na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {ZC} Wykaz żarówek Mietas 4 2 563 2013-Sie-25, 20:27
Ostatni post: Mietas
Ocena wątku:
  • 18 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{C} - Wykaz żarówek
Czy ma ktoś dostęp do wykazu żarówek do ZC ? Bo oczywiście w instrukcji obsługi tego nie ma, a "Sam naprawiam Zafirę Tourer" to chyba nie prędko napiszą. Super jest wykaz żarówek dla ZB.
Odpowiedz
Długo by opowiadać o moich telefonach do ASO Opla. Efekt jest taki, że kazali mi kupić zestaw żarówek zapasowych Premium za 99 zł, gdzie jak się później okazało z 11 szt. do mojego autka pasują 4 szt. (oświetlenie schowka, oświetlenie tablicy rejestracyjnej, kierunkowskazy i tylne przeciwmgłowe).
Sam posprawdzałem jakie mam żarówki (dostęp do nich jest o niebo łatwiejszy niż w ZB) i wygląda to tak (podkreślam - w moim egzemplarzu ZC):

1. HB3 - światła mijania i drogowe (realizowane przez jedną jednowłóknową zarówkę bo to soczewki z przesłoną)
2. HB4 - przód - światła przeciwmgłowe
3. W21/5W - przód - światła pozycyjne i do jazdy dziennej
4. PY21W - przód - kierunkowskazy oraz tył - kierunkowskazy
5. WY5W - boczne - kierunkowskazy
6. W16W - światła cofania
7. P21W - tył - przeciwmgłowe
8. W5W - oświetlenie tablicy rejestracyjnej
9. C10W - oświetlenie podsufitki i schowka pasażera

Z tyłu pozycyjne i stopu to u mnie LED-y.
Odpowiedz
W górnym i dolnym schowku jest żarówka C10W?
Odpowiedz
Zasadne pytanie kolegi franki. Rzeczywiście w górnym schowku jest inna. Jakżeby inaczej: dotychczas nie występująca W8W 14
Na szczęście bez problemu zastępuje ją występująca już W5W.
Zatem zaktualizowany wykaz (podkreślam w moim egzemplarzu ZC):

1. HB3 - światła mijania i drogowe (realizowane przez jedną jednowłóknową zarówkę bo to soczewki z przesłoną)
2. HB4 - przód - światła przeciwmgłowe
3. W21/5W - przód - światła pozycyjne i do jazdy dziennej
4. PY21W - przód - kierunkowskazy oraz tył - kierunkowskazy
5. WY5W - boczne - kierunkowskazy
6. W16W - światła cofania
7. P21W - tył - przeciwmgłowe
8. W5W - oświetlenie tablicy rejestracyjnej (nadająca się też do oświetlenia górnego schowka pasażera)
9. C10W - oświetlenie podsufitki i dolnego schowka pasażera
10. W8W - oświetlenie górnego schowka pasażera
Odpowiedz
[attachment=2099][attachment=2099]
Prośba o zidentyfikowanie żarówki w Zafira C tourer rok 2013, światła słabo świecą nie są to chyba xenony tylko halogeny, gniazdo podobne jak HIR, po szukaniu na forum dowiedziałem się że może to być HB3, dla znawców może być ułatwieniem zamieszczona fotka, czy słabe świecenie może być spowodowane długotrwałym użytkowaniem tych żarówek samochód kupiłem tydzień temu i nie znam historii czy były wymieniane. Dziękuje z góry za pomoc. Jak by to miało pomóc to podaje VIN W0LPD9EL3E2025799

Załączone pliki
.jpg   żarówka Zafira C.jpg (Rozmiar: 233.6 KB / Pobrań: 11)
Odpowiedz
(2017-Lis-05, 11:43)ASPDAREK napisał(a): Prośba o zidentyfikowanie żarówki w Zafira C tourer rok 2013, światła słabo świecą nie są to chyba xenony tylko halogeny, gniazdo podobne jak HIR, po szukaniu na forum dowiedziałem się że może to być HB3, dla znawców może być ułatwieniem zamieszczona fotka, czy słabe świecenie może być spowodowane długotrwałym użytkowaniem tych żarówek samochód kupiłem tydzień temu i nie znam historii czy były wymieniane. Dziękuje z góry za pomoc. Jak by to miało pomóc to podaje VIN W0LPD9EL3E2025799

Hej,to jest raczej HiR2 ja takie mam.pod napisem marki od lewej chyba pisze HiR2.

http://i1165.photobucket.com/albums/q584...200507.jpg
Odpowiedz
Zamówiłem takie Hir2
https://www.amazon.com/GP-Thunder-GP75-9...B01JFZPLL8
Zobaczymy jak będą świecić .
Odpowiedz
Tak zidentyfikowałem jednak są HIR2 nie jestem zadowolony z ich świecenia oio0018 napisz jak zamontujesz o efekcie nie za dużą moc mają trochę 80 W.
Odpowiedz
Jak przyjdą to zobaczę co i jak a i będę sprawdzał czy się nie za mocno grzeją lampy chodź tu w Austrii światła tylko w nocy się zapala w dzień nie ma obowiązku więc nie będzie się tak długo świeciły.
Odpowiedz
(2017-Lis-22, 12:46)ASPDAREK napisał(a): Tak zidentyfikowałem jednak są HIR2 nie jestem zadowolony z ich świecenia oio0018 napisz jak zamontujesz o efekcie nie za dużą moc mają trochę 80 W.

Lipa w/g mnie świecą na niebiesko i mają mniej światła niż te co mam osram !! 24E w błoto! ale trzeba ryzykować zamówię sobie jakieś LED i zobaczymy .
I raczej to one nie mają 80W amerykański scheiss!.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości