na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strojenie anten helikalnych lbk 3 1 429 2016-Mar-22, 19:21
Ostatni post: Bamber
  CB radia i anteny na bieżąco Bamber 12 9 775 2015-Maj-05, 08:17
  Akcesoria do CB radia Bamber 0 3 115 2014-Sie-26, 19:37
Ocena wątku:
  • 34 głosów - średnia: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CB ZB} - Zafira - przykładowe propozycje montażu radia i anten do CB.
Chciałem u siebie mieć CB takie, które można jak najbardziej uchronić przed niepożądanymi "oczami". Padło na radio Albrecht AE 6890, które charakteryzuje się (poza wysoką ceną) zdejmowanym panelem.

I tak, moja modernizacja zaczęła się od wywalenia połowy plastików z bagażnika, żeby móc umieścić radio za tapicerką.
Przeniesienie panelu wyświetlacza było chyba najprostszą czynnością, bo wystarczyło przeciągnąć zwykły kabel komputerowy COM i gotowe:

[Obrazek: wtykpanela.th.jpg] [Obrazek: panelwyl.th.jpg] [Obrazek: panelwl.th.jpg]

Panel, jak widać, umieszczony jest pod popielniczką.
Razem z kablem od panela poszedł przewód do "gruszki", który został umieszczony tutaj:

[Obrazek: zestawtel.th.jpg] [Obrazek: wtykgruchy.th.jpg]

Ta mała kropeczka na przeciwko wtyku, to wejście typu "jack" na słuchawki, dzięki czemu tylko ja "mam kontakt z bazą".
Głośnik oryginalny został odłączony. Ponieważ nie chciałem go wymontowywać (od tak, na wszelki wypadek), więc zaadoptowałem do celów CB głośnik "dziesiątka", który został odzyskany z mojego poprzedniego rozbitego auta. Obecna jego pozycja to gdzieś tutaj:

[Obrazek: imag0006gm.th.jpg]

Nie chciałem mieć na stałe podpiętej anteny, więc wymyśliłem, że zrobię w górnej części lampy wtyk i będę sobie ją podłączał jak mi będzie potrzebna:

[Obrazek: wtykantenowy2.th.jpg]

Czas modyfikacji: trochę ponad 5 godzin.
Jedynym minusem tej całej operacji jest to, że trochę musiałem podziurawić tapicerkę na wtyki, więc jakbym chciał sprzedawać auto, to bym musiał wszystko wymienić.
Odpowiedz
Czy ten Twój panel  sobie tak po prostu leży ? czy jest jakoś przymocowany (oprócz COM)
, nie że się czepiam ale to nie jest mało widoczne miejsce dla oka ( dorobkiewicza) a narobiłeś się co nie miara ... szacunek  36
ja swoje CB wkręciłem pod włącznikiem świateł , mogę je zdemontować w parę minut (odkręcić boczne śrubki i odpiąć z kostkę) całość montażu ok 30min.
Odpowiedz
zlooty - ale jak panel zdejmie to nawet nie widać że CB tam jest - wg mnie rozwiązanie super, gratuluję wink gniadzo COM dosyć ciasno trzyma więc nie ma możliwości wypadnięcia panelu.
Odpowiedz
no tak  wszystko ok( mi się bardzo podoba) ale czy nie szkoda zachodu i czasu ??
Ja jak wykręcę to tylko widełki zostają i tyle, co komu po widełkach radio równie dobrze mogłem zabrać do plecaka  itp.

A i zastanawia mnie jak podpinasz antenę w tej lampie ? przecież kabel też jest "stojący" a trzeba go wkręcić . Klapa zamyka się bez problemu ?
Odpowiedz
Ale musisz wykręcać i odpinać, tutaj tylko zdejmujesz panel wink
Odpowiedz
ba masz rację  33 trza odkręcić ile by to nie zajmowało czasu .... albo po prostu nie wykręcać  16
Odpowiedz
(2012-Sty-17, 21:55)karolp1993 link napisał(a):gniadzo COM dosyć ciasno trzyma więc nie ma możliwości wypadnięcia panelu.
Dokładnie tak.

(2012-Sty-17, 22:03)zlooty link napisał(a):Ja jak wykręcę to tylko widełki zostają i tyle, co komu po widełkach radio równie dobrze mogłem zabrać do plecaka  itp.
Ale myśl jak osoba, która może (odpukać) być przyszłym właścicielem Twojego radia: równie dobrze mogłeś zostawić w schowku. A ja na miejsce gdzie podpina się panel nakładam fabryczną gumową wkładkę, panelem od telefonu zasłaniam wtyk o d gruchy i nie ma żadnych przesłanek do tego, żeby ktokolwiek się zastanawiał czy wziąłem radio ze sobą czy nie. No chyba, że mnie podejrzy jak wszystko demontuję.

(2012-Sty-17, 22:03)zlooty link napisał(a):A i zastanawia mnie jak podpinasz antenę w tej lampie ? przecież kabel też jest "stojący" a trzeba go wkręcić . Klapa zamyka się bez problemu ?
Kabel "stojący"? U mnie jest elastyczny i pięknie idzie przy uszczelce otworu klapy bagażnika, wychodząc szczeliną na wysokości anteny fabrycznej.
Odpowiedz
(2012-Sty-17, 22:18)WhiteBoy link napisał(a):Kabel "stojący"? U mnie jest elastyczny i pięknie idzie przy uszczelce otworu klapy bagażnika, wychodząc szczeliną na wysokości anteny fabrycznej.
Zgadza się że kabel jest elastyczny ale sam wkręt już nie i jednak trochę wystaje , pytam czy on się mieści miedzi kloszem a klapą ....? wink
a z tym kipiszem to rożnie bywa , nieraz lepiej zostawić średniej klasy radyjko na oku ... teraz już złodziej nie chce się bawić w byle cacko i sprzedawać za marny grosz biggrin tak czy siak wielkie gratki za poświęcony czas i pracę
Odpowiedz
gratuluję pomysłu - fajnie zrobione
Odpowiedz
(2012-Sty-17, 22:26)zlooty link napisał(a):pytam czy on się mieści miedzi kloszem a klapą ....?
I jest jeszcze sporo miejsca. Spokojnie jeszcze ze trzy kable antenowe by poszły tamtędy.

(2012-Sty-17, 22:26)zlooty link napisał(a):a z tym kipiszem to rożnie bywa , nieraz lepiej zostawić średniej klasy radyjko na oku ... teraz już złodziej nie chce się bawić w byle cacko i sprzedawać za marny grosz biggrin
Nie do końca tak z tym jest. Niestety mam z tym styczność i czasem zdarzają się tacy, że byle g.... ukradną. A szyby szkoda.
Tak na marginesie, kołpaki cały czas "idą", a przecież nowe kosztują psie pieniądze. Jak złodziej jest "na głodzie" to wszystko weźmie. Oczywiście piszę o złodziejach "nie zrzeszonych", których jest pełno na świecie.

(2012-Sty-17, 22:26)zlooty link napisał(a):tak czy siak wielkie gratki za poświęcony czas i pracę
Dzięki wielkie, naprawdę było warto

(2012-Sty-17, 22:26)M@rio link napisał(a):gratuluję pomysłu - fajnie zrobione
Podziękować
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości