na dół
Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uchwyt SF-40
Witajcie. Jako iż zafirkę mi roztłukli, męczę teraz Clio. W Zafirze chciałem zamontować antenę na relingu, ale nie zdążyłem i zakupiłem do Cliówki uchwyt na klapę SF-40. No i wszystko pięknie, oprócz tego że zrobiły mi się w klapie dość spore dziury w miejscach gdzie wchodzą te śruby. Da się coś z tym zrobić? Czytałem gdzieś o podkładaniu jednogroszówek, może ktoś zna jakieś porządne rozwiązanie? Bo żadnej blachy podkładki w zestawie nie było..
Odpowiedz
Te śrubki na imbus w uchwycie są specjalnie zaostrzone żeby przy dokręcaniu do blachy się dobiły.Jeżeli podłożysz "coś" i śruba nie będzie miała kontaktu z blachą uchwyt nie będzie miał masy a zarazem antena a więc straci sens.Dlatego są celowo zaostrzone.Przez brak masy na antenie albo nie będzie szło dobrze zestroić anteny na SWR-e albo można końcówę w skrajnych przypadkach w radiu spalić.
Odpowiedz
To że masy nie będzie to ja się domyślam, ale wolałbym coś pod te śrubki podłożyć a masę jakimś małym kabelkiem pod uchwyt podciągnąć. Tylko zastanawiam się czy po takim zabiegu uchwyt będzie się stabilnie trzymał. Co prawda waga anteny nie jest duża.
Odpowiedz
podłóż podłużną blaszkę i nawierć czubkiem wiertła 2 wgłębienia z takim rozstawem jak za zaostrzone śrubki.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości