na dół

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Żarówka {A} Sprzęgło pravyy 1 335 2018-Paż-16, 10:10
Ostatni post: bartf
  {A} Skrzynia f 23 zgrzyty przy zmianie biegĂłw ludwig.ren 12 4 096 2016-Wrz-19, 10:48
Ostatni post: Jędrek Z
Pytanie {A} Drgania z okolicy skrzyni biegĂłw/sprzęgła. Redzias 0 1 020 2016-Wrz-02, 08:37
Ostatni post: Redzias
Ocena wątku:
  • 29 głosów - średnia: 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
{A} Mocne stuknięcie przy szybszym puszczeniu sprzęgła
Witajcie,

Mam problem od początku kiedy kupiłem Zosię. Obawy są takie, że podczas szybszego puszczenia sprzęgła najpierw słychać stuknięcie (tak jakby jakiś luz) i już później nie ma żadnych objawów. Przy hamowaniu OK. Problem występuje praktycznie przy zmianie na każdy z biegów. Muszę się pilnować, żeby puszczać sprzęgło bardzo delikatnie wtedy jest OK. Czy to objaw uszkodzonego sprzęgła ? czy może coś innego ? Przeglądałem google ale nie znalazłem nic konkretnego. Silnik pracuje bardzo równo, nic nie telepie.
W zawieszeniu nic nie stuka kompletnie na nierównościach naszych polskich dróg smile

Pozdrawiam
Odpowiedz
Jak stuka przy puszczaniu sprzęgła to może być: skrzynia,przeguby,półosie,poduchy silnika bądź skrzyni,sprzęgło.
Odpowiedz
ja bym w pierwszej kolejności obstawiał poduszkę skrzyni, potem przeguby i półoś,

Darek a kiedy kupiłeś ? jak długo już jeździsz z takimi objawami ? bo to dziwnie zabrzmiało, od kiedy kupiłem... 3 dni czy może 6 msc a może 2 lata smile
Odpowiedz
Auto mam od 3 miesiecy, da się z tym jezdzić ale trzeba delikatnie puszczać sprzęgło. Jutro sprawdzę poduchy skrzyni i silnika. Dzięki za szybką odpowiedź panowie smile
Odpowiedz
Podlacze sie, mam to samo tez od kiedy kupilem tj. 2 lata. Jakby ktos wiedzial co to konkretnie jest to byloby super.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości