na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {CD30,DVD70} radio, problem ze słabym sygnałem stacji radiowych ondrasz 4 2 983 2017-Lis-24, 22:43
Ostatni post: zoniec30
  {A} Wymiana oryginalnego radia na inne radio niefabryczne Kaliope 58 39 885 2017-Paż-21, 19:25
Ostatni post: pietras8787
  Radio z Aliexpress (pytanie) Zmudziak 11 2 360 2017-Cze-06, 20:29
Ostatni post: Zdzich
Ocena wątku:
  • 16 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{ZA} niefabryczne radio
Witam.

Zafira A 2003r po lifcie.

Mam zamiar wymienić fabryczne radio CDR 500 na Alpine CDE-173BT .
Jak to zrobić  żeby wyświetlacz działał poprawnie czyli wskazywał wszystko to co przed wymianą?

Za odpowiedź z góry dziękuję.

Odpowiedz
Potrzebujesz adaptera, ale szukając w google nie znalazłem takowego do tego modelu radia.
Odpowiedz
Gdzieś jest temat wystarczy poszukać ale co do szcegółów jest kilka modeli które mogą info z wyświetlacza wyświetlać na LCD w aucie,kilka z kilkunastu firm.Miałem kiedyś wykaz gdyż zamawiałem interfejs w firmie z KRK do zochy aby guziki z kiery działały.Interfejs do kiery robi się pod markę radia a nie model,koszt 150zł.Sterowanie z kiery działało a na :LCD w aucie wyświetlało normalne info wtedy.
Co do radia przerabiuałem w autach chyba wszystkie firmy,miałem też Alpine za 1100zł z windą i kolega fachmann mówił ciężkie w ustawieniach i miał rację,najbardziej sprawdzone,dobrze grają,łatwo się ustawia są Pioneery.Do tego interfejs za 150 zeta i ci działa i kiera i wyświetlacz.
Odpowiedz
Cube

Ja Ci doradze 1. Sa 2 mozliwosci zeby to sterowanie z kierownicy dzialalo. Tak jak napisali poprzednicy.

Firma zajmujaca się tym wysyla ci specjalnie przerobiona wiazke kabli ktora podpinasz do radia i do kostek fabrycznych w aucie i wszystko gra. Takich firm na internecie nie brakuje

http://sklep.rms.pl/index.php?p3648,inte...el-ks14643

2gi jeszcze jest troche dziwny na zasadzie bluetooth czy irdy montuje sie jakis czujnik i wiazka laseru musi padac na radio troche to pokrecone i dziwne wink wiem ze cos takiego jest bo koles zajmujacy sie tym wspominal o takiej metodzie
Bierze sie to podobno z tad ze nie na kazde radio sa w stanie wykonac specjalna wiazke kabli pod fabryczne w aucie okablowanie.

^ phone msg ^    ~SGSII~

Odpowiedz
hahorek, ale autorowi chodzi o wyświetlacz wink
Poza tym, bluetooth nie ma wiązki "lasera" wink
Odpowiedz
Żaden z nowożytnych odbiorników radiowych do auta nie obsłuży tego wyświetlacza (brak dedykowanej elektroniki oraz wyjść do obsługi takich wyświetlaczy i tu żaden interfejs tego nie zmieni).

Niewiele tracisz. Skok jakościowy ma ori głośnikach z nawiązką zrekompensuje tobie brak wskazań. Po podpięciu niefabrycznego radia w miejscu wskazań pojawi się data. Oczywiście wskazania komputera i komunikaty o usterkach zostają jak były.

Alpine doskonały wybór. Do dziś mam model 9881 i uważam, że odsłuchowo i pod względem przyjazności obsługi to najlepsze radio jakie miałem smile.

Pamietaj tylko by dokupić adapter pod kierownicę (dla wygody obsługi) oraz by przy montażu rozpiąć kabel informujący GID'a, że radio zostało wlaczone (czerwony kolor na schemacie - pin nr 8 w kostce GID'a).

Odepnij go od wtyczki wyświetlacza ponieważ jak zrobisz to od strony radia (kostki ISO) to stracisz przy okazji zasilanie wzmacniacza anteny i pogorszy się odbiór stacji radiowych.

[Obrazek: 07_zps5a70a474.jpg]

Bez odpięcia tego przewodu i po włączeniu radia będzie znikać z wyświetlacza w aucie data i zostanie puste pole (jak na fotce poniżej).

[Obrazek: IMG_4139.jpg]

Po odpięciu kabelka na wyświetlaczu przy włączonym radiu będzie tak :

[Obrazek: 50_1233297046_zps7d6dd004.jpg]

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz
(2013-Maj-30, 22:25)karolp1993 link napisał(a): hahorek, ale autorowi chodzi o wyświetlacz wink

Dokładnie chodzi mi o sam wyświetlacz bo sterowania z kiery nie mam.

Nie zależy mi na rds na wyświetlaczu ( choć jakby był to bym się nie obraził) tylko na wskazaniach: godzina, data, z. paliwa, śr. spalanie itd.
Odpowiedz
(2013-Maj-31, 08:19)cube7 link napisał(a): [quote author=karolp1993 link=topic=4135.msg49915#msg49915 date=1369949159]hahorek, ale autorowi chodzi o wyświetlacz wink

Dokładnie chodzi mi o sam wyświetlacz bo sterowania z kiery nie mam.

Nie zależy mi na rds na wyświetlaczu ( choć jakby był to bym się nie obraził) tylko na wskazaniach: godzina, data, z. paliwa, śr. spalanie itd.
[/quote]

To śmiało możesz wstawiać inne radio. Wskazania z komputera i godzina będą wyświetlane. Data na stałę (po włączeniu radia) będzie jak zrobisz myk z kabelkiem.
Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości