na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {A} OPC :-) Wyłącznik kontroli trakcji tomekmak 10 6 698 2018-Paż-25, 20:43
Ostatni post: ryba1
Żarówka Problem z Listwami Pakietu OPC Zafira C railwayman 3 543 2018-Maj-21, 09:48
Ostatni post: railwayman
  Jakie świece Zafira A Z20LET Energy24 7 1 546 2017-Lip-07, 19:53
Ostatni post: misio
Ocena wątku:
  • 41 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Skaczą obroty silnika i gaśnie. Zafira 2.0T OPC :-( Pomocy
Troche dziwna sytuacja obscylowal bym na zmiane swiec i wyczyszczenie czujnika polozenia wału.
Odpowiedz
(2014-Maj-01, 14:45)Arek_OPC link napisał(a): Troche dziwna sytuacja obscylowal bym na zmiane swiec i wyczyszczenie czujnika polozenia wału.

Świece wymienione zaraz na początku gdy tylko usterka została dostrzeżona, niestety zero poprawy...
Odpowiedz
(2014-Maj-01, 14:54)Leniwiec link napisał(a): [quote author=Arek_OPC link=topic=4266.msg67638#msg67638 date=1398951921]
Troche dziwna sytuacja obscylowal bym na zmiane swiec i wyczyszczenie czujnika polozenia wału.

Świece wymienione zaraz na początku gdy tylko usterka została dostrzeżona, niestety zero poprawy...

A ten czujnik można samemu wyczyścić... ? Czy znów do mechanika, bo koszty mnie zjedzą... ;/
[/quote]
Odpowiedz
Przepustnica była czyszczona? Może się to robić z czujnika położenia, lambdy, przepływki i wszystkie rzeczy które wymieniłem nie koniecznie muszą wyjść na kompie.
Odpowiedz
witam miałem podobny problem ale w zafira 2.0 dti i okazało sie ze nawalił czujnik położenia wału. obroty skakały po przejechaniu 3-4 km. jak odpalałem zimny silnik wszystko było ok. ale po chwili 3-4km juz ''skakały obroty'' po wymianie wszystko ok.
Odpowiedz
Leniwiec opanowałeś obroty ? Wyczyściłeś ten czujnik Huh? Jak masz mozliwość dogadaj sie ze sprzedawca kup i sprawdz wymieniajac go. Wrazie czego go zwrócisz
http://allegro.pl/czujnik-polozenia-walu...76406.html
Odpowiedz
(2014-Maj-03, 07:58)Arek_OPC link napisał(a): Leniwiec opanowałeś obroty ? Wyczyściłeś ten czujnik Huh? Jak masz mozliwość dogadaj sie ze sprzedawca kup i sprawdz wymieniajac go. Wrazie czego go zwrĂłcisz
http://allegro.pl/czujnik-polozenia-walu...76406.html

Byłem wczoraj zapytać o ten czujnik do sklepu motoryzacyjnego i Bosha 150zł a jakiś zamiennik 100.

Niestety teraz strasznie mnie ciśnie z kasą... widzę że znalazłeś na allegro w całkiem przyzwoitej cenie.

A powiedz mi czy ja mogę sobie ten czujnik jakoś najpierw przeczyścić np ?
Odpowiedz
Napisalem ci w email czym to wyczyscic .
Odpowiedz
Czujnik obrotów wału ma zasadnicze znaczenie do pracy silnika, dzięki niemu sterownik wie w którym położeniu podać wtrysk paliwa i iskrę aby zapalić mieszankę do pracy.
Przy awarii czujnika byś miał charakterystyczne wypadanie zapłonu i nierówną pracę a nie bujanie obrotów, proponuję nagraj tą pracę silnika i wrzuć filmik na yt Co do mechanika to go zmień bo nie zna się na tym co robi i to auto go przerasta.
Diagnoza to podstawa potrzebne są odczyty wartości czujników typu przepływomierz powietrza, czujnik ciśnienia, sonda etc. dopiero można coś myśleć.
Czujnik musiałby być całkowicie padnięty aby wywalił błąd a na nieprawidłową pracę może podawać tylko błędne wartości.
Odpowiedz
(2014-Lip-27, 20:30)oki Darek link napisał(a): Czujnik obrotĂłw wału ma zasadnicze znaczenie do pracy silnika, dzięki niemu sterownik wie w ktĂłrym połoĹźeniu podać wtrysk paliwa i iskrę aby zapalić mieszankę do pracy.
Przy awarii czujnika byś miał charakterystyczne wypadanie zapłonu i nierówną pracę a nie bujanie obrotów, proponuję nagraj tą pracę silnika i wrzuć filmik na yt Co do mechanika to go zmień bo nie zna się na tym co robi i to auto go przerasta.
Diagnoza to podstawa potrzebne są odczyty wartości czujników typu przepływomierz powietrza, czujnik ciśnienia, sonda etc. dopiero można coś myśleć.
Czujnik musiałby być całkowicie padnięty aby wywalił błąd a na nieprawidłową pracę może podawać tylko błędne wartości.

Filmik zamieściłem w 1 poście...:

http://w565.wrzuta.pl/film/1eQSEnFnJCP/2...zafira_opc

Co Ty na to ?

Wczoraj byłem w Galerii Krakowskiej i było wszystko ok dojechałem normalnie ale jak zaparkowałem samochód na parkingu wewnętrznym(jak podziemny) to gdy wróciłem falowania obrotów znów się pojawiły... CZy to może być spowodowane tym że nie ma tam cyrkulacji powietrza a asfalt jest mocno nagrzany i czujnik zaczął fiksować  ??
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości