na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A,B,C} Opony rekomendowane do Zafiry Krasnal 0 1 404 2016-Sty-04, 19:59
Ostatni post: Krasnal
  Czy waga felgi wpływa na osiągi i eksploatację auta. Przemcio 23 7 078 2015-Paż-21, 10:18
Ostatni post: Bamber
  {A} Felgi strukturalne stalowe do zafiry A piorus 1 763 2015-Cze-21, 21:03
Ostatni post: Jacek2308
Ocena wątku:
  • 24 głosów - średnia: 2.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[FAQ ZB] Felgi do Zafiry B - wymiary , podstawowe informacje
Parametrów silnika KM/kW nie zmienia się rozmiarem kół.
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
Sam silnik nie zyska więcej koni ale może uzyskać większą sprawność całość urządzenia (samochód).

1. Jeżeli założymy malutkie koła to samochód będzie miał nadmiar mocy i koła będzie łatwo wprowadzić w uślizg. Jazda będzie żadna i nieekonomiczna.

2. jeżeli damy ogromne koła to samochód będzie bez mocy i trudno będzie ruszyć.

Stąd zawsze należy dobrać wielkość przełożeń do charakterystyki silnika. Koła to ostatnie z przełożeń.
Zazwyczaj najbardziej optymalne są ustawienia fabryczne ale czy nie można poeksperymentować. Diesel ciągnie od dołu więc może jak trochę zwiększymy przełożenie to będzie się szybciej zbierał. No właśnie, będzie czy mu braknie mocyHuh??  26
!,9 cdti
Odpowiedz
Na takie pytanie odpowiedzą firmy zajmujące się tuningiem aut. Ala zastanawiam się po co kombinować . Nie poprawiajmy fabryki.
V OZKZ - Chmielno 2016

II miejsce Test wiedzy o Zafirze
II miejsce Najładniejsza Zafira B
II miejsce Spławikowe zawody wędkarskie
III miejsce w turnieju bilardowym - Pool bilard 8 bil

IV OZKZ - Krasnobród 2015

I miejsce Najbardziej "odjazdowa" Zafira
II miejsce w turnieju tenisa stołowego
II miejsce w turnieju bilardowym - Pool bilard 8 bil

III OZKZ - Mikorzyn 2014

II miejsce w konkursie wierszokletów
II miejsce Spławikowe zawody wędkarskie
III miejsce Najładniejsza Zafira B

II OZKZ -Tęgoborze 2013:

I miejsce w konkursie wierszokletów
III miejsce Najładniejsza Zafira A
III miejsce Dart

I OZKZ - Olsztyn - Wojtkowizna "Leśne Wrota" 2012

Pozdrawiam
Krasnal

Odpowiedz
Po to w homologacji samochodu i np niemieckim briefie są dopuszczlne rozmiary kół żeby min. nie przejechać się na pomiarze radarowym prędkośći. Po takich eksperymentach z rozmiarami przy większych prędkościach min. i licznik będzie pokazywał przekłamaną prędkość i to dość znacznie.
[Obrazek: t1v.gif]

I   OZ Wojtkowizna
II  OZ Tęgoborze
III OZ Mikorzyn
IV  OZ Krasnobród
V   OZ Chmielno

Odpowiedz
Ron nie bardzo rozumiem Twoje rozważanie, ile większe koło wciśniesz do zafiry (ile więcej na średnicy opony ) 5 cm 10 cmHuh???
Można spróbować dać np 18 cali  225/50, ale czy nie będzie obcieraćHuh??

Tego typu rzeczy odczujesz przy silniku typu 1,6 benzyna, ale nie przy dieslu który ma powyżej 300 Nm momentu.

To czy dasz koło z felgą 16 cali i balonem na oponie czy 18 cali z profilem 40 nic nie zmienia jeżeli zachowujesz nominalną średnicę koła, na pewno zmienia szerokość opony. Im szersza większy opór toczenia, wyższe spalanie, niższe przyśpieszenie, ale krótsza odległość hamowania, lepsze trzymanie w ciasnych zakrętach no i lepszy wygląd.

Co do pierwszego pytania o doświadczenia z kołami 18 cali, jeździłem na takich, co prawda nie w zafirze, ale jak koledzy zauważyli wiąże się to z obniżeniem komfortu jazdy po nierównościach i zwiększa ryzyko uszkodzenia opony/felgi osobą które nie mają we krwi mijania dziur (np. moja żona). Ale lepiej wygląda i z uwagi na mniejsze ugięcie opony masz pewniejsze prowadzenie przy agresywnej jeździe. coś za coś.
II   miejsce "Pchanie Krasnala"                II OZKZ Tęgoborze
III  miejsce  Najładniejsza ZB                  II OZKZ Tęgoborze

I  miejsce Best Tuning ZB                        III OZKZ Mikorzyn
II miejsce "Pchanie M@rio z bonusem"     III OZKZ Mikorzyn
III miejsce Wiedza o Zafirze                    III OZKZ Mikorzyn

I miejsce Best Tuning ZB                         IV OZKZ Krasnobród
II miejsce Wiedza o Zefirze                     IV OZKZ Krasnobród

I miejsce Best Tuning ZB                          V OZKZ Chmielno
II miejsce Zwijanie węża strażackiego       V OZKZ Chmielno

Zaliczone wszystkie OLIMPIADY w Bukowinie Tarzańskiej
Żyj tak abyś nie żałował minionego czasu......
Odpowiedz
Ja cały czas jeździłem w zafirze na felgach 18". Felg nie zniszczyłem, nie pogiąłem,  dwa razy wymieniałem łącznik stabilizatora (150tyś). Nic więcej się nie zużyło w zawieszeniu.
Nadmienię że mieszkam w Bytomiu nie w Dubaju.
Jeżdziłem na oponach 225/45/18.
Na zdjęciach tak wyglądało moje auto na tych kołach

[Obrazek: a5211da342eef44dm.jpg]

[Obrazek: e162f21be7b1f867m.jpg]

Reszta oceny należy do Ciebie pozdrawiam

Odpowiedz
Do F-19

No właśnie ty masz takie koła. Średnica jest większa o 28 mm od moich. Moc masz też nieco większą. Napisz jaki masz moment i czy nie brakuje mocy przy ruszaniu.
!,9 cdti
Odpowiedz
miałem motor 1.9 dth (150PS  320Nm automat) i nie zauważałem jakiś spadków mocy jeździło się bardzo przyjemnie (jak dla mnie) , teraz w ZC mam motor 1.4 NET (140PS) a koła 19" 235/40/19 i nie odczuwam z tego powodu żadnego dyskomfortu
Odpowiedz
Witam,podepnę się do tematu z  inną sprawą-czy felgi o szer.7,5 i et 35 będą pasować do ZB 1.8 i jakie opony założyć najlepiej 205,210,215.Z góry dziękuję za pomoc.pozdr.
Odpowiedz
Ja bym zakładał stosunkowo wąskie opony, mniej spala i lepiej się prowadzi. 205 jest moim zdaniem optymalnie.
Szerokie opony właściwie nic nie dają. W formule F1 mają z przodu 245,  a w zafirze 225 ?  1
Chyba 205 to i tak dużo.
!,9 cdti
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości