na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} kolory tapicerek ajren 3 2 256 2014-Sie-12, 10:13
Ostatni post: endzi
Ocena wątku:
  • 42 głosów - średnia: 3.21
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Kolory nadwozia
Oto kolory katalogowe.....i jak się to ma w realu na kilku najpopularniejszych przykładach. Nazwy katalogowe mają niemieckie nazewnictwo w stosunku do angielskich nazw w realu, ale kod jest ten sam. Poradnik powstał dzięki materiałom od kolegi Mietas

1. [Obrazek: kol1h.th.jpg]
2. [Obrazek: kol2mh.th.jpg]
3. [Obrazek: kol3f.th.jpg]
4. [Obrazek: realz.th.jpg]

[Obrazek: koloryh.th.jpg]

Miałem wątpliwości czy dałem dobry przykład na Royal Blue. Wsparłem się więc przykładami naszych forumowych Zafir i tu niespodzianka. Royal Blue może się naprawdę różnić, tzn, od fioletu do grantu.  Inny kolor który też mam wrażenie przybiera różne odcienie to Ultra Blue, jeśli popatrzymy na ten poniżej i na ten w tabeli powyżej.

[Obrazek: forumuserzy.th.jpg]

[img]www.http://fooh.pl/pokaz/mini_2827951396.jpg[/img]
Odpowiedz
Katalog Opla, w ktĂłrym kilka rĂłwnieĹź cennych informacji

http://www.opel.pl/bypass/download/pl/Zafira_975_PL.pdf
Odpowiedz
Jeżeli chodzi o mój kolorek, to radziłbym odnieść się do obecnych zdjęć. Są w lepszej jakości i robione gdy auto było umyte smile dzięki czemu widać o co chodzi koledze Kaliope
Odpowiedz
(2012-Sty-16, 21:44)Kaliope link napisał(a):Oto kolory katalogowe.....i jak się to ma w realu na kilku najpopularniejszych przykładach. Nazwy katalogowe mają niemieckie nazewnictwo w stosunku do angielskich nazw w realu, ale kod jest ten sam. Poradnik powstał dzięki materiałom od kolegi Mietas

4. [Obrazek: realz.th.jpg]

małe uzupełnienie:
Arden Blue ma kody: 291, 12U i GBK
Metro (a dokładniej Metro Blue) ma kody: 168, 4XU i GBI
Pannacotta ma kody: 167, 1RU i GBF
Royal Blue ma kody: 20Z, 4DU i GEK
Silver Lightning (nie Ligtning) ma kody: 163, 4AU i GBJ
Ultra Blue ma kody: 21B, 4CU i GBK
i jeszcze literĂłwka: Technical Grey (a nie Gray)
Odpowiedz
masz racje co do literówek ...... 'h' w błyskawicy gdzieś zniknęło....a szary wyszedł po amerykańsku.  21
Odpowiedz
Grzegorz - materiał na który powołuje się kolega był przygotowywany na przełomie 2009/10, był zbierany z różnych źródeł, głównie zagranicznych, wtedy jeszcze nie było nowych kodów kolorów (G..), pojawiły się pod koniec 2010, natomiast literówki to błędy nie skorygowane po zapożyczeniu ich ze źródła - oczywiście masz rację jeśli chodzi o poprawność
Odpowiedz
Mietek, wciąż mnie intryguje różnica miedzy Technical Grey a Metro Blue. Twoja i szymekmaj'a do bólu przypomina odcień szarości i jest bardzo podobna do tego przykładu powyżej. Kto ma technical grey żeby porównać?

ps. A Tomkey'a to jaki kolor? TeĹź Metro?
Odpowiedz
(2012-Sty-18, 09:40)Mietas link napisał(a):Grzegorz - materiał na ktĂłry powołuje się kolega był przygotowywany na przełomie 2009/10, był zbierany z róşnych ĹşrĂłdeł, głównie zagranicznych, wtedy jeszcze nie było nowych kodĂłw kolorĂłw (G..), pojawiły się pod koniec 2010, natomiast literĂłwki to błędy nie skorygowane po zapoĹźyczeniu ich ze ĹşrĂłdła - oczywiście masz rację jeśli chodzi o poprawność

nie ważne kiedy i kto przygotowywał, ważne żeby dbać o to żeby zasób wiedzy na forum był możliwie kompletny smile

Odpowiedz
Paweł kolor Metro ma to do siebie, że w zależności od ilości światła, kąta padania przyjmuje różne odcienie - z całą pewnością zarówno szymekmaj, M@rio, ja i wiele innych osób ma ten sam kolor czyli 4XU - Z168, jak zestawisz zdjęcia wszystkich naszych ZB obok siebie zauważysz na nich, że są różne, ale to tylko złudzenie.

Odnośnie ZB Tomkey'a - nie wiem jaki kod koloru nadwozia jest u niego faktycznie, ale przyglądając się jego zdjęciom po pierwszych dwóch oceniam, że też ma Metro, ale już trzecie zdjęcie nie daje mi takiej pewności.

Natomiast z Technical Grey trafiło mi się na kilku ZB podczas dekodowania, ale tu na tym forum nie żadnej z tych osób
Odpowiedz
Panowie kolor +numer =ten sam kolor.Nic mylnego ,wystarczy że kolega mieszający farbę zrobi mały błąd i już inny odcień Lakiernik malujący  inną dyszą i innym ciśnieniem i jest już lipa .Są odcienie lakierów ,które naprawdę ciężko malować ,i naprawdę trzeba się postarać aby dobrze wyszło Podziwiam fachowców ,którzy z niczego robią coś Ale to tylko moje zdanie 35
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości