na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Kierownica skĂłra palibrzuch 1 449 2017-Sie-01, 08:36
Ostatni post: Mietas
  {B} Koło kierownicy, kierownica - stan techniczny, usterki, naprawa, wymiana darek_s 22 7 909 2012-Wrz-29, 17:41
Ostatni post: Darek_sss
Ocena wątku:
  • 15 głosów - średnia: 2.53
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} "krzywa" kierownica po demontaĹźu w celu obszycia
Witajcie Koledzy,

Oddałem dziś Zośkę do obszycie kiery gdyż miałem masakrycznie zniszczoną i niestety pomimo tego, że usługa obszywania została wykonana  super w drodze powrotnej do domu zauważyłem, że kierownica jest przekrzywiona.

Aby jechać prosto muszę mieć ją skręconą lekko w prawo (różnica miedzy lewa a prawą stroną to jakieś 3-4 cm co wyraźnie czuć na rękach no i oczywiście widać to bardzo.

Zadzwoniłem do obszywacza, który demontował kierownicę ale zarzeka się, że założył ją prosto i zgodnie z zaznaczoną cechą. Niemniej jednak umówiłem się z nim na jutro żeby zweryfikował swoje dzieło.

Oczywiście przed zabiegiem obszywania kierownica była prosta, także w grę nie wchodzi żadna regulacja drążków gdyż to wszytko było absolutnie proste.

Moje pytanie jest następujące czy w Zośce da się krzywo założyć kierę czy jest tam luz na jakaś regulację?

Nigdy nie rozbierałem kierownicy dlatego nie wiem i pytam, chce się też upewnić przed jutrzejszą wizytą u obszywacza żeby mi nie wciskał kitu. Nie chce teraz nic sam rozbierać żeby sprawdzić żeby nie zostać pomówionym o jakieś ingerencję w jego pracę.

Z góry wielkie dzięki za pomoc, pzdr,
Przemek
Odpowiedz
z tego co pamietam kierownica (sama w sobie) trzyma się na jednej śrubie typu TORX - chyba 50.
EDIT:
Demontaż z VC w zośce to samo>>> http://forum.vectraklub.pl/index.php/top...-vectra-c/
Odpowiedz
Groszek,

Wielkie dzięki za podpowiedź, z tego co widzę na tych fotkach to spokojnie można kąt ustawienia kierownicy dowolnie regulować.
Myślałem, że będą tam jakieś kliny, które pozwalają na montaż tylko w jednym położenie i późniejsze dokręcenie kierownicy w takiej pozycji ale nie zaobserwowałem nic takiego więc trzeba będzie dokładnie ustawić kierownicę i dokręcić.
Być może obszywaczowi kierownica zwyczajnie obróciła się w czasie dokręcania o kilka stopni i stąd mój problem.

Pzdr
Przemek
Odpowiedz
Tak jak napisał Groszek,kierownica jest na drobno ząbkowanej osi i można przesunąc ją spokojnie..Uwaga na podłączenie poduszki,jeżeli odłączysz wtyczkę załapie błąd i będziesz musiał kasować go kompem..
Odpowiedz
cyt. i będziesz musiał kasować go kompem..
w tym mam akurat wprawę ;-) a tak na poważnie to wszystko będzie robione na odłączonym aku, dziś też tak robił ten obszywacz.
Odpowiedz
(2013-Maj-09, 18:43)Rhaaziel link napisał(a): z tego co widzę na tych fotkach to spokojnie moĹźna kąt ustawienia kierownicy dowolnie regulować.

raczej nie,ponieważ na trzpieniu z frezami jest specjalne wycięcie które powinno się pokrywać z wycięciem w kierownicy,być może kierownicę wcześniej ktoś przestawił na frezach,a Twój"obszywacz" założył ją prawidłowo.
Jeśli tak jest to należy poprawić ustawienie kierownicy robiąc ponownie zbieżność.
Odpowiedz
Sprawa rozwiązana!

Bylem rano w warsztacie, w którym obszywano mi kierownicę i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu okazało się że kierownica jest założona idealnie prosto zgodnie nabitą cechą, a mimo to auto jedzie krzywo.

Pan, który obszywał kierę stwierdził spróbujemy założyć z premedytacją krzywo, przestawiająca o 2 ząbki dalej. W tym ustawieniu kierownica okazała sie być skręcona w druga stronę za bardzo, więc przestawił o 1 ząbek i wszytko wróciło do normy smile

Jaki z tego wniosek, ktoś wcześniej musiał przy niej grzebać i koła zostały ustawione do takiego przesuniętego położenia kierownicy.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z usługi. Kierownica jest obszyta naprawdę elegancko, trzyma się ją świetnie, szwy są pięknie wykonane i tak umieszcozne że nie denerwują palców. Pan, który to wszytko wykonał jest bardzo konkretny, a przy tym uprzejmy, bez najmniejszego problemu i oczywiście bez żadnych dodatkowych opłat zrobił dziś korektę położenia (a chwilę czasu to zajęło).

Z czystym sumieniem mogę polecić warsztat Remilux w Katowicach.

Wszystkim dziękuję za porady i pozdrawiam!
Odpowiedz
Rhaaziel, a jaki koszt obszycia?
Odpowiedz
Sorki trochę się zagapiłem i nie widziałem pytania o koszt.

Ja płaciłem 230zł tyle jest za obszycie z dwóch typów skóry (perfora + normalna) z szyciem od środka a nie od dołu, dzięki temu nawet boczki aż do guzików i na dole poprzeczkę tez mam w skórze.

Jak sam przyślesz zdemontowaną kierę to płaci się 200zł.

Moim zdaniem to uczciwa cena, jak się weźmie pod uwagę jak to jest ładnie wykonane i że faktycznie trzeba się przy tym narobić.

Wielu obszywających szyje taniej nawet za 160 ale szyją często od dołu i wtedy masz szwy pod palcami, robiłem rozeznanie w tym temacie dość długo zanim podjąłem decyzję.

Pzdr!
Odpowiedz
Rhaaziel,
Skóra na kole kiery, nie przesuwa się po obszyciu?
Widziałem takie obszycia (ładne z daleka) ale lico skóry "jeździło" po kole kierownicy.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości