu po podaniu zasilania i wyłączają się po ok. 30' po odłączeniu zasilania, jestem bardzo zadowolony - trochę info o nich znajdziesz w tym temacie od postu #11 http://klubzafira.pl/forum/index.php/topic,310.0.html
Odpowiedz
@Mietas mi taka kamerka bardzo pasuje bo jest mała i dyskretna. Chciałbym ją zamocować przy obudowie lusterka (Astra H) i zasilanie wziąć np. z czujnika deszczu, zmierzchu jak się da.
Mobius ActionCam ma już chyba automatyczny start.
Odpowiedz
(2013-Lis-08, 18:29)Shah link napisał(a): O proszę. Czyli znacie temat? Masz Mobiusa?

Znamy temat biggrin
Pracuje świetnie, filmuje (jak na takie "maleństwo") więcej, jak dobrze 32
Odpowiedz
A czy ktoś brał zasilanie do tej kamerki z lusterka fotochrom? Chciałbym ją tam wpiąć, ale nie wiem jak zabrać się za rozebranie obudowy (czujnika zmierzchu i deszczu), żeby czegoś nie urwać i pod jaki kabel się tam wpiąć, żeby zasilanie kamery było po starcie silnika.
Odpowiedz
Pochwal się proszę rejestratorem,
Też zastanawiam się nad zakupem i szukam opinii na ten temat.

Każda wskazówka cenna.

//Edit by JAG: Wyodrebnilam jako osobny watek informacje o rejestratorach.
Odpowiedz
Posiadająć "+" z kluczyka w okoliczy światełką to już wielki bonus....wtedy mozna wszystko smile
PS
Jeżeli potrzebujesz tylko zobaczyć co i z jakiego kierunku Ci przyłożyło to spokojnie za 100zł wszystko co jest na alegro się nadaje.
Jeśli chcesz widziec tablice tego co przyłożył i uciekł to już trzeba patrzeć na kwoty ok 400zł+ (np widziałem ze kamerki Mio dają radę)...są chyba tańsze od przereklamowanych GoPro a jakoś czasem nawet i lepsza.
Odpowiedz
(2014-Maj-06, 22:06)uyssy link napisał(a): pochwal się proszę rejestratorem,

Najpierw kupiłem za 79zł coś takiego :
[Obrazek: kamera-samochodowa-mitoya-fx-warszawa.jpg]
Niestety okazało się, że to potworna tandeta. Nawet nie zamontowałem tego w aucie. Dwa razy wymieniałem na inny egzemplarz z powodu usterek a za trzecim oddałem do sklepu. Poza tym, nawet jak działało przez chwilę, jakość nagrań była tragiczna - widać praktycznie tylko kontury, zarys obrazu bez żadnych szczegółów.

Obecnie używam Prestigio RoadRunner 519 trafiony na Allegro za 200zł:
LINK: www.prestigio.pl/catalogue/DVRs/Roadrunner_519
[Obrazek: 131104110014321036.jpg]
Ten rejestrator mogę śmiało polecić:
- dobra jakość nagrań w FullHD - rejestracje widoczne także w samochodach mijanych z przeciwka
- bardzo mały i lekki, mieści się za lusterkiem tak, że praktycznie nie widać go podczas jazdy - nie zasłania widoczności
- można szybko i łatwo zabezpieczyć ważne nagranie
- można wyłączyć jednym kliknięciem nagrywanie dźwięku
- można wyjąć z auta i np zrobić zdjęcia (na baterii pracuje 35 min)
- dobra jakość wykonania
Znalazłem też kilka drobnych wad:
- kąt widzenia kamery zmniejsza się wraz ze wzrostem rozdzielczości nagrania (w trybie FullHD widać znacznie mniej po bokach niż w trybie VGA)
- dźwięk byłby dobrej jakości, gdyby nie to, że dodatkowo nagrywa się takie ostre, metaliczne zgrzytanie
- brak czujnika uderzeniowego, mimo, iż niektórzy sprzedawcy piszą, że go posiada i w instrukcji jest opisany w menu
Odpowiedz
Odświeżam sprawę podłączenia kamerki pod lusterko lub pod oświetlenie w podsufitce  wink
Odpowiedz
Jak by ktoś szukał odnoście podłączenia kamerki do zasilania w podsufitce http://klubzafira.pl/forum/elektryka-i-e.../#msg72691
Odpowiedz
GoPro to zdecydowany lider w nagrywaniu. Mają fajne rejestratory z obszernymi dyskami i do tego znakomitą stabilizację obrazu. Jadąc na trasach jako LINK: www./ nagrałem wiele setek godzin materiału - oczywiście ze względu na brak miejsca na dysku muszę co jakiś czas usuwać materiał.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości