na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {NAV ZB} Mapy Navteq dedykowane do nawigacji fabrycznych Opel Kaliope 115 69 316 2018-Lip-13, 16:25
Ostatni post: opelmen
  {NAV ZB}spolszczenie navi po 2008 franek28 2 3 294 2015-Sie-21, 15:08
Ostatni post: Mietas
  {NAV ZA ZB} niezaleĹźne navi Kaliope 24 9 851 2015-Maj-21, 20:42
Ostatni post: celius
Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{NAV} Szyba atermiczna a nawigacja
Jak sprawują Wam się nawigacje w Zosiach z szybą atermiczną? Spotkałem się z opinią że przy takich szybach może być problem z sygnałem GPS.
Odpowiedz
(2013-Cze-06, 15:59)franki link napisał(a): Spotkałem się z opinią Ĺźe przy takich szybach moĹźe być problem z sygnałem GPS.
Mit  16
Odpowiedz
(2013-Cze-06, 15:59)franki link napisał(a): Jak sprawują Wam się nawigacje w Zosiach z szybą atermiczną?
Problemy występują tylko w szybach podgrzewanych (z siatką grzewczą , np. Ford) gdy ogrzewanie jest włączone wink
W zochach nie ma tego problemu.
Odpowiedz
Jakiś szklarz chyba to wymyślił.  25
Odpowiedz
Ĺťaden mit
w słabszych nawigacjach typu lark lub inne z biedronki
Jest problem ze złapaniem fixa ,trwa to dłużej i jest słabszy
Wiem co piszę bo to moja druga Zafira z szybą atermiczną
Żona ma astrę ze zwykłą szybą i po przełożeniu mojej nawigacji łapie od razu sygnal
Odpowiedz
90% czasu łapania sygnału zależy od warunków atmosferycznych,przepuszczalności atmosfery,piszecie jak  by navi łapała sygnał tylko przez przednią szybę,zwykła bujda.
[br]Dodano: [time]1370533690[/time]
(2013-Cze-06, 16:37)licznik link napisał(a): w słabszych nawigacjach typu lark lub inne z biedronki
Nie rozumiem tego stwierdzenia,odbiorniki we wszystkich są praktycznie takie same,jedyna różnica to taka jak by była antena zewnętrzna,markowe nawigacje nie mają żadnych wzmacniaczy odbioru sygnału.
Odpowiedz
licznik, miałem 3 larki, żaden nie miał problemu ze złapaniem fixa w Zafirze z szybą atermiczną. Mało tego, te dwa lepsze (miałem 35.7 i  2x 43.0) łapały fixa nawet w domu.
Odpowiedz
(2013-Cze-06, 16:46)Bamber link napisał(a): 90% czasu łapania sygnału zaleĹźy od warunkĂłw atmosferycznych,przepuszczalności atmosfery,piszecie jak  by navi łapała sygnał tylko przez przednią szybę,zwykła bujda

Widać że jesteś ekspertem w KAŻDEJ dziedzinie !!!!!

Jedno pytanie: czy kiedykolwiek posiadałeś samochód z szybą atermiczną ?

Czy tylko przytaczasz opowieści kolegi znajomego szwagra Huh??
Odpowiedz
Licznik jak się ma 14 samochód to samo przez sie mówi że trzeba mieć wiedzę pewną,a jak się ma 4 Larka też się co nieco wie,mało tego że z atermiczną,miałem także z podgrzewaną i różnic w łapaniu sygnału nie zauważyłem.Nie powtarzam nic od kolegów czy szwagrów piszę to co wiem bo wyczytałem bądź wiem z doświadczenia.A jak by ktoś zauważył są tematy np ZB w których nic nie piszę bo mnie nie intereusją.

"człowiek się uczy całe życie a i tak umiera głupi"
Odpowiedz

Z racji tego Ĺźe moja zafira jest wykorzystywana na TAXI
posiadam dodatkowe radio i antenę TAKĄ
http://sklep.asken.pl/antena-procom-gf-401_50.html

Po założeniu jej na przedniej NAPRAWDE ATERMICZNEJ szybie -brak jakiegokolwiek sygnału
na każdej innej szybie działa bezproblemowo.
Znawco co w takim razie ma ta szyba że antena nie chcę działać  Huh?Huh?Huh???

Tak wygląda prawdziwa szyba atermiczna , a nie szyba odbijająca promienie słoneczne są to dwie różne szyby

[Obrazek: c88ab3e13e.jpg]
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości