na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} [TUT ZB] Naprawa przewodów w drzwiach Kaliope 101 39 919 2017-Wrz-17, 08:22
Ostatni post: tOmki
  {B} Wyświetlacze (BID, GID, CID) - usterki, diagnoza, naprawa, modernizacje itp. kandi 33 10 894 2016-Gru-11, 21:30
Ostatni post: tomekmak
  {B} Elektryczne sterowanie szyb - usterki, diagnoza, naprawa, modyfikacje WhiteBoy 84 20 374 2016-Cze-09, 18:08
Ostatni post: Pszczyna
Ocena wątku:
  • 46 głosów - średnia: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} Mikrowyłącznik klapy tylnej - usterki, diagnoza, naprawa
(2017-Mar-04, 08:41)marcin86 napisał(a):
(2017-Mar-02, 22:05)Super Mario napisał(a): Witam, u mnie też padła klapa po mrozach zapewne,zastanawiam się jak szybko zdiagnozować usterkę mikro-wyłącznika albo zamka klapy,który bezpiecznik jest od wiązki tylnej klapy,jakiś czas temu miałem trochę wody na rolecie bagażnika,więc zerwałem i oczyściłem uszczelkę bagażnika,było tam sporo syfu i starego smaru,podejrzewam nieszczelność górnego światła stopu.Czy ktoś ma jakiś patent na uszczelnienie tego elementu.

Siemka miałem ten sam problem więc wyjąłem lampke oczyściłem i na czarnym kleju do szyb (który kupisz w motoryzacyjnym za pare groszy) przykleiłem i po problemie Cwaniak

Dzięki Marcin,wreszcie się rozpogodziło to można coś podziałać.W temacie mikro-wyłącznika to udało mi się to ustalić poprzez wypięcie wtyczki z gniazda w klapie,zwarłem 1 i 3 styk wtyczki i zamek zadziałał.U mnie gniazdo ma ponumerowane piny od 1do 4 więc nie musiałem szukać ale listwę zdemontowałem  z ciekawości i widok nieciekawy.Wszystko się tam zbiera po każdej wizycie na myjni,przy okazji podkładki dystansowe do klejenia i plastiki popuszczały.Pod gumą od mikro-wyłącznika dosłownie błoto brak jakiegokolwiek odprowadzenia wody i całej reszty koniecznie trzeba to zmodyfikować.Zastanawiam się na jakimś hermetycznym zamiennikiem bo nigdzie nie mogę trafić używki,pozdrawiam Cwaniak
Odpowiedz
Nieco dogrzewam temat. Mam podobną usterkę tyle, że w innym Oplu, a mianowicie Astra H. Po raz kolejny siadł mikrostyk i powoli tracę cierpliwość. Do tej pory kupowałem używki, ale to kolejna stówka z portfela. Trafiłem na to forum i stąd moje pytanie. Czy orientuje się ktoś, który dokładnie mikrostyk Omron mógłby pasować do Astry H ? Czy ten sam co do Zafiry czy też inny model?
Odpowiedz
Ja bym się jeszcze skupił na wtyczce ,w moim przypadku zgnił jeden pin wtyczkę zrobiłem z zasilania komputerowego i spokój
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości