na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Adresy sprawdzonych-polecanych warsztatów LPG Bamber 4 1 957 2017-Lut-21, 16:06
Ostatni post: syska
  Stara butla LPG speedy 2 969 2016-Maj-24, 17:22
Ostatni post: speedy
  Instalacje LPG: jak gaz psuje silnik Belfer 28 6 741 2016-Kwi-18, 18:53
Ostatni post: lbk
Ocena wątku:
  • 32 głosów - średnia: 2.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{LPG} Zbiornik gazu - Czyli co, gdzie i dlaczego?
DLatego Ci napisałem, przez 20 lat załozył setki instalek i wszystkie chodzą nigdy nie było problemu i jak nie trzeba nie sciąga, a już takie kwiatki naprawiał że auta najpierw zjechały 3-4 warsztaty póki u niego nie wyladowało. I nie tylko instalki BRC. Jest autoryzowanym ale jak ktoś sobie życzy załozy i Staga i Pinsa. Skoro coś kosztuje musi byc dobre i to się sprawdza. Ja osobiście zakładałem 6 instalek do swoich aut i latają do dzisiaj. Obecne kupiłem z LPG który jest Mercedesem wśród instalek bo jak zauważam do najdroższych wozideł je zakładają, ale 3 dni temu puknęło mi 170 tyś na liczniku więc zobaczymy jak te inne instalki polskie itp będą chodzić po takim przebiegu i ile podzespołów będą miałe wymienione.

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno
VI  OZ Soczewka
VI  OZ Mikorzyn

Odpowiedz
Skoro zbiornik LPG w Zafirze nie idzie do bagażnika we wnękę na koło zapasowe tylko jest podwieszany, to można pomyśleć o zbiorniku walcowym podwójnym. Na pewno taki zbiornik kosztuje więcej i raczej się to nie kalkuluje (chyba że ktoś często śmiga za granicę i zależy mu na dodatkowych 15-20 litrach polskiego LPG), ale technicznie jest to możliwe. W mojej ZC zbiorniki (podwieszone, zabudowane) mają pojemność wodną 86 litrów.
Odpowiedz
Odgrzeję starego kotleta: wszyscy piszą o zbiorniku w miejsce koła zapasowego, a mnie interesuje czy ktoś ma zbiornik w bagażniku, np w miejsce wyrzuconego fotela? Było nie było, tracąc niewiele bagażnika można zamontować zbiornik np 60-70 l.
Odpowiedz
(2017-Sty-10, 21:19)peterpan napisał(a): Odgrzeję starego kotleta: wszyscy piszą o zbiorniku w miejsce koła zapasowego, a mnie interesuje czy ktoś ma zbiornik w bagażniku, np w miejsce wyrzuconego fotela? Było nie było, tracąc niewiele bagażnika można zamontować zbiornik np 60-70 l.

Rezygnując z jednego fotela pozbywasz się 50% bagażnika przy 5 fotelach to raz, dla mnie bardzo nieestetyczne i prehistoryczne rozwiązanie taka butla na wzdłuż a co do pojemności to mam wątpliwości czy 70 l wejdzie na wzdłuż. Najlepiej zamiast koła i wtedy albo zapas w sprayu albo dojazdówka która zajmuje raptem kilka cm na szerokość a nie jak butla obrzydliwa w bagażniku. Podczas sprzedaży zochy na bank kupujący zwróci uwagę na takie rozwiązanie.

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno
VI  OZ Soczewka
VI  OZ Mikorzyn

Odpowiedz
Może nie 50 a raczej bliżej 40 %. Zależy co komu trzeba, ile przestrzeni. Choć w zafirze problem się robi, bo nie można złożyć połowy tylnej kanapy. Ale takie rozwiązanie - duża butla w bagażniku - może być plusem dla nabywcy robiącego długie trasy. Miałem w fronterze butlę 40 l i częste tankowanie było pewną niedogodnością, zwłaszcza przy dłuższych wycieczkach.
Odpowiedz
Do zafiry A wchodzi butla do której można zatankować 47-48 litrów... Postój na trasie autostradowej co 2h około 300 km jazdy , na normalnej trasie spalanie pozwala na przejechanie około 400km - co w silniku 2.0t jest zacnym wynikiem smile Jestem zwolennikiem butli w kole zapasowym, co pozwala na lepsze wykorzystanie bagażnika (koło wrzucam tylko na dalsze trasy, na codzień leży w garażu)
seize the day

Dołącz na fb: http://www.facebook.com/Klub.ZAFIRA

Odpowiedz
Mi chodzi po głowie butla średnicy 650 - 670 /225 teraz mam butlę 600/200 i wchodzi do niej 36,5 litra gazu co daje zasięg 190 do 250 km w zależności od korków i jak bardzo się śpieszy smile .

W zeszłym roku wymieniłem tłumik końcowy na pół przelotowy nieoryginalny robiony na zamówienie i się zrobiło bardzo dużo miejsca. Generalnie zasięg rzędu 400 km lub więcej będzie optymalny ponieważ tak czy inaczej jadąc w trasie co kilka godzin warto zrobić postój żeby rozprostować kości,na kawulca czy przysłowiowe siusiu smile .
II   miejsce "Pchanie Krasnala"                II OZKZ Tęgoborze
III  miejsce  Najładniejsza ZB                  II OZKZ Tęgoborze

I  miejsce Best Tuning ZB                        III OZKZ Mikorzyn
II miejsce "Pchanie M@rio z bonusem"     III OZKZ Mikorzyn
III miejsce Wiedza o Zafirze                    III OZKZ Mikorzyn

I miejsce Best Tuning ZB                         IV OZKZ Krasnobród
II miejsce Wiedza o Zafirze                     IV OZKZ Krasnobród

I miejsce Best Tuning ZB                          V OZKZ Chmielno
II miejsce Zwijanie węża strażackiego       V OZKZ Chmielno

I miejsce w Mokkle z dziećmi                    VI OZKZ Soczewka 
II miejsce Rzut tarczą - żona                   VI OZKZ Soczewka

I miejce w Strzelaniu wiatrówką              VII OZKZ Mikorzyn  
II miejsce Mecz piłki nożnej                    VII OZKZ Mikorzy
III miejsce Dart                                      VII OZKZ Mikorzyn        

Zaliczone wszystkie OLIMPIADY w Bukowinie Tarzańskiej
Żyj tak abyś nie żałował minionego czasu......
Odpowiedz
Gaz założony, zrobione ok 350 km z jedną dolewką. Nie dlatego, że spalił cały zbiornik, tylko dla orientacji w spalaniu. Pierwszy pomiar - jakieś 10 litrów. Na montaż czekałem całe 2 miesiące. Zbiornik 44 litry wg homologacji. Zewnętrzny.
Odpowiedz
Powiedzcie proszę jak wygląda możliwość umieszczenia zbiornika lpg w 7-osobowej ZC poza modelami z fabryczną instalacją cng, bo tu chyba nie ma problemu kiedy chcemy zrezygnować ze zbiorników cng. Miejsca po nich pod samochodem jest sporo. Ale co w zwykłych benzynach? Gdzie umieszczać butle?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości