na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  {B} Brak napięcia na sprężarce jacek_opel 0 48 2019-Sie-28, 16:55
Ostatni post: jacek_opel
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 42 562 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 2 905 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
Ocena wątku:
  • 67 głosów - średnia: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} temperatura 110 i brak komunikatu o poziomie płynu chłodzącego
22 witam uzytkowników zafirek,ja do dzisiaj byłem bełen zachwytu dla mojej zafirki,1,9cdti 120km

oddałem zafirke do zakładu mechanicznego na wymiane rozrzadu kompletnego z pompa wody,mechanik wszystko wymienił,nastepnego dnia po wymianie wyjechałem na miasto i ze zdziwieniem wsłuchiwałem sie w silnik mojego auta co chwila włanczał sie wentylator,auto jechało normalnie właczyłem test mode a tam temperatura 110stopni!!!okazało sie ze mechanik nie nalał płynu do chłodnicy!!!dodam ze po nalaniu płynu auto jezdzi normalnie mechanik mówił ze bedzie dobrze mam 2 pytania i prosze o pomoc 

1-czy bedzie wszystko ok z silnikiem?dodam ze odrazu go zgasiłem

2- dlaczego nie było zadnego komunikatu na desce rozdzielczej lu kompieHuh?!!!mam dvd 90 nawi

bardzo prosze o pomoc

edit:
zmieniłem temat na jakiś bardziej sensowny. Tytuł wątku powinien wskazywać na jego treść /Grisza

Odpowiedz
Najprędzej wydmucha uszczelkę pod głowicą poleciała a jak płyn i olej są ok to nic się nie stało raczej.
Odpowiedz
Przy wymianie pompy wody cały płyn na szczęście nie jest wypuszczany, miałeś go za mało.Gdybyś nic nie miał w bloku to bardzo szybko byś zatarł silnik..Teraz przez pewien czas obserwuj czy Ci nie ubywa płynu i czy woda nie pojawia się w oleju..
Odpowiedz
dziekuje za szybka odpowiedz,dolałem 2,5 litra, zastanawia mnie to ze ani komputer ani na desce roadzielczej nic nie sygnalizowało ze dzieje sie cos złego,moim skromnym zdaniem auto powinno dawac jakis komunikat np.braku płynu chłodniczego w zbiorniczku albo temperatura pow.100 stopni

nie wiem oco chodzi

Odpowiedz
(2013-Cze-20, 20:23)onik24 link napisał(a):dziekuje za szybka odpowiedz,dolałem 2,5 litra, zastanawia mnie to ze ani komputer ani na desce roadzielczej nic nie sygnalizowało ze dzieje sie cos złego,moim skromnym zdaniem auto powinno dawac jakis komunikat np.braku płynu chłodniczego w zbiorniczku albo temperatura pow.100 stopni

nie wiem oco chodzi
no powinno coś zasygnalizować
Odpowiedz
moze ktos wie co jest nie tak z moim autem?!jak to jest u was przeciez musi byc jakac lampka sygnalizujaca brak płynu w zbiorniczku i idac dalej w chłodnicy!?
Odpowiedz
Zafiry A nie wszystkie miały czujnik poziomu płynu chłodniczego, Jeżeli chodzi o ZB to nie jestem pewien, możesz zobaczyć czy masz czujnik poziomu w zbiorniku wyrównawczym.
Odpowiedz
nawet mi przez mysl nie przeszło ze auto no nie młode,ale z 2006 roku mogło by nie miec takiego czujnika! przeciez dobry poziom płynu w zbiorniczku i chłodnicy to podstawa uzytkowania,przez nieuwage mogłem stracic kupe kasy na nowy silnik lub naprawe starego wielki minus dla zafiry i opla
Odpowiedz
Na desce jest kontrolka sygnalizująca przegrzanie układu. Skoro się nie zapaliła to wiatrak jeszcze się wyrabiał i sterownik uznawał to za górną granicę normy.

Nie wiem jaka powinna byc temperatura płynu w klekocie. Ja mam benzynę i 105 stopni to u mnie standard.
Odpowiedz
(2013-Cze-20, 20:39)Harry link napisał(a):Zafiry A nie wszystkie miały czujnik poziomu płynu chłodniczego,

ja nie mam

(2013-Cze-20, 20:46)onik24 link napisał(a):przez nieuwagę mogłem stracić kupe kasy
dobrze sformułowane smile nawet jak by był czujnik, to jako odpowiedzialni kierowcy, czego zazwyczaj uczą na nauce jazdy i jest wpajane, nie przez wszystkich stosowane, powinniśmy sami kontrolować poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości