na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {NAV ZB} Mapy Navteq dedykowane do nawigacji fabrycznych Opel Kaliope 115 69 674 2018-Lip-13, 16:25
Ostatni post: opelmen
  {NAV ZB}spolszczenie navi po 2008 franek28 2 3 366 2015-Sie-21, 15:08
Ostatni post: Mietas
  {NAV ZA ZB} niezaleĹźne navi Kaliope 24 9 939 2015-Maj-21, 20:42
Ostatni post: celius
Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{NAV} Szyba atermiczna a nawigacja
Każda antena jest promiennikiem nadającym bądź odbierającym sygnał a zatem sygnał powinien być doprowadzony przewodem gdyż każdy sygnał jest swego rodzaju napięciem,kiedyś używano taki system np do zestawów kom. lecz jakoś nigdy producent nie montował ich na przednich szybach.Problem pewnie tkwi w dostarczeniu sygnału do samej anteny.Jakoś producent nie napisał że daje takie same efekty jak antena tradycyjna.Inne anteny do GPS są naklejane od wewnątrz szyby a nie w taki sposób aby sygnał anteny musiał być dostarczany przez szybę.Taki sam wynalazek jest stosowany w antenach CB na szybę lecz niestety się nie sprawdza.
[br][size=0.7em]Dodano: [time]Czw, 06 Cze 2013, 18:19[/time][/size]
(2013-Cze-06, 17:03)licznik link napisał(a): Tak wygląda prawdziwa szyba atermiczna , a nie szyba odbijająca promienie słoneczne są to dwie róşne szyby
Piszesz jak bym nie wiedział jakl wygląda szyba atermiczna szczególnie że wklejałem szyby kiedyś.

A tak wygląda antena GPS
[Obrazek: 3273601942]
Odpowiedz
(2013-Cze-06, 16:37)licznik link napisał(a): Wiem co piszę bo to moja druga Zafira z szybą atermiczną
Wiem co masz na myśli, ale nie jest to kwestia szyby...tak mi się wydaje.
Powiem co zaobserwowałem, na elektrodzie kiedyś ktoś to opisał i jest to podobno problem tzw. klatki Faraday'a...co śmieszne dzieje się to podobno w ZB diesel i nie wszystkich... Wiem, dziwne. Nawet bardzo.
Mam atermiczną i żadnego problemu z navi - auto - benzyna.
Podobno wzmocnienia od cięższego silnika diesla "zamykają" klatkę i stąd może występować problem z sygnałem navi.
Zaznaczam:
Moje doświadczenie jest tylko takie, że mam ZB benzin (atermiczna szyba) i problemu brak.
Reszta tego co wyżej napisałem pochodzi z forum elektroda - czy to fakt, czy mit. Nie wiem.
Fakt jest taki, że jak śmigałem Foredem z podgrzewaną szybą, to jak włączałem ogrzewanie - zasięg znikał wink
Odpowiedz
(2013-Cze-06, 17:25)Groszek link napisał(a): dzieje się to podobno w ZB diesel i nie wszystkich
Problem może być podobny do zakłoceń w radiach CB

[br]Dodano: [time]1370536165[/time]
(2013-Cze-06, 17:25)Groszek link napisał(a): Fakt jest taki, Ĺźe jak śmigałem Foredem z podgrzewaną szybą, to jak włączałem ogrzewanie - zasięg znika
U mnie w VW była antena naklejona z radia Pioneer Avic z navi i nie było znowu problemu z sygnałem żadnego nawet przy grzaniu szyby.
Odpowiedz
Silniki CDTI wytwarzają sporo zakłóceń. Czasem w CB silnik Zośki słyszę, szczególnie przy przyspieszaniu.
Odpowiedz
(2013-Cze-06, 15:59)franki link napisał(a): Jak sprawują Wam się nawigacje w Zosiach z szybą atermiczną?

Nie mam problemu z AM u siebie, hula.
Wcześniej garmin, także się nie gubił, resztę masz powyżej.
Odpowiedz
(2013-Cze-06, 17:32)Mundurowy link napisał(a): Silniki CDTI wytwarzają sporo zakłóceń. Czasem w CB silnik Zośki słyszę, szczegĂłlnie przy przyspieszaniu.
Potwierdzam, mam to samo.
Odpowiedz
Ja miałem atermiczna i diesla i wszystko było ok.

Wysłane z mojego Grand X In za pomocą Tapatalk 2

Odpowiedz
karolp1993, w temacie jest mowa o zakłóceniach pochodzących od silników CDTI, u Ciebie był silnik Y20DTH a to nie są porównywalne jednostki napędowe, poza tym że mają jedną wspólną cechę - mają napędzać auto
Odpowiedz
Mietas, tematem był sygnał GPS i szyba atermiczna, a zszedł na silniki CDTI.
Odpowiedz
mam szybe atermiczna i z nawigacja nie mam problemu. ale wjazd do pracy na parking z automatycznym szlabanem to już problem bo karta wjazdowa powinna być przyklejona do szyby przedniej a ja musze wystawiać ja przez boczna szybe bo nie zadziała
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości