na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {Info} wymiana skrzyni mul123 1 357 2018-Lip-03, 16:47
Ostatni post: Mietas
  {Info} awaria skrzyni F35 mul123 2 345 2018-Cze-13, 20:43
Ostatni post: mul123
  {A} Pierwszy i drugi bieg nie wchodzą w trakcie jazdy andrew_pl 4 968 2017-Sie-04, 18:12
Ostatni post: andrew_pl
Ocena wątku:
  • 43 głosów - średnia: 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Poprawa dynamiki jazdy Zafiry A - zamiana skrzyni !
3 Witam, jak w temacie, zamiana skrzyni Zafira A Y20DTH skrzynia F23 przeł. 4.17 na skrzynie z Vectry  B F23 przeł. 3.74 !
Jechałem w/w samochodami przed i po wymianie skrzyni, proponuję właścicielom Zafiry A przejechać się Vectrami B z takim samym silnikiem i skrzyniami, lecz o innym przełożeniu !

Ps. Dla posiadaczy Zafir B 6-biegowych również możliwa poprawa dynamiki jazdy ! Np.  1.9 jest 6 rodzajów skrzyni , do mojej Z19DTH przykręcę 4 z nich a właściwa tylko jedna z przeł. 3.83 !

Wczoraj przyjechała do mnie Astra G z Łodzi skrzynia M32 "ciężko wchodzący 2 bieg i może głośna" przy regulacji mechanizmu zmiany  biegów, odkręciłem korek wlewowy stwierdziłem mało lub brak olej, weszły całe 3 litry !!! . Nie było wycieku tylko pocące się półośki przy uszczelniaczach. 
Odpowiedz
Witam. U mnie powoli pada sprzęgło- pulsuje pedał i strasznie tłucze za lewym kołem. Jak kilka razy ponaciskam to tłuczenie ustaje. Jak znów nacisnę sprzęgło i puszczę to znów tłucze. Myślę, że łożysko oporowe pada. Wracając do tematu- rozumiem, że proponujesz zmianę skrzyni  z przełożeniem 3,74 zamiast skrzyni z przełożeniem 4,17? Jaka jest odczuwalna różnica? Może w mojej sytuacji by było warto nad tym się zastanowić...U mnie przy 100 km/h mam 2400 obrotów. Nie wiesz czasem czy przy przełożeniu 3,74 obroty by troszkę spadły. Drażni mnie to trochę bo przy takich obrotach przydałaby się szóstka 32 Pozdrawiam i proszę o poradę 32
Odpowiedz
U mnie też sprzęgło chyba do roboty, chociaż dziwnie - bo bierze tylko przy samej podłodze, że biegi ciężko wrzucić. Myślałem przy okazji o zmianie na skrzynię F17W374, ale zastanawiam się czy silnik pociągnie, bo jest F17C419. Zajmujesz się takimi rzeczami?
Odpowiedz
Witam, ejmot przetestowałem jak powyżej opisuję, zamiana na VB F17W374 z ZA F17C419 lub F17 przeł.417 korzystna i spokojnie pociągnie, lepsza dynamika, lepiej się zbiera !!!

np. zamiana F17c374 na VB F17W394 nie korzystna zamiana !!!

Możliwość również zamiany np. skrzyni F23 3.74 Vectra B po Lifcie X20XEF na skrzynie z Omegi 3.0 bez liftu R25R28 przeł. chyba 3.808 oraz silnik można uturbować i zamienić napęd z przodu na tył !!!

Ponadto już wcześniej pisałem zamiana F25 5-biegowa na F28 6-biegową lub te F25 i F28 się kończące na jedna z około 20-tu M32 6-biegową po przeróbce !

Ps. Do wczesniejszej informacji, jak nie wymieniacie olej co 50 tys, śred. co 3 lata. Ważność oleju na półce sklepowej ? "Dolewać olej do skrzyni !!! "Dolewać olej do skrzyni !!!  "Dolewać olej do skrzyni !!!
"Wczoraj przejazdem przyjechała do mnie Astra G z Łodzi skrzynia M32... "

Na pewno 6-bieg dla Zafiry A Y20DTH nie mam jeszcze lecz krótsze przełożenie 3.74 a nie dłuższe 4.17 4.19 dla 5-biegowej skrzyni F23!!!
(2013-Maj-20, 21:45)karolp1993 link napisał(a):Belfer, tu chodzi o zmniejszenie obrotĂłw silnika na ostatnim biegu, więc albo szĂłsty bieg albo dłuĹźsze przełoĹźenie. Więc konkretnie, co byś polecał?
Odpowiedz
Belfer, tu chodzi o zmniejszenie obrotów silnika na ostatnim biegu, więc albo szósty bieg albo dłuższe przełożenie. Więc konkretnie, co byś polecał?
Odpowiedz
Jak można sprawdzić używaną skrzynię przed zakupem? Dzisiaj oglądałem jedną, ale trochę mi się po prostu wizualnie nie podobała, i pewne że ma grubo ponad 200tys, bo była z silnikiem gdzie na rozrządzie było ponad 190 000 napisane... ale to raczej mierny sposób sprawdzenia przed kupnem... na co zwracać uwagę?

Ciężko znaleźć odpowiednią skrzynię w mojej okolicy, muszę ze 120-130km przejechać do najbliższej (przynajmniej wg. allegro), więc zanim się będę w taką podróż wybierać, to chcę wiedzieć na co patrzyć... mam jedną skrzynię na oku od VC, jest pod Łodzią, jeszcze na samochodzie zamontowana - jak sprawdzić używaną skrzynię zamontowaną na samochodzie? Już dwa tygodnie się koło tego kręcę a niedługo mam daleki wyjazd, chciałbym już skrzynię i sprzęgło mieć zrobione...
Odpowiedz
Ehh f17w394 którą kupiłem nie podpasowała - trzeba będzie zwracać.... dla innych: F17 z 1.3 cdti nie pasują (mimo informacji z innego forum że pasują). Koło zamachowe w 1.8b jest większe niż koło zapasowe w 1.3cdti. Reszta pasuje, kołnierz, wałek sprzęgłowy, sprzęgło. A podmienić zamachu nie ma jak, bo z kolei rozrusznik nie będzie łapał. Szukam skrzyni z VB lub VC...
Odpowiedz
Nooo jestem wreszcie zadowolny. Skrzynia F17W394 z Vectry B podeszła bez problemu. Teraz zakres obrotów na czwartym biegu odpowiada temu, co poprzednio byo na piątym! Starą skrzynię puszczę na allegro (była w dobrym stanie), a sprzęgła już nie było, więc jedna robota. Zobaczymy jaki wpływ na spalanie.
Odpowiedz
emjot, jakie obroty na 5 biegu masz przy prędkości 120km/h?
Odpowiedz
ok. 3000, może trochę mniej...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości