na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} {B} Przekładnia, Pompa wspomagania, Przewody ciśnieniowe - usterki, diagnoza Kaliope 77 31 705 2017-Gru-05, 23:53
Ostatni post: tomik67
  {B} Naprawa regeneracja pompy wspomgania ZF darkb 3 1 175 2016-Gru-14, 10:21
Ostatni post: darkb
  {B} Przegub wewnętrzny i zewnętrzny - usterki, diagnoza, naprawa Miszka 44 21 325 2016-Lis-23, 13:27
Ostatni post: Mietas
Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Podwozie, zawieszenie przednie - usterki, diagnoza, naprawa
Witam,

Jak to ja, jeżdżę moją Zosią na słuch.. i coś ostatnio wg mojej oceny zaczęła wydawać dziwne odgłosy po jeździe na nierównościach...

Takie przytłumione stuki, z przodu umiejscowione.

Co to może być?

W pierwszych dniach kwietnia planujemy wymianę tarcz i klocków... ale coś czuje, ze warsztat będzie trzeba odwiedzić wcześniej...

Jakieś sugestie? Bo na samą myśl, ze mam jechać do tych niemieckich znachorów, to się chora robię sad (miałam do czynienia z dwoma mechanikami, 1 ok, drugi beznadzieja sad)
Odpowiedz
nie wiem jak tam u Ciebie w DE to wygląda, ale najlepiej podjechać na stację diagnostyczną i poprosić o sprawdzenie zawieszenia na szarpakach itp.  32
Odpowiedz
Wiesz, to to zrobie zeby potwierdzic ewentualna diagnoze. Ale wole wiedziec co MOZE byc nie tak, zeby mi pozniej gosciu nie wciskal kitu ze to do robienia, tamto do robienia etc...
Niestety wielu jak widzi babe to rece zaciera, ze uda sie naciagnac.. i nie wazne czy to PL czy DE...
Odpowiedz
Ja przejezdzilem calą jesień z tym pukaniem. Też podejrzewałem gorszą usterkę, ale po wymianie łączników stabilizatora nastała cisza.
W Polsce robota tania, włożyłem Lemfordery, dobre są też TRW.
Odpowiedz
Potwierdzam że to będą łączniki stabilizatora wink TO jest pierwsza rzecz (generalnie ) jaka leci w zawieszeniu w ZB. Jak kojarzę przelot Twojej to mimo dróg w DE łącznik by się zgadzał czasowo wink

TRW są OK, sam takie włożyłem. Jedyne co to przy kupnie trzeba wiedzieć czy ma się pełnego IDS+ (łączniki inne nieco wykrzywione) czy klasyczne zawieszenie (łączniki proste).
Odpowiedz
Mam IDS+

Dzieki.
Odpowiedz
łączniki stabilizatora (polecam Lemforder) +gumy stabilizatora do wymianki pewnie
Odpowiedz
kolejną rzeczą mogą być też poduszki mcphersona  - ja podejrzewam to u siebie - jesienią pojawiły się głuche stuki na wybojach - dokładnie takie jak koledzy opisywali jeszcze na ZKP - na początek  wymieniłem łączniki stab. i nic się nie zmieniło...
za to po wymianie na zimówki (mniejsza felga) słychać je rzadziej - zobaczymy czy po zmianie na letnie 17-tki stukanie będzie częstsze....
Odpowiedz
Sprecyzuj czy stuki są na nierównościach w poprzek czy może na dziurach?

P.S. a wszyscy mówią, że w DE są takie dobre drogi, a tu mowa o nierównościach biggrin
Odpowiedz
Maz mowi na dziurach a ja mowie ze na nierownosciach smile

Heh...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości