na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Wibracje kierownicy przy większych prędkościach celius 16 826 2018-Kwi-27, 19:50
Ostatni post: pablito999
  {B} Metaliczny dĹşwięk przy skręcaniu. lepszy 3 873 2017-Kwi-13, 11:53
Ostatni post: lepszy
  {B} Metaliczny podĹşwięk przy skręcaniu l3cho 0 768 2016-Cze-26, 10:10
Ostatni post: l3cho
Ocena wątku:
  • 48 głosów - średnia: 2.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Piszczenie przy prawym tylnym kole
Sparciałe gumki od ręcznego to jedno, ale proponuję jeszcze sprawdzić tzw. "komplet montażowy" klocków, (lub wkładki antywibracyjne), czyli blaszki pomiędzy prowadnicą na zacisku a klockami.
Na jesień wymieniałem klocki i tarcze z tyłu, ponieważ stan prawej wskutek ciągłego tarcia był już tragiczny. Przyczyną zniszczenia były właśnie owe skorodowane blaszki, które zmieniły się w coś rdzawo-bezkształtnego i nie pozwalały na odbijanie klocków.
Niestety, w komplecie z klockami nie ma nowych blaszek (kupowałem ATE), więc po dość żmudnym czyszczeniu założyłem stare. W zimie pojawiło się stukanie przy hamowaniu, dodatkowo piszczenie przy cofaniu (też prawe koło) - efekty dźwiękowe jak przy jeździe wozem drabiniastym...  25
Tydzień temu zmieniałem koła na letnie i niestety - blaszki rozsypały się już całkiem i klocki latają luźno, stąd pukanie i piszczenie. Cena blaszek nie zachęca do kupna - ok 60PLN wzwyż za komplet (lub ok. 20PLN za sztukę), ale zbieram się na dniach do wymiany...  21

ljabartosz - może u Ciebie wystarczy samo czyszczenie tych blach i naprostowanie. Niektórzy stosują przy wymianie klocków smarowanie prowadnic, co powoduje po czasie (jak smar zmiesza się z pyłem) zapiekanie się klocków w prowadnicach (są dwie szkoły - smarować lub nie, a jak smarować to miedzianym lub specjalnym - ATE zaleca smar taki, jak do tłoczka zacisku).
Odpowiedz
zregeneruj zacisk tylny i po temacie...  (w IC sa komplety naprawcze wraz z tłoczkiem)... robiłem to po obu stronach i mam spokój.. ceny za komplet nie pamiętam
Odpowiedz
(2013-Maj-02, 12:15)Szymon78 napisał(a): zregeneruj zacisk tylny i po temacie...  (w IC sa komplety naprawcze wraz z tłoczkiem)... robiłem to po obu stronach i mam spokĂłj.. ceny za komplet nie pamiętam

WITAM. PODAJ MI PROSZE KILKA SZCZEGOLOW GDZIE MOZNA KUPIC TAKIE ZETAWY NAPRAWCZE I JAK SIE DO TEGO ZABRAC. DZIEKI.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości