na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [FAQ ZB] Zafira - Chłodnica klimatyzacji aka Skraplacz - róşne rodzaje Kaliope 6 40 462 2018-Paż-28, 01:25
Ostatni post: Sorgel
  {B} MontaĹź czujnika poziomu płynu chłodniczego celius 15 2 604 2018-Paż-10, 13:17
Ostatni post: Pszczyna
  {B} Uszkodzona uszczelka chłodnicy oleju kanwa1987 0 240 2018-Lip-23, 23:01
Ostatni post: kanwa1987
Ocena wątku:
  • 67 głosów - średnia: 2.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{B} temperatura 110 i brak komunikatu o poziomie płynu chłodzącego
Tak kolego, to jest w ZB benzynach norma taka temp. więc nie ma strachu tak ma być.
Odpowiedz
poczytałem więcej i już się nie stresuję dzięki śliczne za odpowiedź
Odpowiedz
Witam!

Jestem nowy na forum więc prośba o wyrozumiałość  smile
Użytkuję od tygodnia Zafirę B 1,7 110 KM.
Znalazłem opcję Test Mode i jedna rzecz podczas jazdy mnie zaniepokoiła - jeżdżąc do pracy (20 km po mieście bez stania w korkach  i 5 km poza miastem) temp (coolant) dochodziła do 90 C i raczej nie przekraczała tej wartości. Wczoraj przy temp zewn. 25C i działającej klimie wyjeżdżając za miasto pod 1km wzniesienie (na 2-biegu) czujnik pokazał 99 C. Po przyjechaniu pod dom temp spadła jedynie do 95 C.
Czy to jest normalna temperatura w tym silniku?
Odpowiedz
Jak jechałeś na 2 biegu 1km pod górkę to normalne że temperatura wyszła ponad 95 stopni choć przy 98 włącza się wentylator i raczej nie powinna dojść do 99, chyba że dosłownie na moment aż wentylator schłodzi płyn. Tak czy inaczej rozgrzej furę do 98 stopni i popatrz czy wentylator rusza.
Odpowiedz
Dzięki.
Dzisiaj bez włączonej klimy przez dłuższy czas było 90 C (duże korki) i doszło max. do 95 C.
A jeżeli już wentylator się załączy to będę go słyszał w kabinie przy wyłączonym radiu?

P.S.  Po tygodniu jazdy Zafirą i przeczytaniu instrukcji nauczyłem się włączać i wyłączać klimę  smile
Odpowiedz
Możesz go nie słyszeć przy klekoczącym dieslu. Dlatego wejdź, otwórz maskę i nasłuchuj. 
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości