na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Strojenie anten helikalnych lbk 3 1 551 2016-Mar-22, 19:21
Ostatni post: Bamber
  CB radia i anteny na bieżąco Bamber 12 10 032 2015-Maj-05, 08:17
  Akcesoria do CB radia Bamber 0 3 228 2014-Sie-26, 19:37
Ocena wątku:
  • 34 głosów - średnia: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{CB ZB} - Zafira - przykładowe propozycje montażu radia i anten do CB.
(2012-Lut-28, 23:05)marsuc link napisał(a):[quote author=Beniu31 link=topic=1051.msg10297#msg10297 date=1330465910]
gdyby ktoś potrzebował instrukcji krok po kroku to prosze ..... http://forum.vectra-unlimited.pl/showthread.php?t=44520

U nas też jest ładnie opisane wink

http://klubzafira.pl/forum/index.php/topic,478.0.html

pisałem Ci o tym wcześniej wink
[/quote]
fakt.....
Odpowiedz
Hej

Od dłuższego czasu się zastanawiam gdzie zamontować na stałe CB radio w mojej Zafirce B.
Podejrzewam że nie tylko ja mam CB radio, więc pewnie ktoś już rozwiązał ten problem.
Pozdrawiam.

[br]Dodano: [time]1332708167[/time]
Hej widzę ze moderator dołączył mój temat do wątku
generalnie szukam miejsca gdzie zamontować moje stare radio na stałe.
Jest to typowa skrzynka, panel przedni raczej nierozmontowywalny.

Dotychczas radio leżało sobie w schowku miedzy drzwiami a siedzeniem kierowcy,
obecne położenie jest raczej niewygodne, więc zastanawiam się gdzie zamontować moje radio
Odpowiedz
Jeżeli nie przeraża Cię cięcie tapicerki, to może w podsufitce, w tym wybrzuszeniu, w którym jest zainstalowane przednie oświetlenie kabiny (a ja tam mam głośnik). Lub zaadoptować te dwie zaślepki, które są zaraz za tym oświetleniem.
Odpowiedz
Tez o tym myślałem ale nie mam za bardzo pomysłu jak zagospodarować tą przestrzeń w wybrzuszeniu
generalnie nawet zacząłem temat http://klubzafira.pl/forum/index.php/topic,1324.0.html
ale jak na ten moment nikt się jeszcze nie pochwalił swoim pomysłem
Odpowiedz
Witajcie Panowie ja swojego Unidenka zamontowałem w tym miejscu 1,5 roku temu i również obsadziłem go na piankę taką jak widać na fotce u kolegi Beniu31 z podsufitki przesuwając radyjko max w prawo robi się mała kieszonka na długopisy jeśli ktoś ma zastrzeżenia to może użyć rzepu technicznego jako zabezpieczenia można go podkleić w górnej części schowka i na radyjku. Ja nie używam głośnika wewnętrznego od radia więc podłożyć można piankę dla stabilizacji, ja mam wyprowadzony głośnik na lewy słupek tuż przy uchu gdyż podróżuję z dzieckiem i jak śpi wyciszam radyjko i gra tylko dla mnie ( a nawet ostatnio myślałem by przerobić ten głośnik na wejście jack by podłączać słuchawkę i do ucha 32 ). Co do przeprowadzenia kabelka antenowego użyłem tego co miałem pod ręką,antenki ML145 w sam raz od tyłu do lampki w 2 rzędzie i z tej lampki do przodu, zasilanie po lewym słupku do akumulatora. Samą gruszką zakładam za uchwyt od słonecznika jest tam w sam raz miejsca na szerokość kabelka(często nawet nie zdejmuję gruszki by przystawić ją do ust i nikt nie narzeka) przewód nie dynda bo za pomocą małego imbusa wciśniętego w szparę pomiędzy półkę a podsufitkę w sam raz podtrzymuje go.

Jednym słowem Polecam taki montaż radyjka jest rewelacyjny i praktyczny  (w planach jest wstawienie podświetlenia od tyłu radyjka gdyż uniden nie ma podświetlanych pokręteł)  35
Odpowiedz
Ja w swojej Zosi też miałem zainstalowane w schowku, tyle że ja zdecydowałem się na agresywną ingerencję w schowek. Wynik mojej agresji wyglądał tak [Obrazek: 1002010v.th.jpg]
Radio było przypięte opaskami do stelaża więc chyba tylko dachowanie lub potężny dzwon byłby w stanie spowodować wysunięcie radia. Gdyby ktoś był zainteresowany to został mi schowek przystosowany do radia Alan 102 bez stelaża.
Odpowiedz
26
(2012-Kwi-07, 10:08)Besiek link napisał(a):Ja w swojej Zosi teĹź miałem zainstalowane w schowku, tyle Ĺźe ja zdecydowałem się na agresywną ingerencję w schowek. Wynik mojej agresji wyglądał tak [Obrazek: 1002010v.th.jpg]
Radio było przypięte opaskami do stelaża więc chyba tylko dachowanie lub potężny dzwon byłby w stanie spowodować wysunięcie radia. Gdyby ktoś był zainteresowany to został mi schowek przystosowany do radia Alan 102 bez stelaża.
kolego nie drażni cię ten dyndający kabel od gruszki 26
Odpowiedz
Ani troszku. Wygląda jak by miał przeszkadzać ale nie wisiał bezpośrednio w polu widzenia.
Odpowiedz
(2012-Lut-27, 20:50)Dziadek13 link napisał(a):Masz podgląd co i gdzie moĹźna przepuścić kabel
Nie wiem jak wy macie ale umie kabel jest fabryczny mimo Ĺźe nie mam cb radia mam wersje zafir y 2002r edyszion .
Odpowiedz
A u mnie wygląda to tak: (i nic na głowe nie spadniesmile ) antenka:
[Obrazek: 20120425023.th.jpg]
kabelki za relingiem ten drugi to masa:
[Obrazek: 20120425022.th.jpg]
uchwyt:
[Obrazek: 20120425015.th.jpg]
szybki montaĹź
[Obrazek: 20120425018.th.jpg]
gruszka sie nie plącze
[Obrazek: 20120425020.th.jpg]
a tyle widać jak zabiore radio