na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [TUT ZB] - Wymiana klapki przy zamku w bagażniku JaGoDkA 6 3 742 2016-Gru-29, 22:11
Ostatni post: rafi068
Żarówka {B} [TUT ZB] Zafira - Demontaż zderzaka przedniego i lampy - reflektora tEREk 12 15 264 2016-Maj-13, 10:38
Ostatni post: Kaliope
  {B} [TUT] Montaż haka - Zafira B Kaliope 0 440 2016-Mar-25, 22:30
Ostatni post: Kaliope
Ocena wątku:
  • 30 głosów - średnia: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[TUT ZB] Wygłuszenie / wyciszenie Zafiry
(2014-Lip-09, 08:46)klosow link napisał(a): Co do wyciszenia tylnych nadkoli poprzez wkładanie pociętego gofra. cOOba Ty masz bodajże dwuletnie doświadczenie w tym temacie - czy ta gąbka nie nasiąka w tym miejscu wodą? Zimą nie skrapla się woda na blasze, która by tamtędy spływała?
Nie wiem jak ze skraplaniem, ale nie zauważyłem wzrostu wilgotności w samochodzie. Poza tym ja gofra wcisnąłem od środka - pomiędzy plastik bagażnika a wzmocnienie. przestrzeń pomiędzy wzmocnieniem a tylnym błotnikiem mam pustą.

(2014-Lip-15, 13:14)JacekZKL link napisał(a): Jestem po oklejeniu lewego nadkola. Wiele wkleić się tam nie da ...
zrobiłeś coś czego ja nie ruszałem. Uznałem, że żeby dobrze okleić nadkola wewnątrz samochodu (pod nogami) trzeba by zbyt dużo wybebeszać.

Ja oklejałem jedynie plastikowe nadkola we wnękach kół przednich.
Tam jest też ciasno, ale przy rozmowie podczas zakupu materiałów wygłuszających otrzymałem info, że warto, bo wtedy mniej hałasu przenosi sie do środka (głównie podczas jazdy po mokrym - woda z opon bardzo "tłucze" po nadkolu, a oklejone tak nie rezonuje).

Jeszcze jeżeli chodzi o drzwi, to faktycznie grubość gąbki wklejonej w boczek trzeba dobrze dopasować, aby nie odstawał.
Przy kolejnych drzwiach jak wkleisz za dużo to nie odrywaj, tylko weź nożyczki i poprzycinaj. Można wtedy sukcesywnie zmniejszać grubość gąbki, aż do pożądanego stanu. Dodatkowo można nożyczkami powycinać "fale" która po założeniu boczku się ułożą.
II OZKZ -Tęgoborze 2013:

I miejsce Best Tuning ZB
I miejsce w przepychaniu Zafiry z Krasnalem na czas
II miejsce w Mistrzostwach Pool Bilard
II miejsce w rzucie tarczą hamulcową

I OZKZ -Leśne Wrota 2012:

I miejsce Best Tuning ZB
Odpowiedz
Tak kombinowałem ze "strzyżeniem" tego gofra. Miałem na myśli właśnie te plastikowe nadkole na zewnątrz. W środku w nogach nie ruszałem bo faktycznie za dużo roboty. Jedynie po lewej od kierownicy jest kawałeczek miejsca gdzie da radę coś wkleić na wierzch na fabryczne wygłuszenie.
Odpowiedz
(2014-Lip-15, 21:45)JacekZKL link napisał(a): Tak kombinowałem z "strzyżeniem" tego gofra
Pisze się kombinowałem ze........ Jest kolego opcja sprawdź ortografię, są wordy itp.
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
... w telefonie nie mam worda...
A oto jak bracia rosjanie robili wygłuszenie zafiry:

LINK: www.drive2.ru/b/407373/
Odpowiedz
powitać kol
wybrałem się zofijką z kochanego śląska nad bałtyk-kuźnica ogólnie fajna mieścina
jako że są tutaj piękne ścieżki rowerowe-to wykombinowałem bagażnik tzw na haku na rowery szt 3-oczywiście jak zwykle musiałem poprawiać po fachowcach z dziedziny produkcji ich
waga rowerów ponad 50 kg
i co się okazało-nie ma tzw buczenia w środku jest o wiele ciszej w zofijce-tylko co mnie martwi jak hak wymontuję przecież nie będę poruszał się wokół komina z rowerami
no i mam pytanko do kol co może być przyczyną buczenia bez obciążenia haka
aa dałem w po du-ie fiatowskiemu wynalazkowi no i paliwko z schela nitro
ogólnie spalanie i jazda -ful wypas
no i pogoda-wymodlona 7 dni upał słońce plaża- żyć nie umierać
wink
Odpowiedz
(2015-Lip-07, 08:37)rajmund link napisał(a): no i mam pytanko do kol co może być przyczyną buczenia bez obciążenia haka

... a to buczenie to nasz z tyłu samochodu ?
Ja reż pojechałem do Bułgarii, przez Rumunię z 3 rowerami na haku, ale zadnych buczeń, szumów, stuków przed, w trakcie jazdy i po - nie stwierdzono. Tak dla informacji bagażnik rowerowy na hak produkcji krajowej wink
welcome
www.epmlspotters.pl

II OZKZ Tęgoborze   2013
IV OZKZ Krasnobród 2015

Odpowiedz
wstrętne buczenie jest w całej kabinie-najgorzej frezowany asfalt daje po uszach
opony nówki dunlop -najcichsze germany
jak obciążyłem hak 3 rowerami - zrobiła się nagle cisza
coś chyba nie gra z zamocowaniem haka do karoserji
wink
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości