na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {NAV ZB} Mapy Navteq dedykowane do nawigacji fabrycznych Opel Kaliope 115 69 287 2018-Lip-13, 16:25
Ostatni post: opelmen
  {NAV ZB}spolszczenie navi po 2008 franek28 2 3 290 2015-Sie-21, 15:08
Ostatni post: Mietas
  {NAV ZA ZB} niezaleĹźne navi Kaliope 24 9 837 2015-Maj-21, 20:42
Ostatni post: celius
Ocena wątku:
  • 14 głosów - średnia: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{NAV} Szyba atermiczna a nawigacja
michupoz, ja miałem lusterko z automatycznym przyciemnianiem i tam nad nim było takie miejsce na wsadzenie karty, nawet było to w instrukcji opisane wink
Odpowiedz
karolp1993, tematem był sygnał GPS i szyba atermiczna, a zszedł na lusterka z automatycznym przyciemnianiem i miejsca na karty  25
Odpowiedz

Mietas, karolp1993, shella,

12 12 12

Wracając do tematu...

Już powoli zaczynałem wierzyć w problemy z szybką atermiczną  a sygnałem GPS ale moje wątpliwości rozwiewa mój tel... już tłumaczę.

Bez problemowo korzystam z Yanosika i Map na tel, co za tym idzie potrzebuje mieć włączony sygnał GPS,
ostatnio przez Tydzień, może za grubo powiedziane ale 3-4 dni nie chwytało mi sygnału, czytałem posta i się zastanawiałem jakim cudem może mieć wpływ na to szyba skoro zawsze wszystko było ok, no i jedynym sensownym powodem tego że sygnał nie chciał się złapać jest pogoda, która ostatni czasy nie była za ciekawa smile

Więc moim zdaniem szybka tutaj nie ma nic do rzeczy.
Odpowiedz
Z tego co ja widzę to na zdjęcu Forda ---licznik--- to jest szyba typu SOLAR
Odpowiedz
To ja się dopiszę, że jednak coś w tych atermicznych szybach niestety jest sad w ZA szyba normalna a navi Gooclever fakt że już bardzo bardzo wiekowa ale AM jeszcze daje radę i owszem czasem trzeba było ZA z parę km podjechać by sygnał załapała. Niestety w ZB nie łapie nawet jak dziś złapałem sygnał na zewnątrz i wł. navi do auta to sygnał zgubiła sad więc na pewno coś w tym jest owszem telefon sygnał jako tako łapie jednak Gooclever nie.
Odpowiedz

Wyjaśnijmy sobie jedno-no  iż navi działa na podstawie sygnału GPS a tan jest tak skuteczny na ile pozwala nam wspaniały WIELKI BRAT za oceanu ponieważ jest to system oparty dla wojska i siła sygnału zależy od tzw wielkiego brata --jeżeli szukają brata bin ladena to wasza nawigacja słabnie i tyle
Odpowiedz
Łaa, jakie odgrzewane kotlety. Jako że na GPS zjadam zęby od dobrych lat, to muszę wyjaśnić:
1. Pogoda praktycznie nie ma wpływu na jakość sygnału. Wyjątkiem są bardzo obfite opady deszczu. Chmury, mgła, mniejszy opad, wiatr - pomijalne. Więcej zmienia promieniowanie słoneczne, chociaż i to można sobie odpuścić w naszych zastosowaniach. Natomiast wszelkie "twarde" przeszkody bardzo silnie tłumią sygnał.
2. Szyba atermiczna czy inna z cieniutką warstwą metalu - osłabia sygnał. To nie mit. Ale osłabia, a nie blokuje. Mam trochę starszych odbiorników GPS, mogę zaprezentować jak działają pod taką szybą. Natomiast technologia poszła do przodu i od dobrych 3-4 lat moduły GPS mają taką czułość, że metalizowana szyba przestaje przeszkadzać. 5 lat temu było nie do pomyślenia, żeby odbierać sygnał GPS w schowku. Dzisiaj to żaden wyczyn. Zwracam uwagę, że zmienia tu się głównie "pokolenie" odbiornika. Wszelkie pomysły na "większą i mocniejszą antenę" można włożyć między bajki, bo sygnał GPS ma stosunek S/N poniżej 1. Były co prawda przez krótki czas dostępne urządzenia typu "repeater sygnału" - ale obecnie nie mają sensu ekonomicznego.
3. Najmocniejszy (a konkretnie najstabilniejszy) sygnał jest potrzebny zaraz po włączeniu GPS, który musi się "zsynchronizować" z kilkoma satelitami. Wszelkie zaburzenia sygnału znacznie wydłużają, a czasami uniemożliwiają ten proces. Już samo poruszanie się samochodu w niejednorodnym otoczeniu (budynki) jest zaburzeniem. Ale podobnie jak z czułością, nowsze chipy radzą sobie z tym lepiej.
4. Zakłócenia elektromagnetyczne od silnika, odbierane np. na CB, dla GPS nie raczej mają znaczenia - to zupełnie inne pasma i częstotliwości. Odbiornik musiałby być bardzo kiepsko zaprojektowany, by go to ruszało.
5. Największy wpływ na pracę GPS ma ilość dostępnych satelitów. Orbity są tak dobrane, żeby przez 99% czasu w każdym miejscu Ziemi były co najmniej 5 satelitów co najmniej 5 stopni (bodajże, zapomniałem konkretnej wartości) powyżej horyzontu. Do poprawnej pracy GPS potrzebuje sygnału z minimum 3 satelitów. Jeśli akurat konstelacja jest kiepska - np. dwa satelity obok siebie, a przesłania je budynek czy np. dach samochodu, to mamy problem. Jego najlepszym rozwiązaniem jest czas - satelity poruszają się po różnych orbitach i w ciągu paru minut zmieniają swoje położenie względem siebie i nas.
6. Wujek Sam co prawda ma wielki czerwony guzik do wyłączenia (a także zmniejszania dokładności) GPS, ale jak dotąd używał go wyłącznie lokalnie w rejonach roponośnych wdrażania demokracji i oficjalnie deklaruje, że "nie ma zamiaru go użyć". Systemów opartych na GPS jest tak dużo, że zrobienie bez uprzedzenia takiego kuku w Europie byłoby bardzo głośnym wydarzeniem. Zresztą to jeden z głównych powodów, dla których Europa, Rosja i Chiny chcą mimo wszystko mieć własne systemy nawigacji satelitarnej.
Odpowiedz
Wojtus, to skoro jesteś oblatany ....to oprócz zakupu nowego urządzenia to w moim przypadku raczej nic się nie zrobi ? Czy jakaś zmiana ustawień ?  zaznaczam że nie mam wyjścia na antenę zew.
Odpowiedz
Najprościej i najtaniej kupić nową, takie czasy. Teoretycznie można by chip GPS ze środka wylutować i wstawić nowszy, ale koszty roboty są większe niż cała nowa navi.
Ustawieniami nic nie wyczarujesz - nawet gdyby Ci się udało dostać do ustawień chipa, to na pewno nie ma tam opcji "popraw czułość" curve
Odpowiedz
(2013-Sie-27, 01:47)Wojtus link napisał(a): Najprościej i najtaniej kupić nową, takie czasy.
Tak myślałem, że raczej nie ma co tracić czasu na grzebanie itd. no cóż ale to chyba w przyszłym roku na następny urlop ew. jak będzie zaaagramaniczny bo w PL to poradzę telefonem smile
Dzięki za rade.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości