na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A,B,C} Opony rekomendowane do Zafiry Krasnal 0 3 334 2016-Sty-04, 19:59
Ostatni post: Krasnal
  Czy waga felgi wpływa na osiągi i eksploatację auta. Przemcio 23 9 403 2015-Paż-21, 10:18
Ostatni post: Bamber
  {A} Felgi strukturalne stalowe do zafiry A piorus 1 1 389 2015-Cze-21, 21:03
Ostatni post: Jacek2308
Ocena wątku:
  • 43 głosów - średnia: 2.49
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[FAQ ZB] Felgi do Zafiry B - wymiary , podstawowe informacje
Skłaniam się do rozmiaru 235/30R20 i 235/35R20. Ten drugi montują chłopaki w Vectrach C i pasują idealnie.
Odpowiedz
Obawiam się ( teoretycznie bo w praktyce tego nie sprawdziłem ), że opony o których piszesz mogą mieć za dużą średnice zewnętrzną i mogą ocierać o nadkole przy skręcie. Opona 235/35R19 jest zalecana przy feldze 8,5 x 19".
Odpowiedz
(2015-Wrz-03, 08:48)veron link napisał(a): Ten drugi montują chłopaki w Vectrach C i pasują idealnie.
To tylko pasują wizualnie i nic więcej bo róznica % będzie za duża. Polecam poczytać o zamiennikach rozmarów. dlaczego taki a nie inny.
Odpowiedz
Nie chcę wdawać się w polemikę, ale bardzo możliwe że ktoś kiedyś będzie szukał podobnej informacji. Dlatego Krasnal poprawię Cię, żebyś nikogo w błąd nie wprowadzał.

Opel przewiduje dwa rodzaje felg w rozstawieniu 5x110 w rozmiarze 19" z wersji OPC (takie jak mam) oraz snow flakes. Obie felgi mają rozmiar 8J szerokości i ET 43. Montowane są za pomocą śrub (kolejne modele jak Astra J czy Zafir C mają nakrętki i inny rozstaw już więc nie podejdzie)

Opel fabrycznie przewiduje montaĹź opon 235/35R19 do modelu Zafira a do modelu Astra H 225/35R19 (inny rozmiar poniewaĹź astra jest lĹźejsza).

Jeśli chodzi zaś o montaż 20" felg aluminiowych to w Niemczech chłopaki śmigają na rozmiarach 235/30R20, ale wolałem zapytać na polski forum co polecacie.

(2015-Wrz-03, 09:05)Bamber link napisał(a): [quote author=veron link=topic=7137.msg87651#msg87651 date=1441266528] Ten drugi montują chłopaki w Vectrach C i pasują idealnie.
To tylko pasują wizualnie i nic więcej bo róznica % będzie za duża. Polecam poczytać o zamiennikach rozmarów. dlaczego taki a nie inny.
[/quote]

Bardzo dobrze rozumiem kwestię zamienników i naprawdę tego mi tłumaczyć nie musisz, a jak byś sobie sprawił w konfiguratorze zamienników to byś widział, że ten akurat idealnie wielkością całego koła psuje. Także wybacz, ale chyba sam nie masz pojęcia o zamiennikach.
Odpowiedz
(2015-Wrz-03, 09:08)veron link napisał(a): Dlatego Krasnal poprawię Cię, Ĺźebyś nikogo w błąd nie wprowadzał.
Nie wprowadzam nikogo w błąd tylko podaję informacje jakie są w konfiguratorach felg.

(2015-Wrz-03, 09:08)veron link napisał(a): Jeśli chodzi zaś o montaĹź 20" felg aluminiowych to w Niemczech chłopaki śmigają na rozmiarach 235/30R20

To, że śmigają jak to ładnie nazwałeś ( mi śmiganie kojarzy się z nartami smile ) to wcale nie znaczy, że jest to zalecane fabrycznie, a ja opieram się na danych fabrycznych i producentów felg.
Każdy samochód można tuningować. zależy co kto lubi smile
Jeden lubi ogĂłrki, a drugi ogrodnika cĂłrki smile
Odpowiedz
Angole mają hopla na punkcie dużych felg i wielu z nich w klubie zafiry (vxzoc.com) jeździ na 19 calach, ale na 20 jeszcze u nich nie widziałem.
Odpowiedz
Jak dla mnie to możesz i z Hummera założyć, przerost formy nad treścią jak dla mnie, Twoje auto i tyle.

Najwyraźniej nie masz pojęcia o wymagających drogach czy przejezdach tramwajowych bo znam przypadki gdzie po pierwszym zniszczeniu niskiej opony wracali do bardziej "normalnego" rozmiaru. U mnie mógł bym Ci zaprezentować kilka miejsc po szkodach np górniczych gdzie byś nawet nie zahamował bo ys nie wiedział i nie widział.

Tak Ĺźartobliwie

[Obrazek: images.jpg]
Odpowiedz
(2015-Wrz-03, 08:41)veron link napisał(a):Krasnal z całym szacunkiem do Twojej wypowiedzi, ale obecnie mam zamontowane 19" z OPC i jeĹźdżę po całej dziurawej Polsce. Oczywiście nie dla kaĹźdego są takie koła, ale wolałbym pomoc w moim pytaniu.

Gdyby ktoś był w stanie podpowiedzieć jaki rozmiar opon wybrać to będę wdzięczny.

Chyba pozostaje Ci szukanie pomocy na zagranicznych forach , bo u nas nie znajdziesz pomocnej dłoni , przynajmniej w tej w kwestii 20'' calowych felg i opon. I tak jak słusznie zwróciłeś uwagę: "ludzie nie pchają się w zafirę bo mało jest informacji o modyfikacjach i wolą kupić coś sprawdzonego"
Odpowiedz
Czytam, czytam i nic nie wiem smile
Moja Zefirka B stoi na 16" Borbeta, ale idzie zima i mam zamiar dokupić "stal" do zimówek!
Wiem że 5x110, wiem ze otwór 65mm, ale nie wiem jakie ET i ewentualnie od czego szukać.
Tylko proszę nie przekonujcie mnie do 16"

Właściwie proszę tylko o odpowiedź czy ET 37 lub 35 będzie O.K.
Dla pełnej jasności mam silnik 1,6 benzynka!
Pozdrawiam
Odpowiedz
Zafira-B 1.6 - 1.8 08.05 - 77 - 103kW 6,5Jx15 5x110x65 Kliknij! ET 35
37 też powinno być ok bo tylko 2mm róznicy w osadzeniu.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości