na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Brak napięcia na sprężarce jacek_opel 0 90 2019-Sie-28, 16:55
Ostatni post: jacek_opel
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 43 973 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 3 048 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
Ocena wątku:
  • 67 głosów - średnia: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} temperatura 110 i brak komunikatu o poziomie płynu chłodzącego
onik24, zapytam tylko czy chociaż pobieżnie przeczytałeś Instrukcję obsługi swojej fury??
Pytanie może wydać Ci się dziwne, może nawet denerwujące, bo z tego co piszesz od pierwszego postu tak wnioskuję.

Niestety w ZB na tablicy rozdzielczej nie ma żadnego wskaźnika temperatury płynu chłodzącego (tak sobie GM przyoszczędził), nie wiem czy posiadasz komputer pokładowy (nie wszystkie ZB takowy posiadają), jeśli natomiast jest to może masz nieaktywne funkcje komunikatów usterek w BC i dlatego nie miałeś żadnego komunikatu o niskim stanie płynu chłodzącego, dobrze że chociaż wiedziałeś że możesz sprawdzić temp. cieczy w Testmode, powiem tylko że wiedza o tym co zobaczyłeś mogła Cię sporo kosztować.
Odpowiedz
powodzenia dla wszystkich którzy przed wyjazdem do sklepu za rogiem zagladaja na poziomy płynów!!!

instrukcji nie czytałem bo nie mam,wiem tylko tylw ze w moim pierwszym aucie z 1989 roku była czerwona kontrolka od wody! a mało tego był tez wskaznik

no dobra troche ironizuje ,czy wiecie moze jak uaktywnic komunikaty ?
Odpowiedz
OpComem aktywujesz.

Instrukcje do Zosi sciagniesz stad: http://klubzafira.pl/forum/index.php/pag...ukcja.html
Odpowiedz

Procedura jak uaktywnić BC jest również na forum, ale do tego musisz mieć urządzenie diagnostyczne albo udać się do jakiegoś warsztatu który ma takowe albo do ASO na Tech2 ewentualnie poszukaj kogoś ze swojej okolicy kto będzie mógł Ci pomóc
Odpowiedz
(2013-Cze-20, 21:02)onik24 link napisał(a):powodzenia dla wszystkich ktĂłrzy przed wyjazdem do sklepu za rogiem zagladaja na poziomy płynĂłw!!!

dokładnie ironizujesz, nikt nie napisał że masz to robić przed każdym wyjazdem, pytanie jest proste, co jak czujnik padnie a nawet nie będziesz tego świadom, to też nie sprawdzisz poziomy płynów nie wiem raz na 1-3 msc ? to ja napisze powodzenia dla wszystkich którzy ufają elektronice smile nie ma się co denerwować tak jak napisał kolega Miętas, tylko zajrzyj czasami pod maskę smile OT tyle z mojej strony.
Odpowiedz
dziekuje za odpowiedzi musze znalesc kogos kto uaktywni mi funkcje

Odpowiedz
onik24, uzupełnij profil o skąd jesteś i popraw na 1,7 (1,9) CDTI 120 lub 150 KM - łatwiej będzie pomagać lub sugerować co i jak
Odpowiedz
(2013-Cze-20, 19:46)onik24 link napisał(a):Online onik24

Forumowicz
    Auto: zafira 1.cdti

zmiana tematu, jest ok. ale...
kolega ma w profilu, że to jest Z1, ale...cdti...niezłe zamieszanie a moderator ma się domyślać...
Odpowiedz
(2013-Cze-20, 21:30)kapiszon link napisał(a):[quote author=onik24 link=topic=4267.msg52028#msg52028 date=1371753981]Online onik24

Forumowicz
    Auto: zafira 1.cdti

zmiana tematu, jest ok. ale...
kolega ma w profilu, że to jest Z1, ale...cdti...niezłe zamieszanie a moderator ma się domyślać...

[/quote]

taka lajfa wink

a autora wątku proszę o poprawienie/uzupełnienie danych w profilu
Odpowiedz
(2013-Cze-20, 20:55)marwisn link napisał(a):Na desce jest kontrolka sygnalizująca przegrzanie układu. Skoro się nie zapaliła to wiatrak jeszcze się wyrabiał i sterownik uznawał to za gĂłrną granicę normy.

Nie wiem jaka powinna byc temperatura płynu w klekocie. Ja mam benzynę i 105 stopni to u mnie standard.

Ja też tak mam to normalne 105 stopni Huh? Ja jak pierwszy raz zobaczyłem to się wystraszyłem. Wie ktoś czy to normalneHuh?
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości