na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} {A} Wentylatory BartuS 5 854 2017-Kwi-11, 21:46
Ostatni post: oki Darek
  {A} Klimatyzacja - nie działają wentylatory, sprężarka się wyłącza misza_pl 9 1 327 2016-Lip-08, 13:44
Ostatni post: misza_pl
  {A} Problem z włączającymi sie wentylatorami pawel71 0 896 2016-Sty-13, 18:14
Ostatni post: pawel71
Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Załączające się wentylatory
Witam wszystkich, zastanawiam się czy jest to normalne że cały czas jak włączę klimatyzację chodzą obydwa wiatraki temperatura między 60-80,0-90.poprostu cały czas i się nie wyłączają. Wymieniona była chłodnica wody na nową czujnik temperatury ,termostat i buło wszystko dobrze ,wczoraj to zobaczyłem i wydało mi się troszkę podejrzane bez włączonej klimatyzacji jest wszystko ok. wiatraki po przekroczeniu 90 st. włączają się i wyłączają. Jeśli ktoś się spotkał z czymś takim proszę o pomoc. OPEL ZAFIRA 1.8,16 V,116 KM.Z 1999R. Zagazowana.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Przy obecnych temperaturach jest to normalne.
Odpowiedz
Witam ,ale jak jest zimny?też,  włączę klimę to za 3 sekundy włączają się obydwa wiatraki.to norma.?
Odpowiedz
Zobacz na kompie czy nie wywala Ci żadnych błędów w module wentylatorów. Generalnie wysoka temperatura na zewnątrz jest i wentylator musi schłodzić czynnik żeby ciśnienie nie wzrosło. Z tego co pamiętam w mojej zafirce też tak miałem, choć to był diesel.
Odpowiedz
Właśnie nie ma żadnych  błędów.
Odpowiedz
Chociaż dziwne jest to że działają obydwa. Ja w swojej miałem jeden. Gdzieś na forum był taki przypadek, chyba był uszkodzony jakiś przekaźnik, nie pamiętam już dokładnie.
Odpowiedz
Ok,dzięki jak byś znalazł to daj znać.może jeszcze ktoś inny będzie wiedział lub miał podobny przypadek.Dzięki za poświęcony czas.
Odpowiedz
W lewym nadkole masz moduł wentylatorów. Tam jest cały sterownik, zobacz czy wszystkie przekaźniki są sprawne, czy połączenia nie są zaśniedziałe. Podłącz auto pod komputer i zobacz co pokazuje czujnik temperatury płynu bo są dwa.
W Wawie dobrym fachowcem jest kolega oki Darek napisz do niego na PW, umów się, a na pewno Ci pomoże.
Odpowiedz
(2013-Cze-21, 12:03)Mariusz -art link napisał(a):jeden klubowicz coś wie pożądny człowiek

8 8
Mariusz, uważam że ta uwaga jest troszeczkę nie na miejscu, to raz
skoro 1 osoba Ci napisała gdzie leży problem, to teraz każdy ma napisać żebyś sprawdził ten sam element ?, to dwa.
z twojej wypowiedzi wnioskuje, że jeszcze chwila i karolowi by się oberwało że w 2 i 3 wypowiedzi był mało precyzyjny.

- irytacja do niczego nie prowadzi...
ja np dopiero teraz przeczytałem twoją wypowiedź i wybacz że nie zlecę szybciutko do auta żeby to sprawdzić...
Odpowiedz
s,hahorek troszeczkę zmanipulowałem Twoją wypowiedz. Ludzie są ......
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości